Miminko zachráněné v ledových vodách na rozhraní Maroka a Ceuty – další dojemný příběh pro evropské sluníčkáře

Miminko zachráněné v ledových vodách na rozhraní Maroka a Ceuty – další dojemný příběh pro evropské sluníčkáře

Pamatujete si na příběh syrského tříletého chlapce jménem Alan Kurdi? Fotografie jeho pečlivě naaranžovaného tělíčka měla vzbudit soucit mezi útlocitnými Evropany, aby projevili zájem přijímat jeho mnohem starší soukmenovce. Původní příběh sice časem dostal trhliny, nicméně ve správnou dobu zřejmě mnoho útlocitných lidí zaujal natolik, že pak spíše podpořili šílenou politiku otevřených dveří a přerozdělování tak, jak to protlačuje EU.

Podobný příběh nyní vyrobilo i Španělsko na základě událostí, k nimž tento týden dochází na hranicích mezi Marokem a španělskou exklávou Ceuta.

Dojemný příběh z ledové vody vyloveného miminka (viz titulek), z něhož ovšem skoro nic nevidíme, dnes opanoval nejen západoevropský mainstream. A předpokládám, že ani naše média jej nezapomenou s patřičným patosem zmínit.

Tuto fotografii zveřejnilo Španělsko, aby ilustrovala nezodpovědnost Maroka, které využívá ilegály k vyrovnání svých účtů se Španělskem. Mezinárodní média ji zachytila, aby se západní veřejné mínění cítilo v otázce migrace provinile.

Verze většiny médií je následující, zřejmě na ni již brzy narazíte i na našem mainstreamu:

Dvouměsíční dítě je údajně v dobrém zdravotním stavu poté, co bylo zachráněno z ledových vod.

tentýž obrázek z dálky

Fotografie zveřejněná na twitterovém účtu španělské civilní gardy symbolizuje migrační vlnu, které čelila španělská enkláva Ceuta  ve dnech 17. a 18. května. Juan Francisco Valle, 41letý strážný a člen panelu pro podmořské aktivity Ceuta (GEAS), vytáhl z vody dítě, které zřejmě nereaguje.

Tolik tedy zatím celkem stručná verze mainstreamu. Předpokládám, že nyní se budou dělat rozhovory s rodiči a šťastný příběh zachráněného kojence bude znát do týdne celý svět. Teď snad ještě vymyslet dostatečně srdceryvný příběh, který by zdůvodnil, proč údajně Maročané s miminkem podnikli takto nebezpečnou cestu, jen aby se dostali do Evropy.

Uvidíme, jakou pohádku nám v příštích dnech média přinesou…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

One thought on “Miminko zachráněné v ledových vodách na rozhraní Maroka a Ceuty – další dojemný příběh pro evropské sluníčkáře

  1. To je tak, když praštění rodiče jdou plavat v chladném moři s dítětem. Především by měla zaznít kritika oněch rodičů a trestně je stíhat, nejlépe v Maroku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout