Černá rasistická starostka Chicaga akceptuje při rozhovorech výhradně barevné novináře

Černá rasistická starostka Chicaga akceptuje při rozhovorech výhradně barevné novináře

Chicago patří k městům, které nejvíce odnesly loňské řádění rasistických černošských bojůvek BLM, podpořených Antifou. Už tehdy černá starostka vyjádřila na jedné straně neutuchající podporu výtržníkům z BLM, na té druhé zásadní odpor k bílým.

V polovině volebního období bude starostka Chicaga přijímat pouze rozhovory s barevnými novináři. Lori Lightfootová připomněla, že „rozmanitost a inkluze“ musí být povinné, a to i „v médiích“.

Podle homosexuální demokratické starostky Chicaga je vyloučení bělochů ve Spojených státech známkou „inkluze“.

„Musela jsem rozbít status quo, který tolik selhával. To není jen na radnici,“ napsala Lightfootová ve středu ráno na Twitter. „Je škoda, že v roce 2021 je tiskový sbor radnice v drtivé většině bílý ve městě, kde se více než polovina města identifikuje jako černošská, latinskoamerická, asijská nebo domorodá.“ Stěžovala si, že byla zasažena drtivou bělostí a mužností chicagských médií, redakčních rad, politického tiskového sboru a tiskových sborů radnice“.

Vzhledem k tomu, že Lori Lightfootová brzy oslaví dva roky v úřadu, připomněla, proč vstoupila do kampaně: „Rozmanitost a inkluze je nezbytná ve všech institucích, včetně médií. Abychom postoupili, musíme se změnit,“ pokračovala. „Právě proto mám v úmyslu upřednostnit žádosti médií od reportérů POC u příležitosti dvouletého výročí mé inaugurace na post starostky tohoto skvělého města.“

Lightfootová odsoudila rasové složení tiskového sboru radnice jako „nerovnováhu, která se musí změnit“. První černošská a homosexuální starostka Chicaga tuto novinku potvrdila v prohlášení, které předala televiznímu kanálu NBC 5 Chicago. Slíbila: „Budu dělat rozhovory jen s barevnými novináři.“ Jejími příznivci na sociálních sítích byl tento krok chválen jako „spravedlnost“.

Toto rozhodnutí se však rychle stalo problematickým. Mexický latinskoamerický novinář z Chicago Tribune Gregory Pratt zrušil schůzku se starostkou. Národní asociace hispánských novinářů toto rozhodnutí v tiskové zprávě rovněž odsoudila a uvedla, že rozhodnutí Lightfootové „ohrozilo hlavní pilíř naší demokracie a práv prvního dodatku“ a bylo „nepřijatelné“.

Mimochodem, chicagskou radnici zastupují tři reportéři, z toho dvě ženy – jedna je Hispánka a druhá Asiatka, tedy nejsou to samí běloši, jak tvrdí rasistická starostka.

K uvedenému jen dodávám, že by zřejmě měla starostka začít s tou likvidací „bělosti“ u sebe a hezky rychle se rozvést. Její manželka je totiž bílá…

Lori Lightfoot sworn in as Chicago's first black woman and first openly gay  mayor | The Gazette
manželka Lightfootové je bílá, ovšem to se zřejmě nepočítá…
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Černá rasistická starostka Chicaga akceptuje při rozhovorech výhradně barevné novináře

  1. Likvidace bělosti u nich znamená především likvidace bílého hetero muže. Tento boj proti rasismu rasismem, je nesmyslný. Pravidlo z Antiky a Říma, rovnost před zákonem, se osvědčilo, pomohlo vybudovat vyspělé společnosti, a po jeho opuštění, to půjde z kopce i s prosperitou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *