Invaze se stupňuje, na Sicílii přistálo během pár hodin více než 800 ilegálů, dalších 455 je na cestě

Invaze už nyní předčila pověstné roky 2015-2016 v porovnání stejné doby. Tedy až letošní rok skončí, budou uvedené roky, které politicky korektní mainstream a politici nazývají „léta migrační krize“ (ve skutečnosti šlo o počátek velké invaze) co do počtu příchozích ilegálů na mnohem nižších číslech. Už nyní je tedy jisté, že invaze 2021 výrazně předčí invazi 2015.

Nicméně zatímco v roce 2015 šli téměř všichni nově příchozí jednou trasou (přes Řecko a Balkán), nyní je invaze mnohem rovnoměrněji rozdělena. Trasa z roku 2015 je trošku volnější, nicméně vše nahrazuje totálně přeplněná Itálie, kde přistávají denně stovky až tisíce Afričanů a Španělsko, resp. Kanárské ostrovy, kde jsou čísla velmi obdobná.

Jedno přistání za druhým, nezastavitelná vlna. Více než 800 za posledních pár hodin. Po propadu souvisejícím s počasím v posledních dnech byly obnoveny přechody v centrálním Středomoří. Údajně „záchranné práce“ probíhají od čtvrtka bez přerušení. Poté, co se vylodilo 532 Afričanů v pátek večer během několika hodin, zadrželi přístavní zaměstnanci a Guardia di Finanza další lodě převážející nelegální přistěhovalce. Bilance minulou noc byla téměř 800 nelegálních vstupů.

Včera ráno, znovu: Alarm Phone, telefonní ústředna pašeráckých lodí, k nimž směřuje volání o pomoc ze Středozemního moře, spustila na Twitteru SOS pro loď s 95 lidmi na palubě, která je „ve velkém nebezpečí v mezinárodních vodách“. Včera po poledni Ocean Viking, loď pronajatá francouzským SOS Méditerranée, vyložila 236 ilegálů v přístavu Augusta, přičemž vzápětí požádala loď německé neziskovky Sea Wotch o „bezpečné útočiště“ pro dalších 455. Čísla, která sama o sobě vypovídají o výbušné situaci. A to i proto, že náměstek ministra vnitra Nicola Molteni včera večer požádal premiéra Maria Draghiho o „okamžitou konfrontaci“, aby vláda co nejdříve uskutečnila obrannou strategii.

Pokud budou vylodění pokračovat stejným tempem jako tento víkend, brzy budou mít všechna centra na Sicílii potíže a ministerstvo vnitra bude nuceno přesunout nelegální vetřelce do jiných regionů. „Tato situace je nepřijatelná,“ hřímal Matteo Salvini na Facebooku poté, co napsal Draghimu a ministerstvům zdravotnictví a vnitra Robertu Speranzaovi a Lucianě Lamorgeseové, aby se této situace chopili dříve, než bude příliš pozdě. „Kromě kontroly toho, kdo přiletí letadlem z covidových zemí,“ napsal, „je také správné blokovat čluny z úcty k Italům, jejich obětem, jejich zdraví a bezpečnosti.“

Připomínám, že italská ministryně vnitra je ze strany PD (sociální demokraté), která od samého začátku invazi velmi podporuje. A Draghi coby premiér je s ministryní na jedné lodi. Pokud se tedy italská vláda nezmění, není šance na zastavení invaze…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 4.5]

One thought on “Invaze se stupňuje, na Sicílii přistálo během pár hodin více než 800 ilegálů, dalších 455 je na cestě

  1. Je to smutné, co si Italové zvolili. Ohrožují tak celou EU i Evropu. O to silnější by měla být naše obrana, a zase bohužel, ta slábne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout