Aktivista BLM byl porotcem v kauze smrti George Floyda, což potvrzuje politizaci procesu

Aktivista BLM byl porotcem v kauze smrti George Floyda, což potvrzuje politizaci procesu

Neměla by být porota ve všech kauzách v prvé řadě nezaujatá? Jak je tedy možné, že mohl být součástí poroty, která měla rozhodnout o vině bývalého policisty Chauvina, dokonce až fanatický aktivista BLM, pro něhož byl viník předem daný? Snad nikdo soudný nepochybuje, že kauza “Floyd” byla nesmírně zpolitizovaná a je nyní po celém západním světě využívána k prosazování protibělošského rasismu…

Aktivistovi BLM bylo dovoleno zasednout v porotě v případu proti policistovi usvědčenému ze způsobení smrti George Floyda. Nyní naléhá na ostatní černochy, aby udělali totéž pro vytvoření “změny”.

Byl Derek Chauvin, policista v případu George Floyda, předem usvědčen establishmentem, médii a mafií?

Tato otázka byla opakovaně položena poté, co porota usvědčila policistu Dereka Chauvina z toho, že způsobil Floydovu smrt, i když není jasné, co Chauvin skutečně udělal špatně v souvislosti s loňským zatčením v Minneapolisu. Bývalý policista tak může očekávat, že stráví zbytek života ve vězení.

Jeden z porotců, černý aktivista BLM Brandon Mitchell, nyní předstupuje před veřejnost a naléhá na ostatní aktivisty, aby se přihlásili k povinnosti poroty vytvořit “změnu”. Jaký byl Mitchellův vlastní přístup k případu, bylo jasné předem. V srpnu loňského roku pózoval při focení v tričku se vzkazy “BLM” a “Sundejte kolena z našich krků.”

Nicméně v březnu tohoto roku řekl soudu, že nemá žádné znalosti o občanskoprávním případu, který vedl k tomu, že rodina George Floyda dostala odškodné asi půl miliardy korun. Přitom dalším dvěma lidem byla v případu proti Chauvinovi odepřena možnost být v porotě poté, co přiznali, že o procesu věděli.

Brandon Mitchell nyní v rozhlasovém pořadu říká, že více lidí by se mělo pokusit získat křeslo v porotě ve významných případech, aby podpořili společenskou “změnu”. “Pokud chceme vidět nějaké změny, je důležité, abychom tyto cesty využívali,” říká.

Mitchelovu rozhlasovou výzvu (v AJ) si můžete poslechnout níže.

[Celkem: 1   Průměr: 5/5]
Share

One thought on “Aktivista BLM byl porotcem v kauze smrti George Floyda, což potvrzuje politizaci procesu

  1. Někdy ten systém poroty, připomíná spíše lynč, nikdo tam nemůže být nezaujatý, a tak soudcem je veřejné mínění, které zase vytváří politika. Jak začne vládnout soudce lynč, mizí právo a spravedlnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.