Válka ve Francii pokračuje, také o tomto víkendu pokračovaly útoky na policii v muslimy ovládaných územích (videa)

Válka ve Francii pokračuje, také o tomto víkendu pokračovaly útoky na policii v muslimy ovládaných územích (videa)

Vlastně už se jen opakují akce z předchozích týdnů. Lze ovšem vůbec použít slovo „opakují“, když k útokům dochází na stále dalších a dalších místech? Vždyť v těchto případech nejde o stejné oblasti, stejná města. Jde o islamizované obce či městské čtvrti, kde už dávají muslimové zcela jasně najevo, že je území jejich. A těchto území je stále víc, jsou jich ne desítky, ale v případě Francie už stovky.

A nejde ani – jak si možná myslíte – o běžné případy, kdy dojde k výtržnosti, výtržník uteče a v případě, že není dostatečně rychlý,  dojde ke konfliktu s policií. Ne, tyto útoky jsou zcela specifické tím, že jejich hlavním důvodem je přivolání policie, na jejíž příslušníky pak muslimské gangy útočí. Na policisty si tedy zcela záměrně v místě nepokojů počkají.

Dávají tím najevo svoji převahu a moc dobře ví, že většina z nich je nedotknutelných. Vězení se muslimové nebojí, většinou se tam příliš neohřejí a to i z toho důvodu, že je většina útočníků nezletilých. Navíc, jedná se o francouzské občany, neboť se již většinou narodili na území Francie a není je tak ani kam deportovat.

V sobotu večer došlo k nepokojům v Tourcoingu, po nichž byly na policii házeny petardy a jiná pyrotechnika. Násilí ve městě pokračovalo i v neděli večer, incidenty se nakonec obešly bez zranění, jak uvedla prefektura.

K nepokojům došlo v sobotu například i v  Satrouville na Yvelines, kde byl v průběhu nepokojů zapálen autobus. V době, když byl autobus zapálen, v něm byl pouze řidič, kterému se podařilo uniknout…

po požáru:

 

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout