V islamizované čtvrti německého Gelsenkirchenu hořel kostel (video)

V islamizované čtvrti německého Gelsenkirchenu hořel kostel (video)

Závěry vyšetřování samozřejmě zatím nejsou známy, nicméně od kostela běželi v době, kdy začal hořet, podezřelí „mladíci“. Tento čin navíc není v současné době ojedinělým, v Německu zaznamenali různé vandalské činy , při nichž byly poničeny kostely či kříže, na několika místech.

Náhodou nejspíš nebude ani fakt, že byl kostel zapálen v multikulturní čtvrti Gelsenkirchenu právě o Velikonocích.

Hustý dým stoupal z oken sakristie kostela Nanebevzetí Panny Marie ve čtvrti Rotthausen v Gelsenkirchenu. Krátce nato se plameny rozšířily na střešní  nosník.

Kolem 19.15 hod. na Velikonoční pondělí byli na místo přivoláni hasiči na ulici Beethovenstraße. Nejméně 80 hasičů bylo nasazeno se třemi točnami. Pro zajištění optimálního boje s plameny ve velkých výškách byla také povolána kloubová stožárová plošina z hasičského sboru BP Gelsenkirchen.

Mluvčí hasičů Carsten Jost (46): „Požár vypukl v sakristii a rozšířil se na střešní nosník. Nasazení bude pokračovat několik hodin.“

Budova kostela je prázdná, asi deset let se již nepoužívá.

Policie už byla do kostela přivolána v minulosti už dvakrát. Dveře byly otevřené, ale strážníci je zajistili, jak nejlépe mohli. Bylo to žhářství? Krátce před požárem viděli svědci utíkat z místa činu mladíky.

V případě kostela se sice jednalo již jen o nevyužívanou památku (ostatně, kdo by asi chodil do kostela v multikulturní čtvrti), nicméně už předchozí vandalské nájezdy na tuto budovu ukazují, že jednoduše na svém místě tamním obyvatelům vadí. Mimochodem, umíte si představit, jaký humbuk by nastal v případě, že by kdekoli v Německu hořela – byť třeba nevyužívaná – mešita či muslimská modlitebna?

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “V islamizované čtvrti německého Gelsenkirchenu hořel kostel (video)

  1. Rukopis činu je dosti zřejmý, sám se kostel nezapálí. Změna celého hodnotového kulturního a civilizačního kurzu Německa, aj. zemí, vyžaduje prostě neustálou trpělivou práci …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout