Itálie: „Nechceme bydlet v hotelu, chceme domy“, protestují cikáni

Itálie: „Nechceme bydlet v hotelu, chceme domy“, protestují cikáni

Nemyslete si, že s jistou menšinou jsou problémy pouze u nás nebo na Slovensku. Docela slušné „nadělení“ přišlo v posledních letech také do Itálie a to zejména z Rumunska a Albánie. Na mnoha místech tak mají nelegální tábory, část ubytovávají – podobně, jako muslimské vetřelce – v hotelích, penzionech a různých ubytovnách či migračních centrech.

Po bizarních oslavách Mezinárodního dne Romů pořádali nyní cikáni demonstraci na Piazza del Campidoglio, aby si nárokovali domy, které jim údajně slíbil starosta a nikdy jim ve skutečnosti nebyly přiděleny. S různými slogany, požadujícími okamžité ubytování cikánských rodin z oblasti  Castel Romano, postávali před tamní radnicí.

Virginia Raggi z místní radnice prohlásila: „čtyřicet lidí opustilo tábor s naší pomocí“. Poté radnice slíbila domy Romům. Ve skutečnosti jen vypověděli tyto nomády ze 40 objektů, které jim původně byly poskytnuty  starostou, pouze část obdržela jako náhradu sociální bydlení. Někteří cikáni skončili na ulici a čekali na slíbenou pomoc. Čtyři pak byli umístěni do „Hotelu Covid“, kde byli umístěni do izolace, údajně navzdory skutečnosti, že nikdy nebyli pozitivně testováni na Covid-19″. V táboře Castel Romano, kde však předtím tito jedinci bydleli, před několika týdny vypukla epidemie Covidu.

Rumunští kočovníci si proto 15 dní po uzavření oblasti  stěžují, že se situace nezměnila. Proto hodlají na náměstí dál demonstrovat a požadovat splnění slibu radnice, ovšem požadují domy a ne hotely nebo ubytovny. Žádají o okamžité přidělení domu těm, kdo jsou na ulici nebo v COVID hotelu….

A co tak vrátit se domů do Rumunska? Nebo do země předků, do Indie?

Podotýkám, že kolem této protěžované menšiny, se také v Itálii chodí po špičkách, aby náhodou nekřičela EU něco o „diskriminaci“. Přitom Italové mají obrovské problémy nejen se statisíci afrických invazistů, nigerijskou drogovou mafií a kriminálními arabskými gangy, ale také s cikány, povětšinou z Rumunska. Na některých místech všechny tyto výše uvedené komunity dokonce žijí v jakési symbióze….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

One thought on “Itálie: „Nechceme bydlet v hotelu, chceme domy“, protestují cikáni

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *