Itálie: Afričtí vetřelci zdevastovali interiér migračního centra a napadli personál i policisty

Itálie: Afričtí vetřelci zdevastovali interiér migračního centra a napadli personál i policisty

Podobných případů už bylo nepřeberně, někdy dojde nejen k totální devastaci interiéru ubytovny, ale i k jejímu zapálení. Opravy pak jdou samozřejmě na vrub daňových poplatníků Itálie či jiných zemí, kde k podobným incidentům došlo.

Amadou Toure, 26letý Gambijec, Mohammed Traore, 25letý Malijec, a Abdourahmane Signate, 31letý Senegalec, byli zatčeni spolu s Chakou Outtarou, 23letým vetřelcem z Pobřeží slonoviny, který spáchal sebevraždu ve věznici Verona. Přeživší pachatelé jsou obviněni z únosu a uzamčení zaměstnanců centra a zdravotnického personálu, rabování a devastace centra.

Vzpoura vypukla v centru v době, kdy byl zdravotnický personál Uls 2 uvnitř centra, aby  tamní osazenstvo informoval o výsledku testů covid-19, které jim byly provedené den předtím na lodích, s nimiž žadatelé o azyl připluli. Vzhledem k tomu, že někteří byli pozitivní a měli zůstat v karanténě v bývalých kasárnách, které byly přestavěny na azylové centrum, Afričané se rozčilili a začalo rabování a ničení…

Někteří provozovatelé společnosti, která provozuje migrační centrum Uls 2 a zaměstnanci, uprchli do místnosti, ale vetřelci jim zabránili odejít za použití násilí a hrozeb. Proto se policie rozhodla zasáhnout, aby zachránila unesené. Zbytečně; vetřelci začali házet kameny a předměty na policisty a devastovat centrum. Až po delší době se policistům podařilo černochy zpacifikovat.

Dnes mělo proběhnout první soudní stání se třemi z vetřelců, nicméně k soudu nakonec díky jejich obhájcům nedošlo. Obžaloby byly poslány zpět na státní zastupitelství, aby je přeložili do francouzštiny. Proces se třemi žadateli o azyl odpovědnými za nepokoje, které se odehrály loni v létě v bývalých kasárnách Sereny v Dosson di Casier, tak bude odložen. Obhájci obžalovaných tvrdili, že dokumenty nebyly napsány v jazyce, kterým hovořili také tři delikventi. Naučili se plenit, ale nerozuměli italsky…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Itálie: Afričtí vetřelci zdevastovali interiér migračního centra a napadli personál i policisty

  1. Nějak se nevyvedli miláčci Italské ministryně vnitra, Antify, i paní Šojdrové, Al Hamajdy, Johannsonové a sta tisíců dalších vítačů a is lamizátorů EU.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout