Irácký vetřelec v kebabárně zavraždil a rozsekal na kusy Britku

Irácký vetřelec v kebabárně zavraždil a rozsekal na kusy Britku

O tomto otřesném případu jsem psala už před časem, v té době ovšem zatím nebyly nalezeny všechny části těla mladé, velmi brutálně zavražděné a zohavené Britky a případ jako takový byl v úplných začátcích, nebyly tudíž známy ani všechny okolnosti bestiální vraždy..

Azam Mangori, 24 let, zabil Lorraine Coxovou, 32 let, ve svém pokoji nad obchodem s kebabem. Irácký občan rozřezal její tělo postupně, během týdne, na sedm kousků. Mangori pak vzal ženin telefon, aby předstíral, že je Lorraine stále naživu.

Na titulním obrázku je vidět chvíle, kdy byl neúspěšný irácký žadatel o azyl, posedlý amputací, viděn se ženou jen pár hodin předtím, než ji brutálně zavraždil a pak rozřezal její tělo. K činu došlo v září loňského roku.

Během týdne postupně rozřezal její tělo na sedm kusů a zbavil se jejího oblečení a majetku. Většina byla nalezena v popelnicích a lesích v okolí. Má se za to, že Coxová mohla být udušena, protože v jejích ústech bylo nalezeno tričko, které měla předtím na sobě.

Po vraždě slečny Coxové pak Mangori použil její SIM kartu ve svém mobilním telefonu, aby před její rodinou a přáteli předstíral, že je naživu a v pořádku. Nakonec přesto nahlásili její zmizení na policii, poté byla konečně odhalena hrozná pravda.

Detektivové rozlouskli případ poté, co našli kamerový záznam slečny Coxové, jak v noci prochází centrem města s tajemným mužem, který bude později odhalen jako Mangori. Je to zároveň naposledy, co byla slečna Coxová viděna naživu.

Policie později zjistila, že Mangori rozřezal tělo slečny Coxové a pokusil se ho postupně vyhodit v pytlích na odpadky. Po čtyřtýdenním procesu u Korunního soudu v Exeteru byl včera Mangori porotou uznán vinným  z vraždy po šesti hodinách jednání.

Dříve přiznal samostatné obvinění ze zabránění zákonnému pohřbu slečny Coxové.  Coxová byla naposledy viděna, jak jde domů poté, co se byla bavit s přáteli. Prokurátoři uvedli, že opilá slečna Coxová a Mangori měli „sexuální setkání“ v uličce, než se vrátili do jeho bytu nad Bodrum Kebab.

Její pobyt zůstal pro její rodinu týden záhadou, dokud Mangori – neúspěšný žadatel o azyl z Iráku, který měl být  deportován – nebyl detektivy zatčen. Lorrainino tělo zůstalo v bytě až do 8. září. Mangori strávil první den prohlížením jejích věcí, nabourával se do telefonu, e-mailů a online sociálních sítí.

Obžaloba tvrdila, že se jí pokusil ukrást peníze založením PayPal účtu. Později toho večera pořídil video Snapchat, kde kouří na posteli a poslouchá hudbu s textem „Andělé si zaslouží zemřít“.

místo činu

Detektivové prohledali tisíce hodin kamerových záznamů a gigabajtů telefonních dat, aby rozlouskli případ vraždy Lorraine Coxové.

Při jednom z největších vyšetřování v Exeteru v posledních letech detektivové prohledávali hromady kamerových záznamů, aby našli stopy. Také vyslechli půl tuctu potenciálních podezřelých a analyzovali obrovské množství telefonních dat. Nakonec to byla CCTV analýza, která je dovedla k Mangoriho dveřím.

Kamerové záznamy z centra města ukázaly, že Lorraine opustila kebabárnu Bodrum a procházela se Cathedral Yardem, než si sedla na lavičku poblíž Marks and Spencer, aby snědla kebab. Krátce poté záběry ukázaly muže opouštějícího budovu a později Lorraine, jak se vrací do budovy se stejným mužem.

To bylo naposledy, co byla Lorraine viděna naživu. Záznam byl nalezen osm dní po jejím zmizení. Policie později navštívila kebabárnu a mluvila s nájemníkem, který žil nad ní, ale nenašli Lorrainino tělo. Mangori se policii představil jako Christopher Mayer.

Ale policie prověřila sériové číslo v jeho telefonu a byla schopná potvrdit, že Lorrainina SIM karta byla použita v jeho telefonu. Pak, při třetím průlomu, policie zjistila, že Mangori se zbavil jejího těla. Druhý den našel policista, prohledávající nedalekou uličku, pytle na odpadky obsahující části lidského těla.

Mangori byl ve vazbě pro podezření z únosu a poté, co bylo nalezeno tělo, policie ho obvinila z vraždy. Další průlom přišel, když si taxikář vzpomněl, že viděl Mangoriho s velkou modročervenou taškou. Když policie našla popisovanou tašku, obsahovala Lorraininy ostatky. Kamery také ukázaly, jak Mangori podnikl několik výletů do Wilka.

Účtenky ukazovaly, že si koupil desítky velkých pytlů, ve kterých byly nalezeny části Lorrainina těla. Podrobné forenzní ohledání Mangoriho pokoje později detekovalo skvrny její krve na zdi a také se našly dva nože v koši. Mangori byl později obviněn z vraždy Lorraine.

Helen Phillipsová z CPS uvedla: „Byl to složitý případ, kdy policie a CPS úzce spolupracovaly od rané fáze vyšetřování. Bylo analyzováno obrovské množství forenzních a digitálních důkazů a vyšetřování vedlo do zámoří  – do Iráku a do Německa. Díky vynikající práci devonské a cornwallské policie se CPS podařilo vytvořit přesvědčivý případ, který vedl k včerejšímu konečnému verdiktu o vině.

Vrah reagoval na znepokojené přátele Lorraine tím, že předstíral, že je stále naživu, a tvrdil jim, že začíná znovu v Plymouthu. Zprávy obsahovaly jednu pro jejího otce, která říkala: „Hej tati, omlouvám se. Jsem v Plymouthu. Prosím, odpusťte mi. V další vrah napsal: „Miluji tě, tati. Měním si číslo. Napíšu ti své nové číslo.“ Záměrně napodoboval, jak Lorraine používá slova jako „papá“, aby falešné zprávy vypadaly opravdově. Přátelé však poznali, že osoba, která odpověděla, nebyla Lorraine.

Prokurátor Simon Laws QC řekl soudu, že obžalovaný měl „morbidní zájem na amputaci“ a několik dní před a po vraždě se díval na obrázky týkající se amputace. Laws řekl: „Vzhledem k datům, kdy si tento materiál prohlédl,  je jasné, že se o toto téma zajímal dříve, než potřeboval informace. Tedy před její smrtí.“

Mrtvé tělo Lorraine Coxové měl ve svém pokoji až o pár dní později. Když ji zavraždil, provedl jí úhlednou a profesionální amputaci končetin. Mangori se díval na videa lidí s amputacemi, stejně jako lidí s deformacemi nohou a na ženu, která měla křeče.

„Nepochybně budete chtít zvážit, zda to byl právě tento zájem, který ho mohl motivovat ke spáchání této vraždy,“ řekl. „Mangori nakoupil potřebné věci, aby se zbavil těla slečny Coxové, jehož se zbavoval po několik dní.“ Vrah se také díval na webovou stránku s názvem: „Jak vykopat hrob ručně.“

Patolog nebyl schopen určit příčinu smrti slečny Coxové kvůli době, která uplynula mezi její vraždou a nalezením ostatků. Mangori porotě řekl, že náhle zemřela po sexu v jeho ložnici, když pila a brala drogy. Řekl, že zpanikařil, když ji objevil mrtvou na podlaze, a nechal ji několik dní ve svém pokoji, než zabalil její rozsekané tělo do pytlů. .

„Pamatuju si, jak jsem se probudil, jako by to byla noční můra. Vyšiloval jsem, když jsem ji uviděl. Jen jsem ji odtáhl do postele, protože vypadala opravdu chladně,“ řekl. „Hluboko uvnitř jsem věděl, že je mrtvá, ale myslel jsem, že se probudí.“

Soud s vrahem bude pokračovat 7.dubna, kdy by měl být vynesen konečný verdikt.

Rodina Lorraine Coxové po vynesení rozsudku vzkázala: „Doufáme a modlíme se, aby žádná jiná žena nemusela projít tím, čím si prošla naše krásná dcera, nebo že jakákoli jiná rodina neutrpí podobný brutální, stresující zážitek, jaký jsme si všichni prožili.“

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.