Holandsko: Klient azylového domu pobodal 7 spolubydlících (video a obrázky z útoku)

Holandsko: Klient azylového domu pobodal 7 spolubydlících (video a obrázky z útoku)

Přiznám se, že mnohem víc, než tento čin mne zaujalo vyjádření zbývajícího osazenstva azylového domu. Obrázky i video, které můžete vidět níže, pořídili právě spolubydlící pachatele, který měl být údajně frustrován z toho, že je v azylovém centru již příliš dlouho. Než se dostaneme k požadavkům zbývajícího osazenstva azylového domu, kde se nachází asi 400 žadatelů o azyl, zde je alespoň stručný nástin toho, co se tento týden ve středu večer v zařízení stalo:

Dva lidé byli vážně zraněni a pět dalších bylo zraněno středně těžce až lehce při středečním pobodání v přijímacím centru pro žadatele o azyl v Echtu. 24letý obyvatel centra byl zatčen, jak potvrdila policie.

K incidentu došlo kolem 22:15 v zařízení na Pepinusbrugu. Závažnost násilí vedla úřady k vyhlášení regionální pohotovosti Grip 1, která vyslala na místo další personál. Do přijímacího střediska bylo vysláno několik sanitek a trauma vrtulník a pracovníci záchranné služby přijeli také z Německa, aby poskytli pomoc.

Tolik tedy zpráva z holandských médií.
Nicméně k incidentu se vyjádřilo i osazenstvo azylového domu (či jeho část) s tím, že útočník byl dlouhodobě frustrovaný z pobytu v zařízení. Ve výzvě, která se vymezuje proti nizozemským úřadům či spíše jejich praktikám azylového řízení se uvádí, že osazenstvo centra svolává demonstraci (ta měla být už v sobotu). Dále se ve výzvě také uvádí, cituji:

Dnes večer, 21. dubna 2021, v AZC Echt, imigrant, který je v nizozemském azylu velmi dlouho, již nemohl vydržet tuto situaci. Při útoku zabil další dva imigranty a dalších asi 15 zranil. Nizozemský stát je za tento incident plně odpovědný, protože nizozemský stát tím, že drží přistěhovalce ve svých moderních věznicích AZC po velmi dlouhou dobu, donutí některé přistěhovalce, aby takové kroky podnikli….

Toto video natočilo osazenstvo azylového centra:

Požadavky, které jsou uvedeny ve výzvě:

  1. Musí být co nejdříve provedeno azylové řízení pro všechny přistěhovalce. (Všichni přistěhovalci musí získat právní dokumenty, legální pobyt)

2.  Všechny AZC musí být uzavřeny a všem přistěhovalcům musí být poskytnuty domy.

My imigranti v AZC voláme lidi, aby protestovali. Chceme, abyste obsadili ulice. V sobotu 24. dubna v 15:00 svoláme demonstraci před AZC Echt.
Adresa: Pepinus Bridge 2

Chceme společný boj mezi místními obyvateli a imigranty. Přijďte pro solidaritu. Proti nizozemskému státnímu terorismu. Přineste svůj hněv.

Tolik tedy k výzvě. Jak vidíte, tak v požadavcích je uvedeno, že by měli dostat všichni žadatelé o azyl patřičné dokumenty a jejich pobyt má být legalizován. A co víc, požadují uzavření azylových zařízení a také to, aby byly jejich osazenstvu přiděleny domy!!

Také si povšimněte, že je ve výzvě uvedeno, že po napadení byli 2 žadatelé o azyl mrtví, což ovšem není pravda. Stejně tak žádné zdroje neuvádí nic o 15 zraněných…

Nakonec, nikdo je v azylových centrech nedrží násilím. Jistě se kdokoli z osazenstva může kdykoli sebrat a vrátit se domů. Odkdy má Holandsko – či jakákoli jiná evropská země – povinnost dávat každému parazitovi legální pobyt a ještě mu darovat dům? Proč si o dům nežádají ve své domovině???

 

A na závěr ještě obrázky zraněných, které spolubydlící útočníka vyfotili:

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

One thought on “Holandsko: Klient azylového domu pobodal 7 spolubydlících (video a obrázky z útoku)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout