VB: Muslim mával na ulici nožem a křičel „Allahu akbar!“ (video)

VB: Muslim mával na ulici nožem a křičel „Allahu akbar!“ (video)

Další psychicky nemocný chudáček s nožem v ruce, křičící „Allahu akbar!“ přivolal pozornost kolemjdoucích i policie. Ano, psychicky nemocný, jak jinak. Kolikátý už v řadě? Neměla by pak být stanovena jako jedna z psychiatrických diagnóz i islám?

Bývalý zaměstnanec Univerzity v Hullu, který mával velkým nožem na ulici, zatímco skandoval náboženská hesla, byl po vyšetřování terorismu umístěn coby psychicky nemocný v nemocniční vazbě.

K incidentu došlo v britském Cheadle Close u Beverley Road už v sobotu 13.2.

Lidé, kteří projížděli nebo procházeli po nedaleké Beverley Road slyšeli, jak osoba, která byla zjevně vyděšená, křičí: „Někoho tady zabije, má v ruce nůž. Co to dělá?“

Pozdější záběry ukazují, jak muž s nožem v ruce pokračuje ve skandování a křičí „Allahu akbar“. Poté je vidět, jak ho policie, včetně ozbrojených důstojníků, obklopuje a zadržuje.

Mluvčí humbersideské policie tehdy uvedla, že policisté byli přivoláni přibližně v 10 hodin ráno k hlášení o muži na ulici, který měl nůž a křičel.

Původně byl zatčen pro podezření z držení útočné zbraně, ale to bylo později změněno na zatčení za teroristické trestné činy, spojené s incidentem a příspěvky, které muž zveřejnil na sociálních médiích ve dnech před incidentem.

Vrchní superintendant Scott Young tehdy řekl, že policie se domnívá, že se jedná o ojedinělý incident bez širšího rizika pro veřejnost.

Prokurátoři však stáhli dvě obvinění z terorismu proti Elkalimu, který je původem z Libye; místo toho byl odsouzen výhradně za držení nože na veřejnosti.

Elkali, který je na internetu uveden jako asistent výuky moderních jazyků na univerzitě v Hullu, se k činu přiznal prostřednictvím videolinku poté, co dva psychiatři oznámili, že v nemocniční vazbě dosáhl „významného pokroku“ a chtějí v léčbě pokračovat.

Soud uvedl, že Elkali trpěl duševním zhroucením kvůli paranoidní schizofrenii, když vyšel na chodník před svým domem na Cheadle Close, vyzbrojen kuchyňským nožem s třiceticentimetrovou čepelí a v rozrušeném stavu.

Soudce řekl Elkalimu: „Je naprosto jasné, že jste byl v dezorientovaném a rozrušeném stavu kvůli své duševní nemoci.“

Video duševně nemocného muslima si můžete prohlédnout ZDE.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

One thought on “VB: Muslim mával na ulici nožem a křičel „Allahu akbar!“ (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout