Německo: Teroristka z IS dostala u soudu podmínku

Německo: Teroristka z IS dostala u soudu podmínku

Každý další podobný rozsudek napříč Evropou mne jen více ujišťuje, že se pomalu, ale jistě, blíží evropské právo právu šaría. Jak jinak si vysvětlit velmi nízké tresty pro islámské teroristy, zatímco občané, kteří s invazí a islamizací Evropy nesouhlasí, jsou perzekuováni a čím dál častěji souzeni, přičemž často jsou tresty za protiislámské výroky na internetu vyšší, než tresty ukládané islámským radikálům?

Žena, která působila v řadách ISIS v Sýrii, Lisa R., unikla s podmíněným trestem u Vrchního krajského soudu v Koblenzi. Soud zjistil, že 30letá matka tří dětí byla od září 2014 do ledna 2019 členkou teroristické organizace Islámský stát (IS). Ve čtvrtek byla odsouzena k dvouleté podmínce.

„Žena, která byla vdaná podle islámského práva, odcestovala do Sýrie, aby se připojila k ISIS v souladu se svým záměrem“, uvedl soud. „Obžalovaná podporovala svého manžela, který působil jako bojovník za ISIS. Lisa R. ho podporovala v jeho činech tím, že se chovala stejně, jako všechny ženy v ISIS. Manžela podporovala i morálně a pečovala o něho, aby mohl být plně k dispozici teroristické skupině jako bojovník.“

Na sociálních sítích Němka, která konvertovala k islámu, ospravedlňovala a schvalovala zvěrstva spáchaná ISIS a podporovala zabíjení nevěřících. Zároveň vyzvala ostatní, aby emigrovali do chalífátu vyhlášeného teroristickými milicemi. Také se zúčastnila dvou „kurzů šaría“. Když její první manžel zemřel, zůstala členkou organizace a ještě třikrát se provdala za bojovníky IS. Dva z nich také zemřeli.

V roce 2019 uprchla z území IS se svým čtvrtým manželem, synem a dvojčaty. Byla zadržena kurdskými silami a převezena do tábora. Musela tam zůstat asi rok, než byla v lednu 2020 deportována do Turecka.

Soud zdůvodnil pozastavení trestu podmínečným propuštěním z důvodu, že se zřekla ISIS svým rozhodnutím uprchnout v roce 2019. Při posuzování bylo rovněž vzato v úvahu, že „nebyla trestána před spácháním tohoto trestného činu, že se příliš nepodílela na provádění cílů ISIS a že zadržení obviněné, které mezitím trvalo déle než rok, bylo spojeno se zvláštní zátěží v důsledku odloučení od jejích dětí“.

Podle soudců „konečně opustila období náboženské radikalizace“, a proto mimo jiné „není důvod se obávat, že by se dopustila dalších trestných činů“. Rozsudek není konečný.

Lisa R. byla spolu s dalšími dvěma ženami z IS v prosinci německou vládou přivedena zpět do Německa. Další dvě ženy, Yasmin A. z Bonnu a Merve A. z Hamburku, jsou také vyšetřovány.

K případu jen dodávám, že v roce 2019 už byl ISIS víceméně rozpuštěn a bojovníci měli za úkol zakládat buňky po celém světě. Hodně jich odešlo do Evropy, kde má vzniknout další bojiště. ISIS v současné době sílí a je velmi pravděpodobné, že dřív či později se aktivují i evropské buňky ISIS. Pokud k nim patří i tato džihádistka, pak by to neměla dát před káfiry najevo. Vždyť i přetvářka je důležitou součástí džihádu na cestě k chalífátu…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Německo: Teroristka z IS dostala u soudu podmínku

  1. Je to tak. Is lamizace je cílená. Neomarxistům se daří „oblbovat“ voliče tím, že oddělují jednotlivé incidenty od celkové politiky, dělají z nich jednotlivé kriminální činy, či jen „pouhé lidské činy zoufalství“ , aby tak „rozmělnili“ celou is lamskou frontu a její invazi, až fanaticky podporovanou politiky i soudy 🙁 .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout