75% zatčení v Paříži jsou muslimští „nezletilci bez doprovodu“

75% zatčení v Paříži jsou muslimští „nezletilci bez doprovodu“

Podobnou statistiku jsem zde zmiňovala nedávno, tato ovšem zahrnuje období let 2019-2020. Nejspíš jste velmi správně pochopili, že oněmi „nezletilci bez doprovodu“ jsou myšleni vetřelci, kteří buď přišli sami a bez dokladů, přičemž tvrdili, že jsou nezletilí nebo dokonce údajní nezletilci, které si Francie přímo přivezla z táborů v Řecku.

A chápete zřejmě velmi dobře, že se jedná o tytéž „sirotky bez doprovodu“, jimiž nás chtěla oblažit Šojdrová s podporou Pirátů, TOP a dalších parlamentních vítačů. Mimochodem, očekávám, že do roka se podobného nadělení také dočkáme, lid si to zřejmě žádá.

Ale zpět do Paříže, ať vidíme, co můžeme výhledově očekávat třeba v Praze.

V letech 2019 a 2020, po zmírnění omezení uzavření, tvoří žadatelé o azyl ze tří severoafrických zemí 75 procent kriminálníků zatčených v Paříži.

Počátkem minulého týdne předložili francouzští politici Jean-François Eliaou a Antoine Savignat zprávu o stavu nezletilců bez doprovodu a odhalili, že převážná většina zločinců pocházela ze tří zemí s muslimskou většinou v severní Africe, jmenovitě z Alžírska, Maroka a Tuniska.

V roce 2019 dorazilo do země odhadem 17 000 údajně nezletilých muslimských vetřelců, ale většina z nich pochází z Guineje, Mali a Pobřeží slonoviny.

Ředitelství pro soudní ochranu mládeže (DPJJ) odhaduje, že přibližně 10 % všech nezletilců bez doprovodu – 2 000 až 3 000 osob – se zabývá trestnou činností. Většina z nich pochází ze severoafrického regionu známého jako Maghreb.

Ve zprávě se uvádí, že v roce 2019 bylo 75% zatčených nezletilců ze tří severoafrických zemí a po loňském zmírnění omezení byl jejich počet stejně vysoký. Podobným problémům ovšem čelí i ostatní větší francouzská města.

Zpráva politiků obsahuje několik doporučení, jak se vypořádat s problematikou drobné trestné činnosti muslimských vetřelců, mezi nimiž je především výzva, aby se ujistili, že nelžou o tom, že jsou nezletilí. Zpráva odhaduje, že nejméně polovina údajných nezletilců v Paříži, kteří tvrdí, že jsou ve věku 16 nebo 17 let, je ve skutečnosti starší 18 let.

Autoři rovněž vyzvali k uchovávání otisků prstů a dalších údajů. Uvedli, že údaje by měly být sdíleny s orgány v severoafrických zemích a upozorňují na úspěch partnerství mezi pařížskou a marockou policií v roce 2018, které pomohlo identifikovat nejméně 320 Maročanů.

Operace vedla k zatčení celkem více než 1500 vetřelců, ale jen velmi málo z nich bylo podle zprávy deportováno zpět do Maroka.

Údajní nezletilci se také stali problémem ve francouzských věznicích. Deník Le Figaro minulý měsíc informoval, že tamní nárůst násilí byl přičítán velkému přílivu údajně nezletilých cizinců. Ve věznicích docházelo k častějším fyzickým potyčkám, slovním útokům a dokonce i žhářství.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 4.8]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout