Švédsko: Arab napadl policistu samurajským mečem, dostal podmínku

Švédsko: Arab napadl policistu samurajským mečem, dostal podmínku

Vlastně se jedná o takový celkem obvyklý rozsudek. Aby dostal muslim trest „natvrdo“, tak to už musí jít o případ, kdy pachatel projevil obzvláštní brutalitu. Vzhledem k tomu, že je Švédsko druhou nejméně bezpečnou zemí Evropy (po Ukrajině) a v rámci EU pak nejnebezpečnější, je jasné, že se dá k policii jedině masochista nebo šílenec, padající na kolena před rasisty z BLM.

Ahmad napadl policistu v Kalmaru japonským samurajským mečem. Zločin byl vyšetřován jako pokus o vraždu, ale nyní, když je rozsudek vynesen, Syřanovi projde podmínka. Vyhýbá se také deportaci s odůvodněním, že trestný čin není tak závažný, aby mu nebylo dovoleno zůstat.

„Zajímalo by mě, jestli stojí za to být policistou i nadále,“ říká napadený policista.

„Nikdy jsem nebyl tak blízko k tomu, abych musel použít služební zbraň,“ řekl otřesený policista po razii v bytě na Daléngatanu v Kalmaru dne 15. prosince 2020.

Spolu s dalšími dvěma policisty měl byt prohledat pro podezření z drogových deliktů. On sám byl na schodišti před vchodem do bytu, zatímco ostatní dva důstojníci byli v zadní části bytu, kde byl balkon.

Uvnitř bytu byl nyní odsouzený Syřan Ahmad, který tvrdí, že je mu 19 let, a tři další Arabové.

Údajný Syřan Ahmad, který se ve Švédsku objevil bez dokladů

Strážníci se obávali, že se muži v bytě začnou zbavovat drog. Policista se proto rozhodl jít na balkon, rozbít okno a pak vstoupit do bytu. Všichni pak opustili byt předními dveřmi.

Když se dveře otevřely, důstojník zakřičel: „policie!“. Ahmad, vyzbrojený japonským mečem, zareagoval zvednutím meče vysoko nad hlavu. Policista pak vytáhl zbraň.

„Ahmad byl pak ke mně tak blízko, že mě seknul mečem do levé ruky, pak meč spadl na zem. V souvislosti s tím jsem pocítil bolest v levé paži,“ hlásil policista po incidentu.

Dále uvedl, že byl extrémně blízko, že mířil zbraní na Ahmada, zatímco Ahmad se stále pohyboval směrem k němu s mečem v ruce. Syřan byl však přinucen padnout k zemi, když mu policista vrazil zbraň do hrudníku a pak mohl být zatčen.

Útok mečem byl původně vyšetřován jako pokus o vraždu, ale Ahmad byl obviněn namísto toho z pokusu o násilné napadení. Podle státního zástupce „pouze kvůli dočasným okolnostem nehrozí, že by zločin byl dokončen, protože meč se náhodou dotkl pouze jedné ruky policisty“.

Okresní soud v Kalmaru nyní odsoudil 19letého Araba za pokus o těžké ublížení na zdraví a nedovolené řízení. Soud však provedl tzv. humánní posouzení hodnoty trestu s odkazem na údajně mladý věk Syřana. Soud ho odsoudil ke dvěma měsícům vězení v kombinaci s podmínkou. To však ve skutečnosti znamená, že vůbec nebude uvězněn, protože byl dříve zadržován ve vazbě.

Prokurátor také vyzval k deportaci Ahmada domů. Okresní soud v Kalmaru však tuto žádost zamítl s následujícím odůvodněním:

„Okresní soud shledává, že neexistují žádné předpoklady k tomu, že bude Ahmad i nadále pokračovat v kriminální činnosti v této zemi a že tento zločin není tak závažný, aby mu nebylo dovoleno zůstat ve Švédsku. Žádost o vyhoštění musí být proto zamítnuta.“

Policistovi však musí zaplatit odškodné ve výši 17 500 švédských korun.

Důstojník říká, že po útoku mečem zvažoval, že u policie skončí.

„Měl potíže se spánkem. Po incidentu začal zvažovat, zda ta práce stojí za to s ohledem na jeho rodinu,“ uvádí se ve zprávě.

Nestojí to za to, vždyť většina muslimských kriminálníků má ve Švédsku z policistů legraci. Velmi dobře ví, že skončí s podmínkou nebo mírným trestem ve fešáckém vězení, které spíš považují za jakési odpočinkové sanatorium.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout