Právo šaría ovládá stále více území

Právo šaría ovládá stále více území

Záleží vždy jen na tom, jak velké území v rámci dané země ovládne, podle toho se pak také praktikuje. Země, které jsou pod právem šaría kompletně, jej dodržují velmi striktně, přičemž například tresty smrti za homosexualitu nebo vraždy ze cti jsou v těchto zemích samozřejmostí. Dále jsou zde země, které zatím nejsou plně pod právem šaría, neboť islamizovány jsou jen jejich části, či jde o země muslimské, v nichž však navenek platí sekulární systém (v mnoha komunitách uvnitř takových zemí se ovšem šaría beztak praktikuje).

V menších územích to platí pro některá evropská islamizovaná ghetta, kde již skutečně přechází na právo šaría a většinová společnost toto toleruje. Pak se ovšem musí i tresty v rámci práva šaría přizpůsobit tak, aby byly přijatelné pro zatím většinovou společnost. Tedy nelze trestat jen tak smrtí bez dalších důsledků. Nicméně i přesto jsme dnes a denně svědky vražd ze cti v různých zemích Evropy. Homosexuálové to mají v tomto směru jednodušší, prostě se v rámci země z dané komunity přestěhují jinam. Tedy do míst, kde zatím stále platí evropské právo.

V zemích, kde je již islamizace na mnohem větším postupu, zejména v Asii a Africe, pak vznikají mnohem větší celky, které v rámci svojí komunity uznávají právo šaría, jenž je pak nadřazeno i právu zbytku země. Tyto celky budou jednou vznikat také v evropských islamizovaných zemích, což je prostě nevyhnutelné.

Jak to asi může vypadat v zemi, kde vládne šaría jen zčásti? K takovým zemím patří v rámci Asie například Indonésie, Thajsko nebo Filipíny.

V Indonésii je celý region, který vyznává právo šaría, ale vzhledem k tomu, že se jedná pouze o region v rámci celé země, jsou tresty za porušení šaríi o něco mírnější, než v zemích, kde vládne šaría plošně (v současné době se jedná o 10 zemí světa). Přesto to vypadá, jako bychom se vraceli do středověku, neboť území s vládou šaríi postupně přibývá.

Homosexuální pár byl ve čtvrtek veřejně bičován v islamizované provincii Indonésie Aceh, tedy v provincii, kde vládne právo šaría.

Každý z obou obviněných mužů dostal 80 ran bičem. Byli zbiti za to, že provozovali homosexuální sex, který je v provincii Aceh podle místního islámského práva přísně zakázán.

Dvojice, která nebyla identifikována, křičela bolestí a prosila, aby bičování přestalo, když je maskovaný „šaría kat“ bil přes záda ratanovou tyčí.

In Aceh, on the northern tip of Sumatra island, public flogging is a common punishment for a range of offences
veřejné bičování je běžnou praxí na územích pod právem šaría

Trest byl v průběhu jeho provádění na malou chvilku pozastaven a oběma dvacetiletým mužům bylo dovoleno se napít vody, než bití pokračovalo.

Matka jednoho muže omdlela při pohledu na svého syna, který byl bičován.

„Prosazování islámského práva šaría je konečné, bez ohledu na to, kdo to je, a dokonce i návštěvníci musí respektovat místní normy,“ řekl agentuře AFP úředník veřejného pořádku Heru Triwijanarko.

Muži byli zatčeni v listopadu v nájemním domě, kde je pronajímatel našel polonahé ve svém pokoji.

Gay sex není nezákonný jinde v Indonésii, přičemž Aceh je jediný region v největším muslimském národě na světě, který praktikuje právo šaría.

V Acehu, na severním cípu ostrova Sumatra, je veřejné bičování běžným trestem za řadu trestných činů, mezi něž patří hazardní hry, pití alkoholu a cizoložství.

Čtyři další muži byli bičováni ve stejný den kvůli obvinění, že pili alkohol nebo se setkali s příslušníky opačného pohlaví. Tito odsouzení dostali něco mezi 17 a 40 ranami holí. Tedy o něco méně, než homosexuálové.

Region začal používat právo šaría poté, co mu byla v roce 2001 udělena zvláštní autonomie, což byl pokus ústřední vlády potlačit dlouhotrvající separatistické povstání.

Pokud jakýkoli region ovládnou muslimové, kteří jsou navíc zcela důslední v praktikování své ideologie, pak zpravidla dřív či později dojde na daném území k praktikování práva šaría. Ať už oficiálně nebo jen uvnitř komunity, potají. To, co se nyní děje v Indonésii, čeká časem i plně islamizovaná území v Evropě.

V momentě, kdy na daném územním celku převládnou muslimové, dojde tam mnohdy i k praktikování práva šaría, i když často skrytě a bez souhlasu vlády dané země. V případě jisté autonomie celku – jako je tomu v případě indonéské provincie Aceh – pak ani souhlas nepotřebují.

Je tedy jen otázkou času, než se budou dělat podobné reportáže o bičování homosexuálů ze švédského Malmö, německé spolkové země Severní Porýní – Vestfálsko, z Paříže nebo z Vídně. Demografický vývoj a nekončící invaze, stejně jako stále větší radikalizace evropských muslimů, vše jen urychlí…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout