Německo: Afričanka si stěžuje, že jí 364 eur kapesného nestačí, chce víc

Zajímalo by mne, kolik by asi měla tato Eritrejka v její rodné zemi, kdyby se tam celé dny jen válela na kavalci. Nedostala by samozřejmě vůbec nic. Zřejmě tedy očekávala, že po příchodu do Německa bude žít ona i její dítě do konce života ze štědrých sociálních dávek. Tedy z velmi štědrých dávek. Ubytování , stravu a zdravotní ošetření na náklady německých daňových poplatníků pak považuje za samozřejmost.

Ne všichni žadatelé o azyl jsou spokojeni s bezplatnou službou německé vítací kultury, někteří kritizují špatné podmínky v ubytování a okamžitě požadují své vlastní byty a domy, jiní kritizují jídlo a pravděpodobně očekávají menu a la carte, a pak jsou tu ti, kterým nestačí měsíční kapesné ve výši 364 eur a požadují jeho zvýšení.

Eritrejka, která přišla do Evropy i se svým dítětem, si rozhodně představovala, že se o ni Evropa postará mnohem lépe. Oba „tolerovaní“ žadatelé o azyl, kteří jsou v režimu tzv. „strpění“, by měli být správně z Německa vyhoštěni, což se však v praxi neděje. Protože nyní žena podala stížnost na příliš nízké dávky, bude to pravděpodobně překážkou v deportaci. Žaloba na výši dávek jde samozřejmě také na vrub německých daňových poplatníků, kteří soud, v němž si Afričanka stěžuje, že jí ze svých daní Němci dávají příliš malé kapesné, také zaplatí.

Krajský sociální soud Dolního Saska-Brémy v Celle, předložil k posouzení ustanovení zákona o dávkách pro žadatele o azyl spolkovému ústavnímu soudu. Je otázkou, zda poskytované dávky jsou dostatečné pro slušné živobytí, prohlásila mluvčí soudu Carsten Kreschel.

V tomto případě si matka a její dítě stěžovaly. Tolerovaní žadatelé o azyl z Eritreje žijí v okrese Osterholz. Měli by pobírat dávky podle zákona o dávkách pro žadatele o azyl. Žadatelé vznesli námitky proti výši příspěvku na dávky už v roce 2018 z důvodu, že peněžité dávky nebyly od konce roku 2016 zvýšeny o inflaci. V prvním stupni sociální soud nařídil žalované obci, aby vyplácela vyšší dávky.

Obec se proti rozhodnutí odvolala. Jakou částku tedy bude nakonec Eritrejka coby kapesné pro sebe a své dítě pobírat, se rozhodne poté, co se přezkoumá odvolání obce, která s navýšením dávek nesouhlasí.

Žadatelé o azyl dostávají méně pomoci než běžní příjemci sociálních dávek nebo příjemci hartz IV. V současné době dostávají svobodní a samoživitelé 364 eur měsíčně.

K tomu jen podotýkám, že se jedná skutečně jen o čisté kapesné, z něhož nemusí platit například ubytování, základní stravu, kterou dostanou v azylovém zařízení, ale ani další náklady na bydlení či zdravotní péči. Případ navíc podobně, jako jinde, doslova „zavání“ nějakou podvratnou neziskovkou, která zcela zřejmě – a ne poprvé – Afričanku patřičně instruovala…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

8 thoughts on “Německo: Afričanka si stěžuje, že jí 364 eur kapesného nestačí, chce víc

  1. Díky dementum s EU i u nás vyžírají migranti stát.Nase lidí byť ne vlastní vinou chcipaji po ulicích a pro cizí zmetky s kterých máme hovno máme ??? Vymlátit to za hranice a chcípni. Doma máte hovno serou vám všichni do krku a v Evropě budete věřit vzduch likvidovat a vyhazet. Chceš hrát a spát? Ok 12 hodin denně v kamenolomu nechceš táhni domů do hoven.

    1. Správně , jak je vůbec možný ,že se tím vůbec zabývají ? Zdá se ti to málo ,TAK táhni domů . Dělat nechce ,ale vyžírat sociální systém to by šlo ,ale že na ně musí dělat jiní to je nezajímá .

      1. „vyžírat sociální systém to by šlo ,ale že na ně musí dělat jiní to je nezajímá“

        To je prosím celá podstata socialismu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout