Itálie: Tuniský vetřelec s nožem v ruce se pokusil oloupit cestující ve vlaku

Itálie: Tuniský vetřelec s nožem v ruce se pokusil oloupit cestující ve vlaku

V posledních měsících velmi výrazně zesílila invaze z Tuniska. Ze země, kam za normální situace běžně létají Evropané na dovolenou. Tedy zároveň i ze země, která není považována za nebezpečnou. Přesto je však Evropa plná Tunisanů a další sem připlouvají.

Přitom tuniští vetřelci mají na svědomí nejeden teroristický útok, připomeňme si alespoň loňský útok tuniského invazisty v katedrále v Nice, kde zavraždil 3 lidi, přičemž dva z nich dekapitoval a berlínský masakr na vánočních trzích, k němuž došlo před pár lety a při němž zemřela i jedna Češka.

Tuniští vetřelci tedy nejsou o nic méně nebezpeční, než ostatní muslimští invazisté. O tom se velmi často přesvědčují zejména v Itálii, kde patří Tunisané spolu s Nigerijci k nejčastějším pachatelům trestné činnosti.

Ve vlaku na trati Brescia-Parma došlo k útoku na cestující. Tuniský vetřelec, vyzbrojený nožem, nejprve vyhrožoval, pak pronásledoval vagónem cestujícího, ve snaze ho okrást. Lupič nakonec utekl: poté, co průvodčí zamkl dveře a zastavil vlak, se pokusil uniknout oknem a dál hodlal zmizet v krajině Dolní Brescie, ale jeho záměr se mu nepodařil: byl zatčen a skončil ve vězení.

Všechno se to přihodilo během pár okamžiků: přistoupil k cestujícímu, jedinému přítomnému v daném vagóně, poté, co vytáhl nůž, mu vyhrožoval a požadoval po něm peněženku a mobilní telefon. Lupič nečekal odvážnou reakci oběti: muž se nenechal vystrašit a strčil útočníka na zem, přičemž hned poté utekl a hledal útočiště v kabině strojvedoucího.

Dvacetiletý Tunisan, bez domova, který je již znám bezpečnostním složkám, s nožem v ruce pronásledoval cestujícího, dokonce se snažil dostat do kabiny strojvedoucího. Mezitím zablokovali dveře vlakové soupravy a upozornili karabiniéry. V tu chvíli lupič utekl oknem a snažil se zmizet v okolní krajině. Vlak zastavil na stanici Remedello v Sotto, kam za pár minut přijeli karabinieři z Isorely. Zločinec, díky podrobnému popisu oběti, byl vystopován kilometr od vlakového nádraží, stále s nožem v kapse.

Posléze mu byla nasazena pouta pouta za pokus o ozbrojenou loupež a nelegální nošení zbraní a byl vzat do vazby v Brescii. Opatření bylo potvrzeno v pátek ráno.

Nicméně, k tomuto případu je třeba dodat, že podobných nedokonaných loupeží je v Itálii spousta, přičemž neúspěšní pachatelé jsou záhy propuštěni na svobodu, kde se brzy pokusí o totéž. Ostatně, to není jen problémem Itálie…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout