Čtvrť v německém Essenu se stále nevzpamatovala ze silvestrovských nepokojů (video)

Čtvrť v německém Essenu se stále nevzpamatovala ze silvestrovských nepokojů (video)

I přes zákazy vycházení bylo na mnoha místech nejen v Německu velmi rušno. Ostatně, zákazy přece vždy platí jen pro rodilé Němce (Rakušany, Francouze….) a ne pro osazenstvo muslimských ghett.

Essen – čtvrť Altenessen-Mitte v sobotu ráno, jen 36 hodin po silvestrovských nepokojích. Hasiči provizorně zajistili kompletně zbořenou autobusovou zastávku červenobílou plachtou, červené dlažební kostky jsou pokryty střepy skla.

https://youtu.be/G9gt_t01qvI

Neuvěřitelná devastace celé oblasti je vidět od schodů stanice metra na tržnici Altenessener: tucet odpadkových košů, zničených a vytržených z kotvení, leží na zemi. Ze dvou zelených popelnic, které místní mohamedáni zapálili uprostřed náměstí, je jedna napůl roztavená.

O kousek dál je vidět zbořená neonová cedule s hromadou rozbitého skla pod ní. Nejprve byla v místě uzavřena nemocnice St. Mary’s Hospital, poté zde často docházelo k bojům mezi Libanonci a Syřany, nyní k silvestrovským nepokojům. Čtvrť se neuklidňuje.

„Něco se tu musí stát, určitě potřebujeme více policistů,“ říká trenérka psů Franziska Thelenová, která čeká na autobus a dívá se na zbořenou autobusovou zastávku. „Před rokem tady na Silvestra rozbili okna.“ Kolemjdoucí zastaví, vytáhne svůj mobilní telefon a vyfotí zpustošené okolí a zdemolovanou autobusovou zastávku.

„Ano, tady se to zhoršilo,“ říká žena, která se přestěhovala z Oberhausenu. Pohled na škody je hrozný. Až dosud se v Altenessenu cítila bezpečně, ale teď se v její mysli objevují pochybnosti. „Už se tu v noci neodvažujeme projít.“

Malá oblast mezi Alter Badeanstalt a Altenessener Markt je jednou z nejrušnějších v celé čtvrti. Tři autobusové linky a dvě linky metra se zde setkávají, plus rušná Altenessener Street, a jen co by kamenem dohodil, je velmi navštěvovaný Allee-Center.

Byly silvestrovské nepokoje spontánně vypuknutým násilím, či se snad jednalo o pečlivě inscenovanou a plánovanou akci? Vše zatím nasvědčuje spíš druhé možnosti. Předně si na autobusovou zastávku přinesli kladivo. Nikdo nechodí na silvestrovskou párty s kladivem.

„Policie musí být tvrdá,“ říká taxikář, který je tureckého původu. A dodává: „Když tady vidím tu zkázu, rozpláče mě to.“ Je si jist, že nepokoje spáchali mladí muži s arabskými, kurdskými a libanonskými kořeny. Neúcta a násilí – to je to, co se naučili od svých rodičů. „Staří říkají mladým: Nic se vám nemůže stát, my jsme bez státní příslušnosti a beztrestní.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout