Tálibán se stěhuje do Evropy, ve Francii rychle rostou počty džihádistů

Tálibán se stěhuje do Evropy, ve Francii rychle rostou počty džihádistů

Samozřejmě se nejedná výhradně o Francii, nicméně jde o jednu z mála zemí, které přiznávají značný nárůst počtu Afghánců z oblastí, které jsou ovládány Talibánem. Jde o Afghánce, kteří zcela nekompromisně vyznávají právo šaría a jsou tedy jednoznačně odchovanci Tálibánu.

Francie čelí nové vlně žadatelů o azyl z Afghánistánu, z nichž většina pochází z konzervativních oblastí a někteří otevřeně podporují skupiny, jako je Tálibán.

Za posledních pět let se počet Afghánců přicházejících do Francie zvýšil pětinásobně z více než 2 100 žadatelů o azyl v roce 2015 na téměř 10 000, kteří dorazili do Francie v loňském roce.

Podle zprávy listu Le Figaro tvořili afghánští vetřelci 90 procent z 3500 obyvatel provizorního tábora na severu Paříže, který úřady před několika týdny zlikvidovaly.

Zatímco dříve Afghánci přicházející do Francie pocházeli vesměs z městských oblastí, tak invazisté, kteří přijíždějí v poslední době, jsou většinou Paštunové z venkovských vesnic podél hranice s Pákistánem, což je oblast ovládaná Talibánem.

Podle výzkumníka Karima Pakzáda jsou tito noví vetřelci velmi radikální. Jedná se vesměs o islámské fanatiky, kteří považují ženy za velmi podřadné a nesnesou kritiku islámu.

„Často jsou příznivci Tálibánu. Pro ně je nemyslitelné například karikovat proroka Mohammeda,“ dodal.

K tomu jen dodávám, že se velmi pravděpodobně jedná o Tálibánce, kteří vyrazili do Evropy, aby se pomstili „křižákům“, k čemuž je ostatně už dávno vyzvalo vedení Tálibánu.

Před časem jsem upozornila na to, že značný počet Talibánců odhalili například v Rakousku, poměrně značně stouply počty Afghánců také v Německu nebo ve Švédsku. Už cestou do Evropy se svojí příslušností k této bojůvce džihádisté nikterak netají…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

5 thoughts on “Tálibán se stěhuje do Evropy, ve Francii rychle rostou počty džihádistů

 1. Tak to se divím.
  Spíš bych čekala, že se do Evropy pohrnou kolaboranti, kteří si zadali s kábulskou vládou, nebo rovnou s Amíkama.
  Těm bude brzy hořet koudel, Amíci nad nimi přestanou držet ochrannou ruku, po těch 17ti letech už mají zaječí úmysly.
  Talibáni se – podle mě- starají výhradně o vyhnání okupantů, s IS ani s Al Kajdou nemají nic společného.
  Jsou to sice blázni, ale dokázali nastolit pořádek, to se jim musí nechat.

  1. Oni se skutečně ženou Talibánci ve velkém do Evropy. Prý se pomstít okupantům. Většina se už narodila za okupace nebo byli malé děti v době, když to tam začalo. V ničem jiném nežili, Talibán je odkojil. Už dávno není pravda to, co platilo před lety, že Talibán operuje jen na území Afghánistánu… ???

 2. Aha.
  No, je to docela možné, že jdou za pomstou.
  Každopádně bude veselé až tam potkají slouhy kábulské vlády, k čemuž musí zákonitě dojít.
  To budou Frantíci mrkat na drát, až si to tam budou na férovku rozdávat dvě tlupy Afghánců.
  ????⚰️

  1. Určitě jdou i po nich, A nejspíš jsou v „žebříčku“ pomsty výš, než „křižáci“. Hodně těchto afghánských „kolaborantů“ je u nás, možná je k nám stěhují právě proto, že ví, že zde těch Talibánců zatím tolik nemáme. I když z Rakouska to sem mají kousek. ??

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout