Francie: Afghánec 8 lidí pobodal, jednoho ubodal, do vězení nepůjde

Francie: Afghánec 8 lidí pobodal, jednoho ubodal, do vězení nepůjde

Asi už vám došlo, že jde o další případ „psychicky vyšinutého“ muslimského vetřelce. On jaksi islám sám o sobě udělá poněkud „zmatek v palici“, takže lze předpokládat, že podobné rozsudky budou stále častější. Bude vůbec při tak mohutném přísunu obohacovačů za pár let v islamizované Evropě dostatek psychiatrů?

Útok, kdy vyšinutý afghánský vetřelec jednoho člověka ubodal a dalších 8 pobodal za pokřiku, že „nečtou Korán“, údajně nemá potvrzený žádný motiv. Nečtou Korán, ale motiv činu neznámý. Co na to říct? Ostatně, o neznámém motivu se často hovoří i tehdy, kdy útočící jedinec křičí ono obligátní: „Allahu akbar!“

31. srpna 2019 zabil 34letý Afghánec ozbrojený nožem studenta a zranil několik kolemjdoucích při výjezdu ze stanice metra Laurent Bonnevay na autobusové zastávce ve Villeurbanne v Rhôně. Útočník byl zneškodněn několika svědky a poté obviněn z vraždy a pokusu o vraždu.

Une attaque au couteau avait fait un mort et huit blessés à Villeurbanne le 31 aout 2019.
místo činu po útoku

Po dvou odborných analýzách jeho duševního zdraví si třetí analýzu vyžádali dva vyšetřující soudci. Oznámení bylo učiněno třinácti obětem, které se staly občanskými stranami, po nedávném kolektivním setkání.

Dvě předchozí psychiatrická vyšetření vydala rozdílná stanoviska, avšak v obou případech dospěli psychiatři k tomu že se jedná o psychicky nemocného jedince.

V prosinci 2019 první znalecký posudek informoval o změně rozlišovacích schopností útočníka. Psychiatrička Natalie Giloux u muslima zaznamenala schizofrenní poruchy s halucinačním syndromem. Zejména se domnívala, že jeho duševní poruchy byly zdůrazněny nadměrným užíváním konopí.

V červnu její kolega Jean Canterino diagnostikoval schizofrenii s deliriem pronásledování, s náboženským tématem, které způsobilo neschopnost rozlišování činů pachatele v době útoků. V takovém případě nemůže být obviněný souzen.

Sultan N. se narodil se v Afghánistánu. Říká, že cestoval přes Pákistán a Írán předtím, než vyrazil do Evropy. Před příjezdem do Francie v roce 2016 pobýval v několika evropských zemích. Muž je údajně (jak jen on sám tvrdí) již několik let sužován zrakovými a sluchovými halucinacemi, přičemž je přesvědčen, že byl otráven v Anglii.

Letos 31. srpna 2019 během útoku ve Villeurbanne pronášel náboženské výroky, ale vyšetřovatelé údajně nenašli žádný motiv ani spoluviníka, případ proto nebyl svěřen protiteroristickým silám města Paříže.

„Pokud bude na konci soudního vyšetřování prohlášen za nekompetentního, může se konat symbolické slyšení, ale jeho oběti neponesou zrovna lehce fakt, že nebyl nijak potrestán,“ reagoval Frédéric Lalliard, právník dvou občanských stran.

Obhájkyně agresora odmítá o případu komunikovat.

Podle přímého svědka útoku, podezřelý údajně v době incidentu učinil náboženskou narážku, když volal: „Nečtou Korán!“ Útočníkova oběť měla teprve 19 let a chystala se jet autobusem na festival Woodstower v Miribel.

Přímý svědek vysvětluje, že podezřelý, neidentifikovaný, ale prohlašující se za Afghánce (jako většina dorazil do Evropy bez dokladů), byl vyzbrojen velkou vidlicí a velkým nožem na grilování.

Na autobusové zastávce údajně začal napadat několik lidí. Všichni svědci byli odvedeni k výslechu. Útočník byl přemožen čtyřmi řidiči. Byl zadržován až do příjezdu policie.

Takže pokud opět nějaký „psychicky nemocný jedinec“ na ulici napadne kolemjdoucí a bude křičet nějaké verše z Koránu, Allahu akbar, či cokoli podobného, tak hlavně nezapomeňte, že je motiv nejasný a hlavně to nesvádějte na islám….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

3 thoughts on “Francie: Afghánec 8 lidí pobodal, jednoho ubodal, do vězení nepůjde

 1. To není jenom tím, já nevím proč to omlouvat. Je to pakáž, které je jedno jestli do někoho rejpnou kudlu. Jsou neustále ve středověku. Jsou povětšinou duševně zaostalí.

 2. Páji, je to tím.
  Vždyť u nich se válčí nepřetržitě už desítky let.
  Po Britech Sověti, dneska Amíci, tam asi už v každé rodině je někdo zavražděný.
  Oni opravdu mají pádný důvod křižáky nenávidět.
  Je to divné!?!?!?
  ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout