Kolik Vánoc nám ještě zbývá?

Kolik Vánoc nám ještě zbývá?

V mnoha zemích světa je dnes trestné veřejně slavit vánoce, tedy třeba zvenčí si vyzdobit dům či ozdobit stromek, nemuslimové tak musí svátky slavit doma, jen v kruhu nejbližší rodiny, víceméně tajně. V některých islámských zemích je trestné i to, když například muslimský soused popřeje tomu křesťanskému k vánočním svátkům. To je u muslimů neakceptovatelné. Jsou zde však i země, kde se nesmí slavit Vánoce vůbec, tedy ani doma; za vyzrazenou tajnou oslavu pak hrozí vězení.

Ovšem k hrozbám ohněm pekelným těm muslimům, kteří by někomu přáli veselé Vánoce, se uchylují také imámové v islamizovaných – zatím neislámských – zemích. O případu z Německa, kde takto hovořil údajně umírněný, plně integrovaný imám, jsem psala zde.

Dalším takovým případem je jistý australský imám. Nassim Abdi je kazatelem v západní oblasti Sydney, přičemž jeho mešita je financována Saúdskou Arábií. Ahlus Sunnah Wal Jamaah je sdružení, které říká, že je hříchem, když ženy ukazují své uši na veřejnosti a hříšné je například také to, když muslimské děti poslouchají hudbu v autě nebo tančí.

Tento imám nabádá muslimy k tomu, aby nepřáli křesťanům k Vánocům, neboť by tím zhřešili. „Raději bych byl vzkříšen v den soudu, s tím, že jsem udělal několik set milionů lidí nespokojených se mnou, protože odmítám říci „Veselé Vánoce“, než abych byl předveden před Alláha a musel mu vysvětlovat, proč jsem blahopřál křesťanovi, který uctívá Ježíše jako pána,“ řekl.

australský imám

Vánoce je ovšem v některých zemích zakázáno slavit dokonce i křesťanům. Například v Bruneji nebo Somálsku hrozí za oslavu Vánoc pětileté vězení. Vánoce vadí i muslimům v Evropě, není snad dne, aby nebyl v některé z islamizovaných zemí pokácen, zapálen či jinak poškozen vánoční stromek, vystavený na veřejnosti. Nedávno jsem zde za vše uvedla příklady ze Švédska nebo Francie. V mnoha evropských islamizovaných zemích už některá města raději od nápadnější vánoční výzdoby ustupují.

S tím, jak se postupně země islamizují je jasné, že Vánoce budou časem tajně slavenými svátky. Také v současné době prosazovaná ideologie je zaměřena na likvidaci veškerých tradic, k nimž patří i Vánoce. Zatímco na jaře se o ramadánu dělaly napříč Evropou muslimům ústupky, Velikonoce i Vánoce jsou letos ve znamení restrikcí. A to ve většině evropských zemí.

Zatím si ale Vánoce zrušit nedovolí. Vše se bude dít plíživě a tak, aby se postupnému rušení tradic uvolila většina.

Proto si svátky užijte tak, jak bylo vždy zvykem, alespoň na těch pár dnů zapomeňte na to, co se nyní ve světě ve jménu „Velkého restartu“ děje. ??

Veselé vánoce !!!
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Kolik Vánoc nám ještě zbývá?

 1. Milá Slovanko, přeji vám hezké Vánoce, hodně štěstí do Nového roku a trochu optimismu.
  Píšete krásné články, užiitečné pro ty, kteří ještě nepochopili, která bije.
  Já to chápu , ti kteří to nechápou, ale vaše články číst nebudou.
  Nedá se nic dělat, holt si musí Evropa natlouct kušnu , potom se probere anebo taky ne.
  ??❤️??❤️??❤️?

  1. Milá Heleno, také Vám přeji krásný zbytek vánočních svátků a hodně štěstí, zdraví a pohody v novém roce. ??
   Nedávno jste chtěla nějaký pozitivní článek. Musím říct, že v dnešní době je velice těžké přinášet pozitivní zprávy. Najít takovou, aby už nebyla zmíněna i na mainstreamu a byla zároveň dost zajímavá, je dost obtížné. Na druhou stranu je fakt, že většina toho špatného se tají, tak na to chci alespoň takto upozorňovat a sundávat tak růžové brýle těm, kdo tu nepřikrášlenou realitu nevidí… ?

 2. To máte sice pravdu, ale ti, kteří by potřebovali číst vaše články sem nezajdou.
  Za to ale vy nemůžete, to je jasné.
  Každopádně jsou to články výborné, na Pravém prostoru si je přečetlo asi víc lidí.
  Tak ještě jednou, do Nového roku hodně sil a kapku optimismu.
  ???✌️

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout