Přát ostatním k Vánocům může být i v některých západních zemích problém

Přát ostatním k Vánocům může být i v některých západních zemích problém

O výzvách muslimů svým souvěrcům k tomu, aby nepřáli káfirům k Vánocům, jsem už psala. Pro muslima je to něco nepředstavitelného a mnohde je jen přání trestné. Jste-li tedy muslim a veřejně popřejete ostatním k Vánocům, dostanete se okamžitě „na pranýř“. A dokonce ani nemusíte být muslim, do podobně nepříjemné situace se můžete dostat i tehdy, kdy přejete k Vánocům, i když muslim nejste a dokonce ani nežijete v muslimské zemi.

První ze dvou případů, o nichž zde chci informovat, je právě z tohoto ranku. Australský lékař se rozhodl popřát „Veselé Vánoce“ svým pacientům. Asi ani netušil, co se poté strhne za povyk. A to upozorňuji, že lékař není muslim!

australský lékař původem z Indonésie

Lékař se dostal pod palbu za to, že přál na sociálních médiích Veselé Vánoce namísto toho, aby sdílel poněkud „inkluzivnější“ poselství, kterým by oslovil občany jiných náboženství i nevěřící.

Dr. Vincent Candrawinata ze Sydney nahrál video na svou stránku na Facebooku s titulky s nápisem „Merry Christmas“, ale byl šokován, když objevil reakce na své zcela nevinně míněné přání.

Lékaři, který je známý jako Dr. Vincent, bylo řečeno, že by měl mít na přání uvedeno „Happy Holidays“ (Šťastné svátky), protože to by více odráželo náboženskou rozmanitosti v Austrálii. To, že píše „Veselé Vánoce“ je prý diskriminační.

„Austrálie není jen křesťanská, pokud říkáte Veselé Vánoce, je to ze své podstaty diskriminační vůči ostatním lidem, kteří nejsou křesťané a neslaví Vánoce,“ napsali někteří kritici Dr. Vincentovi.

Válka slov vypukla v komentářích, v nichž jedna osoba například poukázala na to, že v prosinci slaví nějaké svátky více než 28 náboženství. „Říkat Šťastné svátky je jedno malé inkluzivní gesto, které patří do tohoto zmateného světa,“ byla jedna z reakcí.

Další obvinil Dr. Vincenta z vyloučení „nekřesťanů“, přičemž prohlásil: „Nejsem křesťan, takže jsem vyloučen z vašeho přání. To je ta nejhorší diskriminace.“

Ale někteří jiní doktora za přání Veselých Vánoc chválili, jako například pisatel, který prohlásil: „Austrálie je převážně křesťanská země s křesťanskou kulturou, takže bychom měli říkat Veselé Vánoce a neměli bychom se klanět politicky korektnímu poselství.“

Video bylo zamýšleno jako poděkování zákazníkům za podporu doktora Vincenta v době pandemie a za šíření radosti v náročném roce. Dr. Vincent řekl, že si nemyslel, že by tato dvě slova byla problematická, on sám si nemyslel, že je něco špatného na tom, když lidem přeje Veselé Vánoce.

„Mám pocit, že Vánoce už nejsou jen náboženským svátkem nebo náboženskými oslavami, ale mají mnohem širší význam,“ řekl.

Další případ je pro změnu z Velké Británie, kde si dovolil muslimský fotbalista nejen přát Veselé Vánoce, ale dokonce tyto svátky slavit. Samozřejmě se jeho „opovážlivost“ setkala s patřičnou odezvou ze strany muslimů.

fotka, která rozlítila mnohé muslimy

Egyptský fotbalový útočník za FC Liverpool, Mohamed Salah, byl vystaven on-line hněvu od fanoušků, které naštvalo, že muslimská fotbalová hvězda sdílela vánoční poselství se svou rodinou.

Osmadvacetiletý Salah zveřejnil na svých sociálních sítích snímky, které vidělo více než 50 milionů lidí. Na fotkách je se svojí rodinou, přičemž všichni jsou oblečeni ve slavnostním vánočním oblečení a sedí před vánočním stromkem. Ke snímku přidal dva smajlíky a hashtag #MerryChristmas.

Salahův příspěvek na Instagramu nasbíral více než 2,3 milionu lajků, zatímco jeho zpráva na Twitteru se stejnými obrázky se líbila více než 245 000krát.

Ale jeho přání nevyvolalo zdaleka jen pozitivní reakce. Salah také rozzlobil mnohé fanoušky, kteří tvrdili, že muslimská hvězda by neměla být viděna, jak slaví Vánoce.

„Jako muslimové bychom neměli slavit nebo dokonce blahopřát jiným náboženstvím k jejich svátkům, to je vše,“ zní například jedna odpověď.

„To je důvod, proč je egyptským králem Mohammed Elneny z Arsenalu a ne ty, zní další záštiplná odpověď.

„Dnes jsi křesťan a zítra jsi muslim. Jak to vysvětlíš svému stvořiteli,“ zněla další odpověď.

„Lidé si musí uvědomit, že vánoce nemáme rádi, ale podporovat je, je v islámu velkým hříchem. Je to něco, čemu bychom se měli vyhýbat!!“ zuřil další.

„Není přípustné slavit svátky nevěřících,“ zní další komentář v arabštině.

Tolik dvě ukázky toho, jak začínají Vánoce vadit i v zemích, kde jde o svátky tradiční. Součástí očekávané globalizace, Velkého resetu, či – chcete-li – Nového světového řádu, je také likvidace národních států, národů a s tím i jejich tradic. Vánoce tak budou vadit stále víc a jak je vidět na příkladu z Austrálie, kde se proti přání „Veselých Vánoc“ vymezovali i nemuslimové, jde o ničení tradic i ze strany současných fašistů, skrývajících se pod pláštíkem „liberální demokracie“.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout