V Karlsruhe řádil Alžířan s nožem, autem i kamionem (video)

V Karlsruhe řádil Alžířan s nožem, autem i kamionem (video)

Před pár dny došlo k multikulturnímu obohacení v německém Karlstuhe. Naštěstí to tentokrát nikdo neodnesl životem, nicméně odneslo to několik „plechů“ a nejméně jedna cyklistka a dva cestující z nabouraného auta byli zraněni.

Šílenec s nožem pobíhal v úterý večer po Karlsruhe a ve svém šíleném amoku toho stihl poměrně hodně: vyloupil a ukradl hned několik vozidel, včetně kamionu, přičemž všude, kde se ocitl, za ním zůstávaly hromady pokrouceného plechu. Jako zázrakem byla zraněna pouze jedna cyklistka a dva lidé v nabouraném autě, ale nikdo nebyl zabit. Poškození majetku lze vyčíslit v šestimístné cifře, samozřejmě v eurech.

Welt o celé události uvedl následující:

Muž vyzbrojený nožem způsobil během několika hodin na západě Bádenska-Württemberska různé nehody, několik lidí zranil a vyloupil dvě vozidla. Osmačtyřicetiletý muž nejprve v úterý večer způsobil nehody v oblasti Karlsruhe, poté uprchl na jih po dálnici 5 a po dalších nehodách byl nakonec zatčen v oblasti Freiburgu. O několik hodin později bylo pozadí činu stále nejasné.

Podle předchozích informací došlo v Rheinstettenu v okrese Karlsruhe v úterý kolem 18:40 k první kolizi s lehce zraněnou osobou. Podezřelý pak uprchl ve svém SUV směrem na Karlsruhe. Tam byly na policii nahlášeny další nehody, které jsou připisovány muži. Policie uvedla, že 44letá cyklistka byla zraněna a byla převezena do nemocnice k ošetření. Nakonec se jeho SUV převrátilo a začalo hořet.

Muž pak nožem vyhrožoval nezúčastněné motoristce, přinutil ji, aby mu vydala její auto, s nímž vzápětí způsobil další nehodu. Jeho další útěk ho údajně dovedl na jih po A5. V Herbolzheimu pak alžírský vetřelec uloupil náklaďák. Kamion se údajně srazil s autem při jízdě na A5. Oba cestující byli zraněni. Ve 20.50 hodin policie konečně zatkla podezřelého poblíž Riegelu (okres Emmendingen).

Okolnosti trestných činů policie v současné době vyšetřuje. Vyšetřovatelé hledají svědky a další oběti, protože na A5 mohlo být více incidentů, než bylo dříve hlášeno; jsou požádáni, aby se hlásili kriminální policii v Karlsruhe. Jen v Karlsruhe bylo večer ve službě asi 80 policistů.

Většina sdělovacích prostředků jen mlčí nebo zmiňuje jen tak mimochodem, že 48letý pachatel je Alžířan. To v kontextu krádeže kamionu připomíná vánoční útok v Berlíně, či mohlo jít pouze o další, novou verzi útoku, při němž měl možná pachatel v úmyslu zabít co nejvíc Němců.

Případně mohl napodobit nedávného útočníka z berlínské dálnice, který se dokonce k úmyslu útočit autem předem přiznal.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

One thought on “V Karlsruhe řádil Alžířan s nožem, autem i kamionem (video)

  1. Válka v Alžíru je strrašná.
    Ubohý Alžířan, přišel v líté řeži o všechno, včetně.zdravého rozumu.
    Terapeuti v Karlstuhe budou mít práci.
    ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout