Francie: Afghánec vyhrožoval, že vystřílí nemocnici Kalašnikovem

Francie: Afghánec vyhrožoval, že vystřílí nemocnici Kalašnikovem

A opět zde máme obohacení ze strany afghánského vetřelce, tentokrát ve Francii. Fyzické napadání zdravotnického personálu je již v islamizovaných lokalitách Francie poměrně časté, také proto se zaměstnanci zdravotnických zařízení už obávají nastoupit do služby.

Trestní soud v Rennes ve francouzském departementu Ille-et-Vilaine stanovil afghánskému vetřelci šestiměsíční podmíněný trest poté, co byl shledán vinným z útoku na zdravotnické pracovníky v městské nemocnici a vyhrožováním vraždou personálu pomocí Kalašnikova.

Devatenáctiletý Afghánec, kterého si místní policisté vyzvedli před nočním klubem kvůli silné intoxikaci, zaútočil na čtyři zaměstnance zdravotní péče ve Fakultní nemocnici v Rennes. Afghánec se začal po příjezdu na pohotovost nemocnice okamžitě chovat agresivně vůči nemocničnímu personálu.

Anthonin, zdravotní sestra s 16letou praxí, uvedenému soudu řekla: „Pokusil se nás několikrát udeřit, vyhrožoval nám smrtí a plival na nás, dokonce se pokusil udeřit lékařku, která byla v osmém měsíci těhotenství. “

Svědci incidentu říkají, že bylo zapotřebí šest až sedm lidí, včetně ochranky, než přemohli Afghánce a připoutali ho k nosítkům. Valentin, další pečovatel, který byl u incidentu, soudu řekl, že obžalovaný hrozil, že se vrátí a zabije zaměstnance nemocnice pomocí Kalašnikova.

Anthonin spolu se svým kolegou Valentinem tvrdí, že pracovní podmínky v jejich nemocnici se za posledních několik měsíců značně zhoršily. „Každý den musíme snášet urážky, plivání, vyhrožování … dokonce jsme překvapeni, když se někdy jeden den v týdnu nic podobného nestane,“ řekl 28letý Valentin.

„Někteří lidé začínají přicházet do práce s bolestmi břicha ze strachu, že na ně někdo zaútočí. Zdravotníci musí být doprovázeni ochrannou službou i k jejich autu, “řekl Valentin.

Afghánec, který se jednání soudu na začátku tohoto týdne nezúčastnil, připustil, že ve skutečnosti urážel a vyhrožoval zdravotnickým pracovníkům, ale tvrdil, že k násilí nedošlo. Trval na tom, že jeho činy byly oprávněnou reakcí na to, že ho zaměstnanci nemocnice zadrželi a pokusili se mu sundat kalhoty.

Během soudního řízení prokurátor uvedl, že incident nebyl pouze banálním případem opilosti a připomněl soudu, že po tom, co se nedávno stalo, je vidět, jak lehko lze přejít od slovních výhružek k činům. Spolu s šestiměsíčním podmíněným trestem odnětí svobody soudce nařídil obžalovanému zaplatit odškodné 300 € každé z obětí.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout