A zase Boeing: Tentokrát bylo letadlo nuceno nouzově přistát poté, co z motoru sršely jiskry (video)

A zase Boeing: Tentokrát bylo letadlo nuceno nouzově přistát poté, co z motoru sršely jiskry (video)

Počet různých nehod boeingů v letošním roce došel rekordních čísel a stále více lidí již považuje cestu s tímto letadlem za ruskou ruletu. Mezitím probíhá soud s výrobcem, který více než na bezpečnost dbal na dodržování ESG – tedy na prosazování „woke“ politiky a přijímání menšin bez ohledu na jejich kvalifikaci.

Také svědci – bývalí zaměstnanci – potvrzují, že do letadel byly montovány závadné součástky – a to vše na základě nařízení samotného vedení.

Není týdne, aby nedošlo k několika nehodám Boeingu, zatím naštěstí většinou bez vážných důsledků, dosud tyto incidenty skončily přinejhorším zraněními.

Jak dlouho však potrvá, než dojde k nehodě s mnoha mrtvými?

Malajsijské aerolinie potvrdily místním médiím Malay Mail, že Boeing 737-800 byl nucen nouzově přistát krátce po startu kvůli poruše motoru.

Incident ve vzduchu se odehrál jen několik dní poté, co odcházející generální ředitel Dave Calhoun svědčil na Capitol Hill o probíhajícím vyšetřování kontroly kvality a výrobních neúspěchů u komerčních letadel.

Malajsijská letecká společnost uvedla, že let MH199 startoval z mezinárodního letiště Rádžíva Gándhího v indickém Hajdarábádu ve čtvrtek pozdě večer, když porucha motoru způsobila, že jeden z motorů Boeingu 737-800 vzplál.

Pilot, který letadlu velel, byl nucen vrátit se na letiště.

Záběry poruchy motoru byly zachyceny na chytrých telefonech cestujících a nahrány na X:

 

Malajsijské aerolinie potvrdily, že letadlo bezpečně přistálo zpět na mezinárodním letišti Rádžíva Gándhího a všichni cestující a posádka byli nezraněni.

Webové stránky pro sledování letů, jako je Flightradar24, také potvrdily, že letadlo bezpečně přistálo.

„Dotčení cestující budou přeřazeni na jiné lety, aby mohli pokračovat v cestě. Letadlo je v současné době na zemi kvůli další kontrole,“ napsala letecká společnost v prohlášení.

Jde tedy o další z mnoha podobných nehod Boeingů, ke kterým došlo jen v posledních měsících.

Poté, co každý týden dochází k několika podobným nehodám, již důvěra veřejnosti ve výrobce letadel vážně slábne.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 5]

6 thoughts on “A zase Boeing: Tentokrát bylo letadlo nuceno nouzově přistát poté, co z motoru sršely jiskry (video)

  1. Nooooooo, porucha motoru neni zrovna porucha Boeingu. „Zase Boeing“ neni v tomto pripade trefna informace. Motory dodavaji jine firmy, i kdyz nevim ktere. A dopravni letadlo muze z vysky 10 km kolem 200 km plachtit a pristat bez motoru. Ale uprime receno, do boeingu si nesednu, vim toho daleko vice, ale nechci to popisovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *