Kudla v zádech zemědělců: V EU byly uzavřeny dohody o volném obchodu

Kudla v zádech zemědělců: V EU byly uzavřeny dohody o volném obchodu

Zatímco některé vlády po protestech zemědělců slibují, že vše napraví a zasadí se o úlevy pro zemědělce, ve skutečnosti nikdy nic podobného nebylo v úmyslu.

O tom svědčí nejen neochota skutečně nějak zásadně přehodnotit (či spíše zcela zničit) Green Deal, ale také pokračující uzavírání dohod o volném obchodu, jejichž cílem je likvidace evropského zemědělství.

V podstatě jde o smlouvy se zemědělskými zeměmi, které budou mít zajištěný bezcelní dovoz potravin do zemí EU, zatímco v EU  budou výhodně nakupovat například hnojiva nebo zemědělské stroje, které už za chvíli nebude mít v Evropě kdo nakupovat.

Všechny vlády bez výhrad souhlasily s uzavřením dalších dohod o volném obchodě, což je další rána pro nekonečně regulované evropské zemědělce, kteří nemohou těm zcela neregulovaným nijak konkurovat, byť bude zboží dováženo z jiných kontinentů.

A co tedy konkrétně na Evropské radě schválili?

První odhlasovaná dohoda odstraňuje cla a kvóty pro keňské produkty vstupující na evropský trh. Na oplátku musí Keňa do 15 let otevřít svůj trh pro 82,6 % dovozu do EU.

V souladu s hygienickými a fytosanitárními standardy, přehodnocovanými každých pět let, umožňuje EU postupnou expanzi do mnoha dalších oblastí, jako jsou služby a investice.

Keňa do zemí EU posílá především zemědělské produkty v hodnotě 1,2 miliardy eur, zeleninu, ovoce a květiny. Tyto květiny již produkují velké holandské skupiny tam usazené. S vědomím, že Keňa se snaží zvýšit svou sílu ve složitějších produktech, samozřejmě za nižší náklady. Evropa na oplátku dodává své chemikálie a stroje, hlavně německé.

Druhou zemí s volným obchodem je Chile. Opět jde o odstranění cel, které zaručuje možnost dovozu tisíců tun masa, ovoce a zeleniny, olivového oleje a četných dalších zemědělských produktů, které se opět dostanou do nekalé soutěže s evropskými produkty.

Výměnou za to budou moci velké evropské těžařské skupiny těžit v Chile lithium a měď, jejichž je tato jihoamerická země hlavním producentem.

Těžit se budou samozřejmě ve jménu takzvaného ekologického přechodu k elektromobilům, jejichž prodeje po celém světě klesají.

Tolik tedy k tomu, jak nejen EU, ale i jednotlivé vlády, které tyto dohody podpořily, myslí na evropské zemědělce.

Je známo, že evropské zemědělství je určeno k totální likvidaci, protože neregulovaným levným produktům z těchto zemí nebudou evropští zemědělci schopni konkurovat.

Naivní by pak bylo doufat, že se něco změní po eurovolbách. Frakce, které jsou tvrdě probruselské, mají i podle nových průzkumů dominovat, i když už ne tak silně jako dřív.

Níže můžete vidět budoucí předpokládané rozdělení EP na základě aktuálních průzkumů, které ukazuje, že eurohujeři budou mít stále většinu. Pokles zelené frakce (socanů – červeně, Macronovců – žlutě) je potěšitelný, ale nedostatečný:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 4.9]

4 thoughts on “Kudla v zádech zemědělců: V EU byly uzavřeny dohody o volném obchodu

  1. Sakra, lidi si nedají říct. Ať teda chcípnou, ale s nimi chcípne celá Evropa.
    Zemědělci, už bylo dost laškování, nastartovat hnojomety a lidi cepy do ruky….protože to jinak nemůžeme přežít.

  2. Vlády neposlouchají hlasy svých voličů od nichž mají také královské platy, ale poslíčky globalistů. Takhle veřejně nikdy v historii vlády nepřehlíželi zájmy svých zemí i když skládali sliby o věrnosti a prosperitě svých zemí. Jsou to veřejné plivance do tváří voličů. Uvidíme.

  3. Europarlament – rozpustit . Naprosto šílené prokorupční prostředí ,které generuje absurdní příkazy , zákazy a nepřináší nic pozitivního.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *