Prezident Salvadoru rázně skoncoval se zločineckými gangy, nyní byl opět zvolen s drtivým náskokem

Prezident Salvadoru rázně skoncoval se zločineckými gangy, nyní byl opět zvolen s drtivým náskokem

Před 4 lety byl do čela Salvadoru zvolen mladý politik, který sliboval, že ze země zmítané kriminalitou učiní bezpečnou zemi bez všudypřítomných zločineckých gangů.

Nikde na světě snad nedošlo k tak ráznému a tvrdém úderu proti kriminálním strukturám. Mladý prezident musel ignorovat kvičení různých „lidskoprávních“ neziskovek, které si stěžovaly, že se zločinci nezachází dostatečně v rukavičkách.

Výsledkem této vlády bylo velmi razantní snížení kriminality a znamenala i konec zločineckých gangů,  které do té doby sužovaly zemi. Dalo se tedy očekávat, že tamní obyvatelstvo za odvážné konání mladého prezidenta odmění.

Jak se všeobecně očekávalo, prezident Salvadoru Nayib Bukele byl znovu zvolen drtivou většinou hlasů nějakými 85 % hlasů a získal téměř všechna zákonodárná křesla.

Jistě, světová globalistická mainstreamová média jsou nespokojená s tím, že změnil nebo jinak obešel ústavu země, aby zůstal u moci a upřednostnil svou politickou stranu.

Ale názor Salvadorců byl právě vyjádřen v průzkumech veřejného mínění a nemohl být důraznější: chtěli odměnit Bukeleho za jeho nelítostné rozbíjení zločineckých gangů a udržet ho v jeho práci.

Koneckonců, celostátní míra vražd se dramaticky propadla z 51 na 100 000 obyvatel v roce 2018 na pouhé tři v loňském roce.

Než se v roce 2019 ujal úřadu, žili Salvadorci v hrůze z gangsterů, kteří beztrestně vymáhali peníze z místních podniků a vedli mezi sebou smrtící války o území. Bukele se nejprve pokusil s gangy vyjednávat a poté přešel na mano dura (železnou pěst).

Nechal policii zatknout každého, koho podezřívala z vazeb na gangy. Více než 74 000 lidí, což odpovídá více než 8 % mladé mužské populace, bylo uvězněno. Jen málo z nich má za sebou soudy, i když se nakonec mohou dočkat „kolektivních“ procesů, kdy budou souzeny stovky podezřelých současně.

Výjimečný stav (tj. stav nouze) pro boj proti trestné činnosti byl poprvé vyhlášen v březnu 2022 a od té doby byl 22krát prodloužen.  Bukele požádal voliče, aby mu dali nadpoloviční většinu ve shromáždění, aby ji mohl nadále obnovovat, což také udělali.“

Bukeleho „drtivé vítězství“ v salvadorských volbách vedlo k tomu, že tisíce Bukeleho příznivců, oblečených v azurově modré barvě a mávajících vlajkami, zaplnily centrální náměstí v San Salvadoru, aby oslavily jeho znovuzvolení – které nazval „referendem“ o své vládě.

„Celá opozice byla rozdrcena na prach,“ řekl svým příznivcům Bukele, který stál se svou ženou na balkoně Národního paláce. „Salvador se změnil z nejnebezpečnější země na nejbezpečnější. Nyní, v příštích pěti letech, počkejte, co uděláme,“ dodal Bukele.

Zdá se, že v Salvadoru už pochopili, že volit politiky, kteří jen dále destruují celou společnost, je cestou do pekel. Otázka je, kdy si totéž uvědomí i v některých evropských zemích, kde počet zločineckých gangů roste.

Přesto tam má stále většinovou podporu přesně ta politická sebranka, která se o dovoz jedinců, kteří tyto gangy zakládají, zasloužila.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 24 Průměrně: 5]

One thought on “Prezident Salvadoru rázně skoncoval se zločineckými gangy, nyní byl opět zvolen s drtivým náskokem

  1. Anglická Wikipédia píše, že staronový prezident Salvádoru má predkov Grékov aj palestínskych kresťanov, takže sa nečudujem jeho vlasteneckej politike a /plne oprávnenej/ tvrdosti voči zločincom. Aj Gréci, aj palestínska kresťanská menšina si vo svojich dejinách vytrpeli veľa a trpia dodnes…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout