Donald Trump prozradil, kdo by měl být jeho viceprezidentem (video)

Donald Trump prozradil, kdo by měl být jeho viceprezidentem (video)

Pro případně neznalé americké politiky připomínám, že viceprezident je mimo jiné také tím, kdo v případě, že se cokoli stane s prezidentem, převezme jeho post. Jde tak hned po prezidentovi o druhou nejdůležitější osobu americké administrativy.

Dlouho se spekulovalo o tom, kdo by mohl být oním „pobočníkem“ Trumpa, který by měl podle dosavadních průzkumů vyhrát volby, tedy pokud se je opět nepodaří Deep state zmanipulovat, aby vyhrál jejich demokratický kandidát.

Trump nyní prozradil dvě jména, tedy horké kandidáty, z nichž jeden by tento post měl získat. A dělá to velmi chytře, protože oba patří ke skupinám, které jinak ve volbách preferují demokraty.

Mezi dvěma kandidáty, z nichž jeden by měl stanout po boku Trumpa, je totiž žena a černoch. Právě ženy všeobecně a černoši jsou skupiny, které pravidelně upřednostňují demokraty. Podobnou volbou viceprezidenta si tedy může získat i část těchto voličů.

Trump se připojil k Marii Bartiromo v rozhovoru, který se včera vysílal v Sunday Morning Futures.

Rozhovor se týkal různých témat, včetně jeho obav z teroristického útoku a změn v RNC (republikáni jsou rozštěpení na RINO a MAGA, což je jako kdyby uvnitř republikánské strany působily dvě různé strany –  a to i názorově. Trump bude zřejmě chtít RNC „očistit“ od Deep state ovládaných RINOs).

Nejvýraznějším zájmem je však Trumpův viceprezident. Poté, co ho Bartiromo popíchla, se dotkl kritérií, která hledá u kandidáta na viceprezidenta, a představil dva kandidáty, kteří vyšli z užšího výběru.

Trump dále prozradil, že bude „chvíli trvat,“ než učiní oficiální oznámení. Navíc popřel, že by kdy oslovil Roberta F. Kennedyho Jr. na tento post.

Tim Scott je zřejmě kandidátem č. 1, což může Trumpovi pomoci získat černé voliče

Již v minulosti Trump mnohokrát hovořil o jednom z jeho protikandidátů velmi kladně. Jde o Tima Scotta, černého republikána, který se také původně ucházel o prezidentský post, ale záhy to vzdal.

Poté, co odstoupil z volebního klání, podpořil Trumpa a po většinu času se svého doporučení držel.

Každopádně i to zřejmě Trumpovi pomohlo k tomu, že tentokrát – jak dokonce i průzkumy ukazují – část černochů, kteří dřív volili Bidena, by nyní volila Trumpa.

Trump jistě kalkuluje s tím, že černý viceprezident by mu nahnal další černé voliče.

To je velmi rozumná úvaha, na kterou ostatně vsadil již dříve i Biden, když si za viceprezidentku zvolil Harrisovou, která je však extrémně neoblíbená –  a to dokonce i u černochů.

I když Trump označil za další možnou kandidátku guvernérku Jižní Dakoty, přece jen se nyní zdá být pravděpodobnějším kandidátem Scott, který může přihrát velmi důležitou voličskou základnu, která se navíc početně neustále rozrůstá.

Co tedy řekl Trump ve zmíněném rozhovoru o případném budoucím viceprezidentovi?

Všimněte si, jak často zmiňuje, jak za něj jeden konkrétní kandidát bojuje:

Bartiromo: Pane prezidente, kdy oznámíte, kdo je vaším viceprezidentem?

Trump: Zatím ne. V Republikánské straně máme tolik skvělých lidí.

Bartiromo: Podle jakých kritérií určujete, kdo je váš spolukandidát?

Trump: Vždycky to musí být jedna věc: Musí to být o tom, kdo bude dobrým viceprezidentem… Musí to být číslo jedna.

Bartiromo: Kdo bude vaším spolukandidátem?

Trump: Mám spoustu dobrých lidí. Máme spoustu opravdu dobrých lidí…….

Víte, zavolal jsem Timu Scottovi a řekl jsem mu, že je pro mě mnohem lepším kandidátem než pro sebe.

Když jsem se díval na Tima, byl v pohodě, byl dobrý, ale byl velmi nenápadný…

Sledoval jsem ho v posledním týdnu, jak se za mě postavil a bojoval za mě. A já jsem řekl: Ty jsi pro mě mnohem lepší člověk než sám pro sebe.

Byl to opravdový tygr. Byl neuvěřitelný.

Kristi Noem za mě neuvěřitelně bojovala. Řekla: Nikdy bych proti němu nekandidovala, protože ho nemůžu porazit. To bylo moc hezké říct.

Bartiromo: A co ten příběh, podle kterého váš tým oslovil RFK Jr.?

Trump: Nikdy se to nestalo. To byla falešná historka.

Vypuštění jmen Scotta a Noemové by nemělo být překvapením, protože se o nich dlouho spekulovalo jako o potenciálních kandidátech na Trumpova viceprezidenta.

Zajímavé je, kolik času Trump strávil chválením Scotta během rozhovoru, zejména Scottovou neochvějnou obhajobou.

Myslím, že teď už je celkem jasné, že o budoucím viceprezidentovi je rozhodnuto. Tedy samozřejmě v případě, že Trump vyhraje…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 4.9]

4 thoughts on “Donald Trump prozradil, kdo by měl být jeho viceprezidentem (video)

    1. rozhodně souhlas volba Babiše je špatná ulička možná kdysi mohlo byt ANO považovano za menši zlo ale dnes je pro mě Babiš s celým ANEM stejným Zlem jako pětikolka s Pavkem ono mezi Fialou a Babišem rozdíl není jen zrovna jinak mluví ale jakmile se dostane do vlády všechny kraviny podpoří Babiš V4 ani nepodporuje není možné aby podporoval V4 a zaroven podporoval kraviny z Bruselu a cely ten The Great Reset a i když mě těší že Babiš je starej a brzy asi odejde do duchodu jeho náhrada je pro mě děsivá další Aspenak Karel Havliček jak se ve svém kanclu předvaděl s knihou Covid 19 The Great Reset tak to mě vyděsilo jestli tohle má byt alternativou pětikolky jdu zvracet 🤢🤮🤮🤮🤮 a co ještě Alena Schillerova která řikala že neočkovaným musí znepřijemnovat život aby nás přinutili k očkováním tenhle dobytek je pro mě absolutně nevolitelný a ta Rusofobie a podpora války s ANO to mě jen ještě vice znechucuje a Green Deal tehdy podpořil Babiš tak at drží ten Zmrd Stbáckej hubu

  1. po Trumpovi by mě byt Prezident Robert F. Kennedy Jr. ale je dobře že si Trump za sebe hledá i náhradu za sebe hold už není nejmladší a Republikani musí mít vice kádru uvidíme kam se v budoucnu Republikani bez Trumpa vydají těm rozumnějším lidem v USA přejí jen at se jim podaří USA rozdělit pro mě za mě na 2 časti v 1 budou vládnout Demokrati a ve 2 Republikani aspon by jim to pomohlo v té rozdělené společnosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout