Strach z eurovoleb: Protesty proti AfD a FPÖ v režii systémových stran, médií, neziskovek a Antify

Strach z eurovoleb: Protesty proti AfD a FPÖ v režii systémových stran, médií, neziskovek a Antify

O protestech „proti pravici“ organizovaných po celém Německu jste si již jistě přečetli mnohé. Účast byla sice notně přibarvená (jak je v případě prorežimních akcí obvyklé), nicméně propaganda značná.

I na našich korporátních médiích se objevovaly propagandistické články ve stylu „mlčící většina promluvila“ (i přesto, že podle průzkumů více lidem vadí stávající německá vláda než AfD) a německá média samozřejmě v posledních dnech takřka o ničem jiném nepíší.

Nejinak je tomu ovšem v Rakousku, kde je tamní FPÖ ještě větším strašákem probruselských stran než AfD v Německu. Zatímco totiž AfD je v rámci celého Německa ve volebních průzkumech na druhém místě, FPÖ, která zaujímá v EU stejnou frakci jako AfD, v Rakousku jasně vede.

Zatímco mainstream se v obou zemích rozplýval nad účastí, nemainstreamová média se pozastavovala nad účelově nafukovaným počtem účastníků.

Ve Vídni, kde se protestovalo proti FPÖ (a pravici), deklarovala korporátní média účast 35 – 85 000 (35 000 udávala policie), což byl – jak později dokázaly záběry z kamer – absolutní nesmysl. Lidí bylo mnohem méně než při covidových protestech, kdy systémová média tvrdila, že v „ulicích bylo 40 tisíc lidí.

Mnoho lidí pak upozornilo na poměrně malou účast videi a obrázky, kde bylo patrných několik tisíc lidí u radnice:

 

Za covidu  se masa lidí podle svědectví mnoha účastníků táhla mnohem dál, zde protestující zabrali pouze těsné okolí radnice.

Ať už to bylo v Německu nebo Rakousku, v obou případech byly organizátory různé neziskovky – a to například klimatické (Fridays for Future), Antifa, zástupci vládních „systémových“ politických stran a o demonstracích dopředu referovala všechna mainstreamová média.

Tatáž média, která – jak jen mohla – mlčela o protestech zemědělců, případně je zlehčovala.

Na demonstracích se vždy objevila i velká skupina muslimů, kteří jsou logickými odpůrci obou stran, které chtějí provádět deportace a omezovat islám.

Sešlost pak využili k vlastním propalestinským demonstracím, které byly zakomponovány do rámce těchto protestů „proti pravici.“ Na obrázku níže je ukázka z vídeňského protestu „proti FPÖ a pravici.“

Obraz

Tedy nejméně 1/3 všech protestujících (jak v Německu, tak v Rakousku) byli muslimové, kteří svolanou akci využili k vlastním protestům. V Německu dokonce v některých městech jejich počty značně přesahovaly účastníky z Antify a neziskovek.

Nyní si však mnoho lidí klade otázku, proč náhle v obou zemích začaly tyto protesty? Jak se mohly tak rychle zkoordinovat neziskovky, vlády a Antifa – samozřejmě i ve spolupráci s korporátními médii?

Odpověď je celkem jednoduchá. Už nějakou dobu je vidět nárůst těchto politických stran a každý další průzkum nyní před volbami do EU ukazuje pro AfD i FPÖ další a další nárůst preferencí.

FPÖ je v Rakousku s velkým náskokem jasně první a AfD roste každým měsícem a aktuálně je druhá. Obě strany by tak posílily frakci, která je v EU nežádoucí.

V Německu po protestech skutečně údajně klesla podpora AfD o 1,5% (což není v případě preferencí kolem 22 – 23% nic hrozného), což samozřejmě okamžitě systémová média oslavovala, nicméně vliv zde mohl mít také vznik dvou nových stran, z nichž každá zřejmě něco málo AfD odsaje.

Předpokládám, že protesty budou spíše kontraproduktivní a oběma stranám naopak voliče naženou. Už jen proto, že lid vidí, kdo těmto demonstracím dominuje.

Lze předpokládat, že podobně se bude protestovat proti sílící opozici i v některých dalších zemích, kde tyto strany výrazně posilují. Podobná akce již ostatně proběhla například v Holandsku (namířená na Wilderse) a sluníčkáři už vyšli do ulic také ve Francii.

Jak se budou blížit volby a průzkumy vyjeví podobné „nebezpečí“ i v dalších zemích, lze počítat, že Antifa a neziskovky zasáhnou i tam.

U nás ovšem podobné akce nehrozí, našinci vždy velmi spolehlivě posílí ty nejvíce eurohujerské frakce, které se v EU nabízí…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Strach z eurovoleb: Protesty proti AfD a FPÖ v režii systémových stran, médií, neziskovek a Antify

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout