RAND Corporation: Kyborgové, geneticky vylepšení supervojáci, se stanou bojovníky budoucnosti

RAND Corporation: Kyborgové, geneticky vylepšení supervojáci, se stanou bojovníky budoucnosti

Podle nedávné zprávy RAND Corporation se předpokládá, že kyborgové a geneticky vylepšení „supervojáci“ budou využiti jako válečníci budoucnosti.

Zpráva „ Plagues, Cyborgs, and Supersoldiers: The Human Domain of War,“ zveřejněná 2. ledna 2024, zdůrazňuje pokroky v systémech člověk-stroj spolu s umělou inteligencí a syntetickou biologií jako technologie, které budou použity ke konstrukci budoucího bojovníka.

Podle zprávy tyto technologie povedou ke vzniku zdánlivě telepatických schopností, kde budou vojáci schopni ovládat stroje pomocí svých myšlenek, spolu se schopností geneticky modifikovat bojovníky tak, aby byli schopni přežít v „nejtvrdších bojových prostředích.“

„Vzhledem k rychlému pokroku, který přinesla biotechnologická revoluce 21. století, aplikace algoritmů umělé inteligence (AI) a pokročilé systémy člověk-stroj, vidíme, jak vzniká složitá, vysoce nebezpečná krajina, kde se budoucí války vedou s lidmi ovládajícími hypersofistikované stroje pouze svými myšlenkami; a budoucí válečník překročí základní genom, aby se stal vylepšeným válečníkem, který je schopen přežít v nejdrsnějších bojových prostředích.

Internet těl (IoB), který odkazuje na ekosystém sestávající z propojených zařízení, která lze nosit, požívat nebo implantovat, je jedním ze způsobů, jak se z válečníků budoucnosti stanou kyborgové.

Autoři poznamenávají, že IoB a související technologie představují různé potenciální příležitosti pro bojovníky. Například americká armáda provádí studie, aby zjistila, zda nositelná zařízení mohou pomoci vojákům s duševní pohodou a kondicí.

Australští vědci prokázali, že vojenští robotičtí čtyřnožci mohou být řízeni mozkovými signály shromážděnými a převedenými pomocí grafenového senzoru, který bude mít umístěn za uchem voják poblíž.

Kombinace IoB dat s pokročilým strojovým učením (ML) a algoritmy AI může potenciálně umožnit obrovský pokrok ve zdravotnictví, zejména v přesné medicíně.

IoB však také přichází s vážnými riziky, pokud jde o kybernetickou bezpečnost, shromažďování zpravodajských informací, soukromí a cílené útoky, které mohou v podstatě unést mozek uživatele a způsobit nepředstavitelné škody.

Vzhledem k tomu, že se rozhraní mozek-počítač (BCI) stávají stále rozšířenějšími, zpráva varuje:

„Pokud by byla tato technologie hacknuta, zlomyslný protivník by mohl potenciálně vnést strach, zmatek nebo hněv do mozku velitele a přimět je k rozhodnutí, která povedou k vážnému poškození.“

Příklady internetu těl, RAND 2020

Autoři dále vysvětlují:

„Tento typ hackingu mozku je již považován za hrozbu, přičemž několik organizací se sídlem v Číně využívá biotechnologické procesy k podpoře čínského vojenského použití a koncových uživatelů, včetně údajných zbraní na ovládání mozku.

Z tohoto důvodu byly tyto subjekty přidány na seznam subjektů ministerstva obchodu, aby se omezil obchod s těmito organizacemi.“

Zatímco o hackování mozku se diskutuje v kontextu vojenského prostředí, stejná technologie je stále více komerčně dostupná pro širokou veřejnost, včetně pracoviště.

Například na výročním zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) v lednu 2023 Dr. Nita Farahany z Duke University vysvětlila:

„Můžeme zachytit a dekódovat obličeje, které vidíte ve své mysli – jednoduché tvary, čísla, vaše PIN k vašemu bankovnímu účtu.

„Umělá inteligence umožnila pokroky v dekódování mozkové aktivity způsoby, které jsme nikdy předtím nepovažovali za možné,“ řekla Farahany.

„Co si myslíte, co cítíte – všechno jsou to jen data – data, která lze ve velkých vzorcích dekódovat pomocí umělé inteligence,“ dodala.

A zařízení k dekódování lidského mozku nemusí být tak invazivní jako mozkový implantát.

Zařízení mohou být stejně neinvazivní jako „Fitbit pro váš mozek.“

Další typ rizika IoB, podle nedávné zprávy RAND,  pochází z problémů informační bezpečnosti s daty shromážděnými IoB .

Například:

„Bezpečnostní zranitelnost v aplikaci Strava údajně umožňovala neznámým uživatelům identifikovat a sledovat pohyb příslušníků izraelských služeb uvnitř vojenských základen, i když uživatelé měli omezený počet zobrazení jejich profilů Strava. V roce 2023 bylo oznámeno, že aplikace Strava mohla být použita ke sledování ruského velitele ponorky, který byl zabit při běhání.“

V podobném duchu řekla ředitelka US Intelligence Advanced Research Projects Activity (IARPA) Catherine Marsh v roce 2021, že americká špionážní komunita stále více hledá zařízení internetu věcí (IoT) jako „rostoucí zdroj dat, která lze shromažďovat za účelem učení.“ 

„Vývoj těchto nových senzorů a detektorů, stejně jako přemýšlení o chytrých způsobech sběru multimodálních dat k odhalení toho, co se před námi naši protivníci pokoušejí skrývat, je jádrem toho, na co se naše sběrné programy zaměřují,“ řekla Marshová. .

Přesuneme-li se za IoB a kyborgy, dalším způsobem, jak se z válečníka budoucnosti má stát „supervoják,“ je genetické inženýrství, konkrétně genomické vylepšení.

Podle nedávné zprávy RAND se vylepšování genomu týká procesu izolace a použití dostupných genomických informací nebo léčebných postupů ke změně vlastnosti v lidském těle nebo prostředí za účelem zvýšení odolnosti na mikro (individuální) nebo makro (společenské) úrovni.

Autoři předpovídají, že potenciálním blízkým budoucím genomickým vylepšením klíčových válečných rysů by mohla být schopnost fungovat s menším spánkem, větší fyzickou výdrží a zlepšenou dýchací kapacitou.

Tato nedávná zpráva odráží další zprávu RAND z roku 2021 s názvem „Technologické přístupy ke zlepšování lidské výkonnosti,“ která nastínila technologický potenciál tohoto kontroverzního transhumanistického výzkumu.

Například zpráva z roku 2021 uvádí, že „přidání plazích genů, které poskytují schopnost vidět v infračerveném světle  a učinit lidi silnějšími, inteligentnějšími nebo lépe přizpůsobenými extrémním prostředím, byly všechny potenciální aplikace pro úpravy genomu.“

Pokud by tito ‚lidé‘ byli úspěšní,  měli by potenciál nikdy se neunavit a myslet chytřeji, pohybovat se rychleji, skákat výš, vidět dále, slyšet lépe, bít tvrdší, žít déle, lépe se adaptovat a počítat rychleji než kterýkoli jiný člověk na planetě.

Pokud a až se lidé plně integrují se stroji ve velkém měřítku, kde skončí technologie a kde začne člověk?

Poslední den zasedání Světového ekonomického fóra v roce 2020 se diskuse na téma „Když se lidé stanou kyborgy“ pokusila vyřešit některé z velmi velkých etických otázek týkajících se tělesné integrity a digitálního vlastnictví kyborgů.

Ilina Singh, profesorka neurověd a společnosti v Oxfordu, řekla davoskému davu, že jednou z hlavních obav vojenských důstojníků je pocit vlastnictví a tělesné integrity.

Vojenští důstojníci byli znepokojeni mnoha problémy, jako například:

  • Vlastním svůj vlastní implantát?
  • Stane se můj implantát mou součástí?
  • Co se stane, když opustím armádu?
  • Kdo platí za můj implantát?
  • Bude můj implantát odstraněn?
  • Mohu si implantát ponechat po celý život?
  • Bude můj implantát upgradován? Kdo to platí?

Ve stejné diskusi prezident Národní akademie medicíny Victor Dzau řekl davoským elitám, že používání rozhraní mozek-počítač k rozšíření lidských schopností nad rámec jejich přirozených schopností překračuje etickou hranici.

„Myslím, že jste na docela bezpečné půdě, když používáte tyto technologie za účelem vyléčení nemocí, léčení nemocí nebo alespoň řešení postižení,“ řekl a dodal: „Myslím, že začínáte překračovat hranice, když přemýšlíte o vylepšení.”

Co se stane s vojáky a vládními agenty, kteří byli geneticky upraveni nadlidskými silami, jakmile jejich služba skončí?

Jaké výhody nebo nevýhody by měli lidé s  božskými schopnostmi  ve srovnání se zbytkem lidstva?

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 5]

5 thoughts on “RAND Corporation: Kyborgové, geneticky vylepšení supervojáci, se stanou bojovníky budoucnosti

  1. Život na Zemi je v podstatě hrou mocných. To ONI určují, jestli bude mír nebo válka, blahobyt nebo krize, pohoda nebo pandemie. ONI určují pravidla hry nám – pěšákům a děsně je to baví. Dokud tu budou ONI, nikdy nebude na Zemi trvalý mír, blahobyt a pohoda. Jsou toho 100% zárukou.

  2. Jaka farahany? Nejaka vyjebana moslimska vrahyna! Kazdy skurveny arab je spina vrahunska a kriminalna. Ona ma meno ako arabsky kriminalnik a aj je! Spina co vie zo svojej spinavej moslimskej vrazednej papule vypustit?! Klasicky spinavy arab! Iranska spinava kurva!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout