Fyzik Freeman Dyson: Celá Země je zelenější v důsledku zvýšeného množství oxidu uhličitého v atmosféře (video)

Fyzik Freeman Dyson: Celá Země je zelenější v důsledku zvýšeného množství oxidu uhličitého v atmosféře (video)

Klimatickou propagandu nejčastěji odhalují zkušení odborníci a vědci, kteří již nejsou závislí na grantech a dotacích, neboť ty mohou získat jen v případě, kdy razí mainstreamový narativ.

V poslední době se sice dávají tito odpůrci lživé klimatické agendy dohromady, sepisují petice a vydávají množství prohlášení, aby probudili zmanipulované masy, ale současní vědci nejsou jedinými, kdo na mezery v propagandě klimatické lobby poukazoval.

Klimatická agenda, založená na nesmyslu o lidmi produkovaném CO2, který škodí planetě, je šířena již asi 30 let a během té doby měla nejednoho oponenta.

Dalším takovým hlasem rozumu byl také americký fyzik, který na sklonku života na tyto účelové manipulace upozornil.

Freeman Dyson (1923-2020) byl americký teoretický fyzik a matematik britského původu známý pro svou práci v oblasti kvantové teorie pole, astrofyziky, náhodných matic, matematické formulace kvantové mechaniky, fyziky kondenzovaných látek, jaderné fyziky a inženýrství. 

Byl jednou z nejslavnějších osobností fyziky 20. století.

V roce 2006 Dyson publikoval „The Scientist as Rebel,“ ve kterém zpochybňoval roli lidské činnosti v globálním oteplování.

rozhovoru pro Physics World v roce 2008 řekl, že peníze vynakládané na řešení změny klimatu by se měly místo toho zaměřit na jiné problémy, které jsou naléhavější a důležitější, jako je chudoba, infekční nemoci, veřejné vzdělávání a zdraví.

Řekl také, že přemýšlení o potenciálních přínosech změny klimatu nám neuškodí.

V roce 2015 se připojil k hostiteli Stuartu McNishovi v Conversations that Matter.  „Existuje člověkem způsobená změna klimatu,“ řekl. „Je otázka, jak moc a zda je to dobře nebo špatně.“

„Za prvé, nerozumíme detailům. Je to pravděpodobně mnohem méně, než se obecně tvrdí, a nejdůležitější je, že existují obrovské neklimatické účinky oxidu uhličitého, které jsou ohromně příznivé, a které se neberou v úvahu,“ řekl.

„Podle měření družicemi celá Země stále více zelená v důsledku oxidu uhličitého v atmosféře.“

Dyson začal studovat účinky oxidu uhličitého (CO 2) v atmosféře na vegetaci kolem roku 1978.

Vysvětlil, že zvýšený CO 2 zvyšuje zemědělské výnosy, lesy a všechny druhy růstu v biologickém světě. „A to je důležitější a jistější než dopady na klima,“ řekl.

Když poprvé začal studovat účinky CO2 na rostliny, myslel si, že účinek může být asi 10 %. Ale o 35 let později zjistil, že to bylo asi 25 %. „CO2 se zvýšil asi o 40 % a asi polovina z toho šla na pěstování vegetace,“ řekl. 

„Je to nesmírně přínosné jak pro produkci potravin, tak i pro biologickou rozmanitost, zachování druhů a vše ostatní, co je dobré. Vyplývá to z pozorovatelných důkazů,“ dodal.

Pokud jde o myšlenku, že modely jsou dobrými prediktory, připomněl, co vždy říkal a stále říká japonský klimatický expert Suki Manabe, který v 60. letech vyvinul první klimatický model spojující oteplování zemského klimatu s rostoucím obsahem oxidu uhličitého:

„Tyto klimatické modely jsou vynikajícími nástroji pro pochopení klimatu, ale jsou velmi špatnými nástroji pro předpověď klimatu.“

„Důvod, proč jsou špatné v předpovídání klimatu, je jednoduchý,“ vysvětlil Dyson. „Jsou to modely, které mají v sobě jen pár faktorů, které mohou být důležité… Ale je také spousta věcí, které vynechávají… Skutečný svět je mnohem komplikovanější než modely.“

„Nemyslím si, že by kterýkoli z těchto modelů mohl být někdy skutečně prediktivní,“ dodal, protože změna klimatu je příliš složitá a podílí se na ní příliš mnoho faktorů. „Prostě nemůžete modelovat všechno, je to cesta mimo dohled,“ řekl.

Někteří klimatologové tvrdí, že Slunce nemá žádný vliv, protože teplota Slunce se nemění. „Je pravda, že teplota Slunce se nemění,“ řekl Dyson. „Ale jeho aktivita se mění.“

Aktivitou má Dyson na mysli sluneční skvrny a magnetické bouře. „S 11letým cyklem se velmi silně mění a vidíme vliv na klima,“ řekl.

Nir Shaviv studoval účinky sluneční aktivity. „Zjistil velmi přímý vliv tohoto slunečního cyklu, tohoto cyklu slunečních skvrn, na klima,“ řekl Dyson. „Důkazy jsou jasné, že tato aktivita Slunce má vliv.“

„Existoval další velký důkaz, kterým byla malá doba ledová, ke které došlo v 17. století, což se také shodovalo s dobou, kdy Slunce usnulo asi na 70 let,“ řekl Dyson. 

„Existovalo  něco, čemu se říkalo maunderovo minimum, když se sluneční skvrny prostě nevyskytovaly a zároveň bylo v Evropě velmi chladné klima. Takže to je docela silný důkaz korelace. Ale nyní existuje mnohem více přímých důkazů z moderních pozorování.“

Dalším trikem, který klimaalarmisté dělají, je, že odstraní vodní páru „z rovnice.“

„Vodní pára tvoří asi 90 % atmosféry. Takže z rovnice nemůžete vyjmout vodní páru,“ řekl Dyson. „Je v pořádku snížit vodní páru, pokud chcete mluvit o Marsu,“ řekl Dyson se smíchem, protože na Marsu není žádná vodní pára.

„CO2  je tak prospěšný v jiných ohledech, že by bylo šílené snažit se ho snížit,“ řekl Dyson. „Faktem je, že podíl oxidu uhličitého poroste, budeme-li  i nadále spalovat ropu a uhlí – a pravděpodobně nám to také dělá dobře. Země bude v důsledku toho zelenější.“

Dyson se odvolával na knihu s názvem ‚Cool It: The Skeptical Environmentalist’s Guide to Global Warming ‚ od Bjorna Lomborga

„Je to nejlepší obecné shrnutí, jaké jsem kdy viděl,“ řekl Dyson. „Lomborg je ekonom, ne vědec, ale myslím si, že je velmi rozumný. A rozhodně je to docela dobrý případ z ekonomických důvodů.“

„Změna klimatu způsobená člověkem je určitě skutečná. Není pochyb o tom, že je to skutečné a je jen otázkou, jak moc a zda je to dobře nebo špatně. To jsou docela samostatné otázky,“ řekl. 

„Řekl bych, že je to celkově dobré a také to nemá tak velký účinek, jak si většina lidí představuje.“

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “Fyzik Freeman Dyson: Celá Země je zelenější v důsledku zvýšeného množství oxidu uhličitého v atmosféře (video)

  1. Agenda 2030 počítá všemi způsoby jak dosáhnout depopulaci planety Země strach strach strach covid + válka + klima== vše eugenici využívají k omezení plodnosti zabíjení i omezené emisí CO2==hladomor, ……v ČR ještě kůrovec zničí jehličnaté lesy===snížení srážek v důsledku odlesnění a ztráty kondenzačních hran jehlic===nenasávání oceánské vlhkosti====narušení velkého koloběhu vody,…… eugenici mají zatím v důsledku zkorumpovaných vědců EU +++ médií navrch,….!!!

  2. Agenda 2030 počítá všemi způsoby jak dosáhnout depopulaci planety Země strach strach strach covid + válka + klima== vše eugenici využívají k omezení plodnosti zabíjení i omezené emisí CO2==hladomor, ……v ČR ještě kůrovec zničí jehličnaté lesy===snížení srážek v důsledku odlesnění a ztráty kondenzačních hran jehlic===nenasávání oceánské vlhkosti====narušení velkého koloběhu vody,…… eugenici mají zatím v důsledku zkorumpovaných vědců EU +++ médií navrch,….!!!

  3. Agenda 2030 počítá všemi způsoby jak dosáhnout depopulaci planety Země strach strach strach covid + válka + klima== vše eugenici využívají k omezení plodnosti zabíjení i omezené emisí CO2==hladomor, ……v ČR ještě kůrovec zničí jehličnaté lesy===snížení srážek v důsledku odlesnění a ztráty kondenzačních hran jehlic===nenasávání oceánské vlhkosti====narušení velkého koloběhu vody,…… eugenici mají zatím v důsledku zkorumpovaných vědců EU +++ médií navrch,….!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout