Útok na Nord Stream: Tento Ukrajinec měl údajně hrát ústřední roli v útoku

Útok na Nord Stream: Tento Ukrajinec měl údajně hrát ústřední roli v útoku

Poté, co přišel novinář Seymour Hersh s odhalením, které jasně poukázalo na Bidenovu administrativu jako na ty, kdo útoky na Nord Stream před více než rokem osnovali, okamžitě přišla reakce z USA.

Jedna z hlavních hlásných trub vlády Deep state, The New York Times, uvedla, že za útokem stojí jakási záhadná ukrajinská skupina. Tato verze se také objevila záhy poté, co byl u Bidena „na koberečku“ německý slouha Scholz.

Měli jsme uvěřit, že útok, který by vyžadoval spoustu plánování, velmi zkušené hlubinné potápěče a pyrotechniky, měla provést skupina  Ukrajinců.

Dlouho se kolem této skupiny objevovalo spíš mlžení, vyšetřování probíhalo také na území Německa, zatímco například Švédsko o závěrech vlastního vyšetřování dosud zarytě mlčí.

Identita údajného strůjce útoku byla nyní odhalena.

Nedávná zpráva krajně levicového deníku Washington Post nyní připouští, že za sabotáží plynovodu Nord Stream by mohla stát Ukrajina, nikoli Rusko.

Zpravodajský server odhalil, že vysoký ukrajinský vojenský důstojník hrál ústřední roli při bombardování plynovodu Nord Stream v roce 2022.

Dotyčný důstojník Roman Červinskij, vyznamenaný plukovník ukrajinských speciálních jednotek, údajně koordinoval sabotážní operaci.

Podle zdrojů citovaných ve zprávě Červinskij nejednal sám, ale přijímal rozkazy od vyšších ukrajinských představitelů a nakonec podléhal generálu Valeriji Zalužnému, nejvyššímu ukrajinskému vojenskému důstojníkovi.

Tato tajná operace vyústila ve tři exploze, které způsobily značné škody na plynovodech, takže s blížící se zimou zůstalo neporušeno pouze jedno ze čtyř potrubí.

Reportér WaPo uvedl, že Červinskij, 48 let, řídil logistiku a podporu šestičlenného týmu, který provedl útok a umístil výbušné nálože na plynovody Nord Stream prostřednictvím plachetnice operující pod falešnou identitou.

WaPo oznámil:

Červinskij nejednal sám a operaci neplánoval, podle lidí obeznámených s jeho rolí, o které se dříve neinformovalo. Důstojník přijímal rozkazy od vyšších ukrajinských představitelů, kteří nakonec podléhali generálu Valeriji Zalužnému, nejvyššímu ukrajinskému vojenskému důstojníkovi, uvedli lidé obeznámení s tím, jak operace probíhala.

Hovořili pod podmínkou anonymity, aby diskutovali o citlivých podrobnostech o bombardování, které napjalo diplomatické vztahy s Ukrajinou a vyvolalo námitky amerických představitelů.

Ukrajina zahájila mnoho odvážných a tajných operací proti ruským silám. Útok na Nord Stream se však zaměřil na civilní infrastrukturu vybudovanou tak, aby poskytovala energii milionům lidí v Evropě.

Zatímco Gazprom, ruský státní plynárenský konglomerát, vlastní 51 procent Nord Streamu, západní energetické společnosti, včetně Německa, Francie a Nizozemska, jsou partnery a do projektu investovaly miliardy.

Ukrajina si dlouho stěžovala, že Nord Stream umožní Rusku obejít ukrajinské potrubí, čímž připraví Kyjev o obrovské příjmy z tranzitu.

Červinskij uvedl, že za ruský útok není zodpovědný, a že jednal na rozkaz. Své zatčení a stíhání označuje za politickou odplatu za kritiku ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a jeho administrativy.

Červinskij veřejně prohlásil, že podezřívá Andrije Jermaka, jednoho z nejbližších Zelenského poradců, ze špionáže pro Rusko.  Obvinil také Zelenského administrativu, že nedokázala zemi dostatečně připravit na ruskou invazi.

„Operace na nábor ruského pilota zahrnovala jednotky SBU, letectva a sil speciálních operací,“ uvedl Červinskij ve svém písemném prohlášení pro The Post a Der Spiegel. „Operace byla schválena vrchním velitelem Valerijem Zalužným.“

Stále se přesto jeví být nejuvěřitelnější verze Seymoura Hershe, podle jehož informátora stojí za vším Bidenova administrativa, potažmo CIA, přičemž vše bylo provedeno s pomocí Norska, které také na útoku neskutečně vydělalo.

Hershův zdroj vysvětlil skutečný důvod, proč Bidenova administrativa přišla s vyřazením plynovodu Nord Stream. Zatímco Rusko dodávalo plyn a ropu do světa více než tuctem plynovodů, Nord Stream 1 a 2 vedly přímo z Ruska přes Baltské moře do Německa.

„Administrativa položila Nord Stream na stůl, protože to byl jediný kanál, ke kterému jsme měli přístup, a podíl na útoku se dal popřít,“ řekl Hershsův zdroj z CIA.

„Problém jsme vyřešili během několika týdnů – začátkem ledna – a řekli jsme to Bílému domu. Předpokládali jsme, že prezident použije hrozbu proti Nord Streamu jako odstrašující prostředek, aby se vyhnul válce.“

Náměstkyně ministra zahraničí Victoria Nulandová byla do spiknutí jasně zapojena, píše Hersh, protože 27. ledna 2022 „ostře varovala Putina, že pokud napadne Ukrajinu, tak či onak se Nord Stream 2 nepohne kupředu.“

Zároveň poznamenala, že „s našimi německými spojenci nadále vedeme velmi silné a jasné rozhovory.“

Když německý kancléř Olaf Scholz navštívil 7. února 2022 Washington, Joe Biden varoval, že „pokud Rusko napadne Ukrajinu, tak Nord Stream 2 již nebude. Skoncujeme s tím.“

Na otázku reportéra, jak to může slíbit, když je plynovod pod kontrolou Německa a Ruska, Biden řekl: „Budeme, slibuji vám, že to budeme schopni udělat.“

V rozhovoru pro Democracy Now! Hersh řekl, že americké rozhodnutí bombardovat plynovody mělo za cíl přimět spojence k podpoře Ukrajiny v době, kdy někteří váhali: „Obávali jsme se, že Evropa odejde z války.“

Začátkem tohoto roku reportér Seymour Hersh na své stránce Substack kritizoval New York Times a Washington Post za to, že odmítly „vypustit slovo“ o příběhu o plynovodu: „Výzvy k úplnému vyšetřování byly americkými médii ignorovány,“ stěžoval si Hersh.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 5]

One thought on “Útok na Nord Stream: Tento Ukrajinec měl údajně hrát ústřední roli v útoku

  1. Pěkný hovno, je to jenom nastrčená loutka, aby skuteční aktéři si uchovali svoje ubohé renomé, které před svými fanoušky neustále skrývají pod falešnou vlajkou. Je to primitivní a přízemní, ale bohužel stále aktualní pro tupé ovce, jejichž modulované vnímání reality má značný vliv této životní úrovně a ještě nějakou dobu bude mít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout