Rakousko: Zatčený Afghánec utekl policistům, nyní se jim vysmívá na sociálních sítích

Rakousko: Zatčený Afghánec utekl policistům, nyní se jim vysmívá na sociálních sítích

Případ alarmující nedbalosti policistů může vést až k rezignaci současné rakouské ministryně spravedlnosti. K té alespoň vyzývá opoziční FPÖ, aktuálně vedoucí všechny průzkumy preferencí.

Málokdo ví, že v Rakousku je nejvíc Afghánců v přepočtu na počet obyvatel ze všech evropských zemí. Dosavadní vlády již dlouhodobě nebyly schopny Afghánce deportovat – a to ani ty kriminální.

Jejich kriminalita tak poněkud vyniká i nad kriminalitou jiných obohacovačů. Jeden takový Afghánec nyní přivodí nejen policii, ale zřejmě také zodpovědným politikům nejednu horkou chvilku.

Vězeň, který utekl z policejní vazby v rakouském Wiener Neustadtu, sdílel na sociálních sítích fotografie, na kterých konzumuje konopí.

Údajně šestnáctiletý Afghánec měl být v pondělí převezen z nápravného zařízení pro mladistvé v Gerasdorfu do nemocnice ve Vídeňském Novém Městě na rutinní vyšetření, ale cestou tam utekl.

Dvěma vězeňským dozorcům se nepodařilo spoutaného teenagera dopadnout. Ani použití helikoptér k pátrání nevedlo k jeho dopadení. Podezřelý by byl propuštěn z vazby za dva měsíce.

Útěk mu tak v případě dopadení vězení opět o něco prodlouží.

Nyní Afghánec zveřejnil na svém instagramovém účtu fotografie, na kterých konzumuje konopí. Na jednom obrázku jsou stále vidět pouta se smajlíkem spolu s prostředníčkem namířeným na policii.

Dolnorakouský generální tajemník Michael Schnedlitz z opoziční Svobodné strany Rakouska (FPÖ) byl incidentem pobouřen. Pokud by fotografie skutečně pocházely od hledaného muže, dolnorakouský ministr vnitra Gerhard Karner (ÖVP) a spolková ministryně spravedlnosti Alma Zadić (Zelení) by museli rezignovat.

„Nekompetentnost ÖVP a Zelených je prostě žalostná a představuje bezpečnostní riziko pro obyvatelstvo,“ řekl Schnedlitz.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Rakousko: Zatčený Afghánec utekl policistům, nyní se jim vysmívá na sociálních sítích

  1. takové zmetky chytnout spoutat a odvést za pornohercem Jakubem Jandou at si je vězni ve svém sklepě na sexuální hrátky každý den by je ten Teplouš prcal do prdele už navěky

  2. Dovolím si pripomenúť,že „rakúska“ ministerka spravodlivosti je bosenská moslimka zrejme dodržiavajúca väčšinu pravidiel islamu – a o pár rokov bude v tzv. Eurábii bez nútenia nosiť vtedy už povinnú burku…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout