Německo: Klimatičtí extremisté pošpinili okolí kancléřství, vyšetřován je policista, který proti nim zasahoval (video)

Německo: Klimatičtí extremisté pošpinili okolí kancléřství, vyšetřován je policista, který proti nim zasahoval (video)

Klimatičtí extremisté jsou v Německu nebývale hájeni, za svoji podvratnou činnost jsou totiž jen velmi zřídka nějak postiženi. A pokud už k tomu dojde, vše končí pokutou, kterou za ně zaplatí jejich miliardářští mecenáši.

Při jejich akcích většinou zasáhne policie až tehdy, kdy se vše příliš vyhrotí, pokud již příliš dlouho blokují dopravu nebo páchají větší materiální škody.

Očekává se však, že s nimi bude policie zacházet v rukavičkách. Pokud tak nečiní, mohou přijít o práci. Asi jako policistka, která před časem polila klimatického extremistu stolním olejem.

A práci nyní nemá jistou ani další policista, který přejel štětcem od barvy po tváři jedné z klimaalarmistek.

Pošpiněné okolí se tak nyní příliš neřeší, za mnohem větší přečin je nyní považováno toto jednání, kterým však nebylo dotyčné osobě nijak ublíženo na zdraví. Přesto je právě za tento přečin policista žalován.

Státní zastupitelství v Berlíně zahájilo trestní vyšetřování policisty v civilu pro podezření z ublížení na zdraví ve výkonu funkce. Při zatýkání extremistů, kteří pošpinili spolkové kancléřství, policista na zlomek vteřiny přejel štětcem po obličeji pachatelky.

Bezprostředně předtím si nástroj vzal od jiné klimatické extremistky. Klimatičtí radikálové jím předtím potřísnili vnější zeď sídla vlády. Mimo jiné tam zanechali nápis „Olaf lže“ odkazující na kancléře Olafa Scholze (SPD).

Policistův čin je zachycen na videu, které „Poslední generace“ zveřejnila na X. To vedlo k žalobě. Policistovi nyní podle mluvčí berlínské policie hrozí kázeňské řízení. Zahájení řízení závisí také na vyšetřování trestných činů, které převzal úřad odborného komisaře při Státním kriminálním úřadu.

V úterý extremisté pošpinili kancléřství, což vedlo k policejní operaci. V poslední době členové „Poslední generace“ zaútočili barvou na různé univerzity, stejně jako na Světový čas na berlínském náměstí Alexanderplatz a na Braniborskou bránu.

Obě památky dosud nebyly vyčištěny. Škoda na majetku činí nejméně 115 000 a 15 000 eur.

Braniborská brána bude muset být brzy několik týdnů opatřena lešením, aby mohla být vyčištěna. Zda se to podaří, je stále nejisté. Je to proto, že barva obsahuje nerozpustné látky nebezpečné pro životní prostředí.

„Poslední generace“ oznámila, že brána bude znovu pošpiněna, jakmile bude vyčištěna.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Německo: Klimatičtí extremisté pošpinili okolí kancléřství, vyšetřován je policista, který proti nim zasahoval (video)

  1. Jediný dobrý aktivista je taký, ktorého zabil moslim. Prípadne dostal trest smrti /alebo doživotie/ v Číne alebo Rusku. Nepochybujem o tom,že spomínaní extrémisti budú po zavedení tvrdej KSA šaríe nielen v Nemecku zlikvidovaní do posledného, čoho sa už neviem dočkať.

  2. Zabiť vegána nie je zločin! Ani podpáliť vegánsku reštauráciu plnú hostí! V „Novej /t. j. islamskej/“ Európe žiadna iná strava okrem halal povolená nebude, teda aj vegáni budú musieť žrať mäso…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout