Nápis na ceduli u restaurace v rakouském Bad Ischlu vyvolal poprask

Nápis na ceduli u restaurace v rakouském Bad Ischlu vyvolal poprask

Pamatujete si ještě na nedávnou dobu, kdy se v některých restauracích objevovaly nápisy jako „muslimům vstup zakázán?“

Tento trend byl patrný hlavně poté, co se Evropou prohnala vlna teroristických útoků od Paříže přes Brusel, Barcelonu až po Berlín.

Většina provozovatelů těchto restaurací byla záhy zažalována a potrestána, aby se poté začaly přijímat zákony, které potírají tzv. „islamofobii.“

Trestáni už tedy nebyli jen autoři podobných nápisů, ale také různá prohlášení na sociálních sítích. Ve stejnou dobu slavili všechny teroristické útoky nejen muslimové v islámských zemích, ale také v Evropě. A to zcela beztrestně.

V současné době se zdá, že se již tato doba „uvědomění si reality“ zejména v silně islamizovaných zemích vrací.

V ulicích nejen Německa jsme mohli vidět davy muslimů s vlajkami teroristických bojůvek, kteří za pokřiku „Allahu akbar“ procházeli ulicemi evropských měst a slibovali zřízení chalífátu pod právem šaría.

Nyní tak v těchto zemích nastal moment uvědomění si nezvratného: Evropa se mění v chalífát a je jen mizivá šance tomu zabránit.

Právě tato situace zřejmě podnítila i majitele restaurace v zemi, která patří k nejvíce islamizovaným, aby otevřeně projevil svůj názor…

Vzrušení v Bad Ischlu! Spouštěčem je hostinský známý svými vtipnými výroky. Jeho text o lidech, kteří jedí vepřové, je výbušný. A v očích některých to zašlo příliš daleko vzhledem k již tak napjatému politickému klimatu. Jiní souhlasí s majitelem restaurace.

Na ceduli před jeho restaurací je napsáno: „U lidí, kteří jedí vepřové, je statisticky méně pravděpodobné, že vyhodí do povětří sebe i ostatní.“

Text je samozřejmě namířen hlavně proti muslimům. Na internetu už panuje velký rozruch, obrázky sloganu se rychle šíří. Někteří se cítí „hluboce zklamáni a napadeni,“ jiní v tom nacházejí „čistý rasismus.“

Stanoviska však nejsou tak jasná, jak by si někteří přáli. Pokud se podíváte na sloupce komentářů, je zcela jasné, že pronajímatel také dostává spoustu povzbuzení.

„Je to bohužel pravda,“ říká jeden uživatel na Facebooku. „Pravda někdy bolí,“ píše další. „Má naprostou pravdu,“ říkají mnozí.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 44 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Nápis na ceduli u restaurace v rakouském Bad Ischlu vyvolal poprask

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout