Muslimové z Rakouska plánovali teroristický útok ve Vídni i v České republice

Muslimové z Rakouska plánovali teroristický útok ve Vídni i v České republice

Stále si ještě myslíte, že sousedství islámských chalífátů  nás do budoucna ochrání od jakýchkoli útoků? Jde o velmi naivní představu, která jen ukazuje, že málokdo ví co se za touto v Evropě velmi rychle šířenou ideologií skrývá.

Už dlouhodobě jsem přesvědčena, že v rámci celé západní Evropy dojde nejpozději do 3 – 4 let ke koordinovaným útokům, které nejspíš zasáhnou i některé z našich velkých měst – pravděpodobně Prahu nebo Brno.

A tomu, že mají islámští radikálové v hledáčku i naši republiku, nasvědčuje také fakt, že zde plánovala útočit skupina mladých džihádistů z Rakouska.

Jde samozřejmě pravděpodobně o potomky Turků, Čečenců či evropských muslimů z bývalé Jugoslávie. Uvedené skupiny tam žijí již i několik generací.

Možná si myslíte, že tito mladí muslimové jednali zbrkle a jde o náhodu. Jenže je více než pravděpodobné, že nápad útočit nevzešel plně z jejich hlav. Ve všech evropských zemích jsou mladí muslimové od útlého věku verbováni pro zájmy budoucího evropského džihádu.

Mladí mohamedáni se vlastně prozradili jen díky tomu, že komunikovali elektronicky, což je – podobně jako mnoho jiných – pomohlo najít dřív, než stihli zaútočit.

Zajímavý je i fakt, že měli kontakt s džihádisty mimo Rakousko. Ti mohli být třeba i od nás, vždyť počet muslimů se u nás blíží již téměř 1% populace.

V Rakousku plánovali útočit na pride průvod, ale zda i zde  se plánovali soustředit na tuto komunitu nebo jen na náhodně vybrané oběti, zatím není jasné.

Hrůzostrašné plány tří mladých islamistů, kteří chtěli zabít desítky mladých žen a mužů na průvodu hrdosti ve Vídni, jsou nyní známy: Chaty ukazují, že teroristé plánovali na 15. června vrazit autem do davu se svým vůdcem (17) – a také chtěli vraždit bodnými zbraněmi.

Údajně uvedli, že chtěli účastníky akce přejet autem nebo na ně zaútočit noži, jak odhalilo společné vyšetřování „Puls 24“, „Standard“ a APA. Při vyšetřování 15letého Vídeňana a 2 bratrů (18 a 20 let) ze St. Pöltenu je to první konkrétní náznak plánovaného útoku.

Propaganda IS byla zatím nalezena v mobilních telefonech všech tří, nejmladší si ji prý vyrobil sám, založil „teroristický kanál“ a vlastnil několik návodů na výrobu bomb.

Podezřelý islamista, jehož mobilní telefon nyní vynesl na světlo další podrobnosti, měl údajně kontakt s bratry ze St. Pöltenu prostřednictvím různých platforem sociálních médií. Na jaře 2023 prý probíhala komunikace se zahraničním podezřelým džihádistou o plánovaném útoku ve Vídni, přesněji na „gay parade.“

Osmnáctiletý bratr si mimo Rakousko povídal s nejméně dvěma podezřelými podporovateli IS, diskutovali o plánech na útok na vídeňský „Pride Parade“ a hovořili o tom, že si pořídí AK-18 a velký nůž pro teroristický útok v České republice.

Jeho starší bratr ho prý podporoval alespoň psychicky.

Zpráva deradikalizační agentury „Derad“ z poloviny října uvádí, že bratři „se snaží dělat všechno správně.“ V případě mladšího z nich „skutečnou radikalizaci ve smyslu zakořeněných extremistických názorů nebo vzorců chování nebylo možné určit na základě předchozích rozhovorů.“

Ale i u čtrnáctiletého chlapce v době průvodu Vienna Pride našli vyšetřovatelé v mobilním telefonu některé věci, které naznačují radikalizaci mladého muže.

Například údajně vytvářel a redigoval propagandistické materiály propagující terorismus, získával finanční prostředky v chatovací skupině na nákup zbraní pro Islámský stát v provincii Chorásán (ISKP) a uvedl, že se chce připojit k ISKP v Afghánistánu, jakmile dosáhne plnoletosti.

Tolik zpráva, která ukazuje, že i u nás se v loňském roce chystal teroristický útok. A pokud by se mladí a nepříliš bystří džihádisté nedomlouvali elektronicky, možná by se některý z útoků povedl.

Také se zde opět ukazuje, že příkladná takíja (přetvářka) je muslimům doslova vrozená. Tak jako mnoho jiných přelstili organizátory takzvaných „deradikalizačních“ programů, kteří je nepovažovali za nebezpečí.

Tyto programy jsou muslimům v podstatě k smíchu, protože reálně k žádné deradikalizaci nevedou, spíš naopak. Během programu se sejdou džihádisté, kteří se dřív mezi sebou neznali a navazují další vazby.

Za mladými džihádisty zcela jistě stáli jejich starší souvěrci, díky nimž se dostali do stavu, kdy již byli připraveni zaútočit – a to zřejmě i za cenu, že při útoku budou sami zabiti.

Tyto útoky byly zmařeny, ale je zřejmě jen otázkou času než se některý další útok podaří…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 34 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Muslimové z Rakouska plánovali teroristický útok ve Vídni i v České republice

  1. Škoda, večná škoda,že im ten útok na úchylov nevyšiel… Už sa teším na to , kedy hlavný imám islamizovanej Európy /podriadený jedine saudskoarabskému kráľovi, budúcemu pánovi sveta – namiesto Švába či Rockefellerovcov/ nariadi zhadzovanie teplých, lezieb, transiek, prípadne žien bez buriek a pod. z mrakodrapov. Už aj v Bratislave je ich dosť, myslím mrakodrapov.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout