Europoslanec varuje před digitální identitou EU

Europoslanec varuje před digitální identitou EU

Během příštího roku by se mělo rozběhnout přidělování eID – digitální identity EU, která bude pro všechny země jednotná.

Každý „euroobčan“ bude mít přiděleno speciální číslo, které bude mít prozatím v aplikaci v mobilu, ale v některých zemích se již testuje ID integrovaná v čipu, který může být například v ruce, případně se využívá biometrických dat, která jsou také součástí ID.

Nicméně eID bude celounijní, přímý přístup k údajům každého občana tak budou mít i další evropské země. To je další z mnoha zádrhelů, které ID přináší.

Kybernetičtí experti jsou ve zmatku kvůli novému nebezpečnému zákonu EU. Zákon umožňuje jiným zemím špehovat a odposlouchávat občany ostatních zemí, aniž by k tomu měly jakýkoli důvod.

To je možné díky tomu, že evropské nařízení o elektronické identifikaci bylo na poslední chvíli změněno. V otevřeném dopise Evropské komisi 335 vědců z 32 zemí varuje, že tento zákon otevírá dveře masovému sledování.

„Návrh EU opravňuje členské státy zachycovat internetový provoz, a je tedy přímým pádem do propasti digitálního šílenství,“ varuje v novinách ředitel bezpečnostní společnosti Eset Dave Maasland.

„Od začátku bylo jasné, že digitální identita bude katastrofou z hlediska bezpečnosti a soukromí,“ odpovídá europoslanec Rob Roos.

“ V té době to bylo odmítnuto jako ‚konspirační teorie‘.“

Tento týden měla být digitální identita definitivně prosazena, ale všemožní odborníci nyní bijí na poplach.

„Můj postoj vždy byl: digitální identita by neměla být vytvářena,“ zdůrazňuje Roos, který se nadále staví proti jejímu zavedení v Evropském parlamentu.

„V Bruselu byla digitální identita (eID) také prosazena bez rozpravy v plénu a bez hlasování v plénu,“ povzdechl si Roos.

K uvedenému již jen dodávám, že v různých diskuzích k tomuto tématu na mainstreamu bylo znát, že většina našinců se již nemůže dočkat toho, až svoji eID obdrží.

A v jiných zemích to mezi zcela neinformovanými masami bude podobné. Většina totiž netuší, že se bude eID časem propojovat také s digitální měnou (CBDC) a systémem sociálních kreditů – včetně měření uhlíkové stopy…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “Europoslanec varuje před digitální identitou EU

  1. Pouze totální dement si myslí, že digitální identita je v jeho prospěch. Je to stále dokola, pod krásnými slovíčky se skrývá peklo pro lidi.

  2. Moc by mě zajímalo, jak přidělí digitální identitu přivandrovalým Novoevropanům, kteří ani nevlastnili
    obyčejný pas. Myslíte, že bude použita jedna z evropských hodnot, a to „dvojí metr“, a digitální identita
    jim nebude vnucována?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout