CNN vyhodila reportéra, který aktivně doprovázel Hamás při útocích 7. října

CNN vyhodila reportéra, který aktivně doprovázel Hamás při útocích 7. října

Včera jste si zde mohli přečíst o skandálních zjištěních, která ukazují, že mnohé záběry z útoku na izraelské osady, které unikly na sociální  sítě i do médií, nepochází od samotných členů Hamásu, jak se předpokládalo, ale od novinářů, kteří pracují pro největší západní světové agentury a média – Reuters, AP či CNN.

To jen potvrzuje, že tito novináři byli o útoku velmi dobře informováni a lze předpokládat, že o útoku věděli i jejich šéfové.

Jeden takový novinář, Hassan Eslaiah, pořídil fotografie a videozáznamy, když během masakru spolupracoval s Hamásem.

Bylo také oznámeno, že Eslaiah byl viděn na dosud neviděné fotografii s vůdcem Hamasu Yahyou.

Jeho snímky se objevily v několika krajně levicových médiích, včetně AP, CNN, New York Times, Reuters a Wall Street Journal.

Eslaiah byl s operativci Hamásu také během jejich útoku na kibuc Kfar Azza.

To vše tato média velmi dobře věděla, ale zřejmě jejich zástupci doufali, že pravda bude ututlána.

A zde jsou záběry Eslaiaha poté, co překročil hranice Izraele a vyfotil hořící izraelský tank. Poté zachytil infiltrátory vstupující do kibucu Kfar Azza. Všimněte si, že není identifikovatelný jako člen tisku. Ale AP a CNN považovaly za přijatelné využít jeho služeb.

CNN se nyní jako první od novináře distancovala, ale učinila tak skutečně až poté, kdy byl již skandál příliš rozmazán na veřejnosti.

V prohlášení CNN uvádí: „Jsme si vědomi článku a fotografie týkající se Hassana Eslaiaha, fotožurnalisty na volné noze, který spolupracoval s řadou mezinárodních a izraelských médií.“

„I když jsme v tuto chvíli nenašli důvod pochybovat o novinářské přesnosti práce, kterou pro nás odvedl, rozhodli jsme se s ním přerušit veškeré styky,“ dodala síť.

Novinář, který dodává materiál pro většinu západních mainstreamových médií, byl natočen, jak drží granát. Útoků se tak aktivně účastnil. Jeho služeb logicky využil i náš mainstream, jehož hlavním zdrojem je Agentura Reuters, ale i CNN či AP:

Jak Reuters, tak AP vehementně popírají, že by o útoku Hamásu věděly nebo že by se novináři úmyslně zapletli s touto teroristickou skupinou.

To jim samozřejmě nikdo nemůže věřit, protože zástupci obou agentur moc dobře věděli, od koho mají všechny záběry, které dokumentovaly celý útok.

Zatímco většina světa si myslela, že videa pochází od představitelů Hamásu, natáčel je zaměstnanec těchto mediálních agentur, který je pak svým chlebodárcům prodal.

Podle Honest Reporting se jejich webové stránky po odhalení staly terčem kybernetického útoku.

„Jsme si vědomi toho, že naše webové stránky jsou v současné době offline, a pracujeme na tom, abychom je co nejrychleji vrátili zpět, aby si každý mohl prohlédnout náš příběh.

Zdá se, že náš příběh je natolik přesvědčivý, že někdo útočí na naše webové stránky, aby zabránil komukoli si ho přečíst.“

Tolik informace, které spíš jen potvrzují, že o chystaném útoku zřejmě vědělo příliš mnoho lidí, včetně zástupců médií, která se vždy prezentují jaké „média jediné pravdy.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

One thought on “CNN vyhodila reportéra, který aktivně doprovázel Hamás při útocích 7. října

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout