Zisky Pfizeru se zhroutily pod očekávanou hranici, akcie se propadly

Zisky Pfizeru se zhroutily pod očekávanou hranici, akcie se propadly

Jak je vidět, tak o „jedůvky“ od nejžalovanější firmy na světě není takový zájem, jaký se očekával. Zřejmě nepomůže ani poměrně vysoká cena tzv. „posilovačů,“ které byly testovány na 20 myších bez kontrolní skupiny.

Pokusných králíků je tak stále méně a to se odráží i na situaci, v jaké je nyní Pfzer. Obávám se, že v zájmu zvýšení zisků nám Big Pharma ve spolupráci s obvyklými podezřelými brzy ohlásí nějakou novou pandemii a posléze i „zázračnou vakcínu.“

Společnost Pfizer trpělivě čekala až do pátečního uzavření trhu a uvedla, že nyní vidí tržby za rok 2023 pouze ve výši 58 až 61 miliard dolarů, což je o 9 miliard dolarů méně než předchozí odhad 67 až 70 miliard dolarů.

Výrobce léků uvedl, že upravený zisk na akcii se nyní očekává mezi 1,45 a 1,65 dolary na akcii, což je o více než polovinu méně než předchozí prognóza zisku 3,25 až 3,45 dolaru na akcii.

Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2023 navíc společnost Pfizer oznámila, že zahájila víceletý celopodnikový „program přeskupení nákladů“, který sladí její náklady s dlouhodobějšími očekáváními tržeb.

Očekává se, že program přinese cílené úspory ve výši nejméně 3,5 miliardy USD, z čehož se očekává, že 1,0 miliardy USD bude realizováno v roce 2023 a dalších 2,5 miliardy USD bude realizováno v roce 2024.

Překlad: tisíce lidí brzy přijdou o práci.

Očekává se, že jednorázové náklady na dosažení úspor spojených s novým programem přeskupení nákladů budou činit přibližně 3 miliardy dolarů, z nichž většina by měla být v hotovosti.

Tyto náklady budou zahrnovat především odstupné a náklady na implementaci. Společnost Pfizer bude po zbytek roku pokračovat ve zpřesňování odhadovaných cílených úspor a souvisejících nákladů a začlení je do svého celoročního výhledu na rok 2024.

Akcie se propadly až o 10 % a krátce sklouzly pod 30 USD poté, co uzavřely těsně nad 32 USD, což je pokles o více než 50 % oproti historickému maximu nad 60 USD dosaženému na konci roku 2021 a propad na nejnižší úroveň od prosince 2014.

Pokud se opět s pomocí Fauciho, WHO, Gatese a jiných kumpánů nepodaří „vyrobit“ další celosvětovou pandemii, pak se výrobce genových injekcí dostane až na desetileté minimum.

A teď si představte, jak by na tom byl Pfizer v případě, že by nebyl zproštěn plateb odškodného za poškození zdraví a smrt, které způsobily jejich „zázračné vakcíny.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 22 Průměrně: 5]

6 thoughts on “Zisky Pfizeru se zhroutily pod očekávanou hranici, akcie se propadly

  1. odmeny sa rozdali, uplatky sa uplatili, akcie sa obratili zoparkrat a kazdy zarobil, teraz ich drzia blbci na konci radu, ti pravi hajzli zarobene shekely uz davno pouzili na nakup lilly firmy co vyrobila ozempic, a zisk stamad pouziju na nakup farma akcii ktora vyvinie „vakcinu“ na dalsiu pliagu co vypustia

  2. Tu firmu poslat do likvidace a představitele poslat za mříže! Není to náhodou ta firma co prodávala neškodný lék pro těhotné aby měly potom dětičky bez ručiček ale tři nožičky? Mám dojem že to budou oni!

  3. „Zisky Pfizeru se zhroutily pod očekávanou hranici, akcie se propadly“

    Ale to bylo jasné, že to tak skončí. Pomocí té firmy dostali od států i od unie hodně peněz na výzkum a výrobu, něco vyrobili, hodně ukradli (tedy vydělali) a pak ještě vydělali na drahých akciích, protože předem věděli, že jakmile začne covid odeznívat, tak klesnou i zisky, což mnoha lidem nedošlo a tak nakupovali stále více. Několik lidí se napakovalo, hodně přišlo o peníze a na daních sponzorovali pár vykuků (tedy vlastně úspěšných a užitečných podnikatelů) a tak je už účel splněn.

  4. Dejte velký pozor na vakcínu pro děti proti chřipce ve formě spreju do nosu od AstraZeneca .Ta firma a všechny jí podobné měli dávno zavřít a soudit. Veškeré očkování je organizovaný zločin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout