Některé země plánují propojení SIM karet s digitálními ID

Některé země plánují propojení SIM karet s digitálními ID

U nás již většina lidí nadšeně jásá nad připravovanou digitální identitou ID v mobilu. Ta by měla být časem jednotná v rámci ID EU a později i propojena s digitální měnou (CBDC).

To, že se na ID časem napojí i systém sociálních kreditů v podobě nyní houfně testovaného měření uhlíkové stopy, již zřejmě většina nadšenců do „občanky v mobilu“ netuší – a považují to za konspirační teorii.

Ovšem dávám tomu maximálně 5- 6 let než k tomuto propojení se systémem sociálních kreditů plošně dojde.

Některé země již – více či méně úspěšně – propojují ID se SIM kartou. A v takové Itálii má digitální ID napojenou na SIM dokonce většina obyvatel.

Itálie, Namibie a Mauretánie patří mezi země, které zavádějí aktivaci SIM karet prostřednictvím digitálních ID – a Itálie nyní dospěla do fáze, kdy telekomunikační regulátor AGCOM dal této praxi zelenou.

V prohlášení společnosti AGCOM se uvádí, že mobilní operátoři mohou volně propojit SIM karty buď s elektronickou identifikační kartou (CIE), národní servisní chartou (ID), známou jako CNS, nebo veřejným digitálním identifikačním systémem (SPID).

Namibie a Mauretánie se prý mezitím potýkají s mnoha problémy ve snaze splnit termíny.

V Itálii místní tisk uvádí, že schválení tohoto způsobu registrace SIM karet následuje po rozhodnutích přijatých na zasedání Komise pro infrastrukturu a sítě a také po dřívějším rozhodnutí regulátora.

(Rozhodnutí 86/21/CIR, dokument přijatý loni na podzim, vyžaduje identifikaci uživatele každého telefonního čísla v rámci přenositelnosti čísla).

Dříve museli lidé, kteří si chtěli zaregistrovat nové SIM karty pro své telefony, poskytnout kopie svého ID a daňového čísla (osobně nebo prostřednictvím online aplikace).

Nový vývoj jeho zastánci popisují jako „jednodušší a pohodlnější“ pokud jde o podporu stále širšího a intenzivního používání digitálních ID. Někteří mobilní operátoři nejsou spokojeni ani s dalším argumentem pro nové pravidlo, totiž že má bojovat proti výměně SIM karet, a tvrdí, že existují i ​​jiné způsoby, jak toho dosáhnout.

Jejich námitky ve formě stížnosti však byly zamítnuty.

Obecně to odpůrci rozhodnutí pravděpodobně budou vnímat jako malé „zjednodušení“ výměnou za různé využití digitálních ID v široké škále každodenních činností lidí.

Ostatně SPID využívá k přístupu k různým službám již 35 milionů Italů.

Registrace biometrické SIM v Mauritánii měla být dokončena do 6. října, ale zatím ze země nejsou žádné zprávy o postupu projektu.  Mauritánie odůvodňuje zavedení biometrických SIM karet „národní bezpečností.“

V Namibii se zdá, že problém spočívá v nízké akceptaci a „odporu“ v některých komunitách a také v logistických problémech.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 4.9]

2 thoughts on “Některé země plánují propojení SIM karet s digitálními ID

  1. Ja tomu nejak nerozumim?! digitální identitou ID v mobilu???? No ale ja mobil nemam a nepotrebuji, Tak to ho jako od statu dostanu a on bude za me platit veskere popolatky s tim spojene???? Protoze proc mam platit a kupovat neco co fakt nepotrebuju!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout