Washington D.C.: Zákonodárci přespávají v budově Kapitolu, bojí se vycházet ven, aby se nestali obětí zločinu

Washington D.C.: Zákonodárci přespávají v budově Kapitolu, bojí se vycházet ven, aby se nestali obětí zločinu

Razantní snížení stavů policie i jejích kompetencí se současným silně změkčilým soudnictvím, vede k bezuzdné vlně kriminality v demokraty řízených městech.

Mnohokrát jste se zde mohli podívat na v posledních letech již takřka každodenní případy rabování, za něž není nikdo potrestán.

Vlastnictví auta je také mnohdy spíš problém, neboť v těchto městech je prakticky jisté, že vám bude – kdykoli zaparkujete venku – vykradeno, případně ukradeno.

A ve večerních nebo brzkých ranních hodinách dochází i k častým loupežným přepadením, takže ven vychází jen ti největší odvážlivci.

Republikánský zákonodárce ve Sněmovně reprezentantů ve středu uvedl, že někteří zákonodárci spí uvnitř amerického Kapitolu kvůli obavám ze zločinu v District of Columbia.

Republikán Eric Burlison řekl, že on a další nejmenovaní zákonodárci spali ve svých kancelářích v Kapitolu, protože Washington D.C. je v noci „velmi nebezpečný.“ Blíže to nerozvedl.

„Nechci chodit tam a zpět z bytu v D.C. v noci nebo ráno – brzy ráno – abych se dostal do práce,“ řekl pan Burlison Toddu Starnesovi v jeho rozhlasovém programu. „Není to bezpečné prostředí.“

Zmínil se o  Henrym Cuellarovi (D-Texas), který byl nedávno unesen v okrese jen pár bloků od amerického Kapitolu. Demokratický zákonodárce vyvázl bez zranění, ale jeho auto ukradli tři ozbrojení útočníci, uvedla policie.

Je šílené vlastnit auto v D.C., protože kdekoli zaparkujete, bude vás to stát jmění a je pravděpodobné, že se do něj někdo vloupá a pravděpodobně vás unese,“ řekl pan Burlison.

Pokud jde o pana Cuellara, ten byl v úterý ráno zpátky v práci v Kapitolu. Když vzpomínal na incident v neděli večer, řekl:  „Útočníci se objevili „odnikud“ a namířili na mě zbraně.“

„Podíval jsem se na jednoho se zbraní, na druhého s pistolí a cítil jsem jednoho za sebou,“ řekl Cuellar. „Řekli, že chtějí moje auto, a já jsem řekl: ‚Jasně.‘ V takových situacích musíte zachovat klid a oni se rozjeli.“

Kongresmana oslovili tři mladí černoši v černém oblečení a černých maskách, podle prohlášení, které Cuellar poskytl úředníkům Kapitolu.

Podle výpovědi oběti podezřelí obsadili vozidlo oběti, namířili politikovi střelné zbraně do obličeje a požadovali klíče od auta. Naštěstí nedošlo k žádnému zranění,“ uvedla policie amerického Kapitolu v prohlášení.

„Svědek vyšetřovatelům řekl, že se jednalo o tři muže v pletených čepicích a lyžařských maskách. Svědek uvedl, že podezřelí byli černí muži, kteří mohli být ve věku kolem 16 let kvůli jejich postavě.

Šéf Cuellarova štábu Jacob Hochberg vydal v pondělí večer prohlášení, v němž uvedl:

„Když kongresman Cuellar dnes večer parkoval své auto, 3 ozbrojení útočníci se přiblížili ke kongresmanovi a ukradli jeho vozidlo. Naštěstí nebyl zraněn a spolupracuje s místními bezpečnostními složkami.“

Pondělní únos auta byl druhým útokem na člena Kongresu v District of Columbia v tomto roce. V únoru byla ve svém bytovém domě napadena poslankyně Angie Craig (D-Minn.), která utrpěla modřiny při útěku před vážným zraněním. Její náčelník štábu řekl, že útok se nezdá být politicky motivovaný.

Pan Cuellar poděkoval policii amerického Kapitolu a Metropolitnímu policejnímu oddělení za jejich práci a řekl, že „zpráva je velmi jednoduchá: Musíte podporovat vymáhání práva.“

Řekl, že útočníci byli maskovaní, ale stále viděl, že jsou mladí. „Získali zpět auto a navrátili mi ho, ale co mě opravdu naštvalo, je, že mi vzali sushi,“ žertoval.

Tisková mluvčí Bílého domu Karine-Jean Pierre označila únos auta za „nepřijatelný“ a uvedla, že prezident Joe Biden hovořil s kongresmanem.

„Vždy budeme i nadále vystupovat proti jakémukoli násilí. V této administrativě jsme byli důslední,“ řekla. „Jsme určitě vděční a ulevilo se nám, že kongresman je nezraněn, a jsme vděční orgánům činným v trestním řízení za to, že reagovaly tak rychle.“

Auto 68letého texaského demokrata bylo nalezeno asi dvě míle daleko ve čtvrti Anacostia, podle zprávy místní přidružené stanice NBC.

Vraždy ve Washingtonu, D.C., pravděpodobně dosáhnou maxima, které nebylo zaznamenáno po celá desetiletí, přičemž úřady letos zatím hlásí 215 vražd. Pro srovnání, za celý rok 2022 došlo ke 157 vraždám, ukazují policejní data.

Koncem září hlavní město dosáhlo hranice 200 vražd, podle úředníků, což vyvolalo reakci policejních odborů D.C. na sociálních médiích.

Stále nám chybí 100 policistů a zodpovědná policie, která to řešila, byla zakázána zavádějící legislativou,“ napsal svaz na X, dříve Twitteru, před více než týdnem.

Začátkem tohoto roku republikáni kritizovali vůdce Washingtonu, D.C., během slyšení ve Sněmovně reprezentantů, když vykreslili hlavní město jako město řízené demokraty, které bylo dlouho špatně spravováno a upadlo do stavu zmatku kvůli levicovým pravidlům reformy kaucí.

V květnu schválili opatření, které  zvrátilo takzvaný balíček policejní reformy, který byl schválen Radou D.C. uprostřed celostátních nepokojů a protestů v roce 2020.

Tolik zpráva z USA.

K posledně uvedenému jen připomínám, že po nepokojích BLM v roce 2020 došlo v některých demokraty řízených městech k razantnímu snížení stavů policistů, snížení jejich kompetencí a zároveň i k zavedení zákonů, které posílají mnoho recidivistů záhy po spáchání trestného činu zpět do ulic…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 22 Průměrně: 4.9]

6 thoughts on “Washington D.C.: Zákonodárci přespávají v budově Kapitolu, bojí se vycházet ven, aby se nestali obětí zločinu

  1. Pořád se kritizují demokraté oproti republikánům. Kdyby ale byli republikáni skutečně lepší, lidé by je volili a všude by byl ráj. Vlastně je to jako u nás s Babišem či s KSČM – všichni na ně nadávají (často i oprávněně), ale když se zvolí pětikolka, která před volbami mnoho lidí přesvědčila o svých schopnostech a dobrotě, je to ještě horší. Ti co volí demokraty ví proč – je to sice špatné, ale jediná alternativa je ještě horší.

  2. Tomu se říká americká demokracie v přímém přenosu. Kéž by se něco podobného stalo i u nás, aby senátorská banda začala mít konečně strach.

  3. Už som spomínal,že väčšinu obyvateľov Washingtonu, D. C. tvoria už dlhé roky černosi a percento belochov neustále klesá. Aj fakt, že hovorkyňou Bieleho domu je Haiťanka, o niečom svedčí…

  4. Tady prece nejde vubec o skutecnou a inteligentni politiku, ale o velice primitivni emocionalni osobni zalezitosti, ktere v techto pozicich nemaji vubec co delat. Je to absolutni zneuzivani sveho postaveni, vzajemnymi ovacemi se utvrzuji k vyjimecnosti sve osobnosti z jejichz povrchnosti je mnoha lidem na zvraceni. Tito paraziti z obav sve primitivni existence, tvori cyklickou evolucni brzdu vyvoje lidstva na vyssi zivotni uroven. Nemaji absolutni prehled o stavu a povaze co to znamena skutecna civilizace, jde ciste jen o svuj osobni prospech na ukor milionu lidi, kteri se zamerne udrzuji v nevedomost obalenou satem svody.
    Je to typicky priklad kauzality a ze toho bude vic je jasne jako slunce na nebi. Kazda nevyvazena polarita se snazi o rovnovahu, drive ci pozdeji toho dosahne s patricnou odezvou a neni zadneho slitovani. Bohuzel, mezi prvnimi obetmi jsou vetsinou i nevinni, nebot tupa zaslepenost je siroka vlastnost verejnosti a tim se tvori opet dalsi kauzalita adt.. Cela tzv. zapadni civilizace je tim prosakla a jiz to ani nevnimaji, protoze si vzdy najdou vinika a nepritele, ktereho akutne potrebuji pro svoji prolhanou existenci a uplatneni sve retoriky, vetsinou pod falesnou vlajkou, nic jineho se neda ocekavat.
    Dilema,ti kdo vedi nemusi sdilet tuto primitivni cyklickou etapu evoluce.

  5. Je to valka cernych proti bilym, a bili prohravaji, jednak se boji cernych, ale hlavne se boji co se stane jim, pokud se budou branit. Tim myslim vladni represivni aparat, policie a soudy.

  6. jo, demokrati, to sú naozaj fachmani v dojebaní štátu! ešte rok a usáci skončia v občianskej vojne, pred voľbami bude bojovať každý s každým!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout