USA: Neúspěšný přespolní běžec, který se umístil na 172. místě, se prohlásil za dívku a skončil na 5. místě

USA: Neúspěšný přespolní běžec, který se umístil na 172. místě, se prohlásil za dívku a skončil na 5. místě

V USA se rok od roku stále více likviduje ženský sport. Tentýž trend se již projevil také v západní Evropě a je jen otázkou času,  než jej začne LGBT lobby prosazovat také u nás.

Aby se situace, kdy ženský sport ovládli muži, stala normou, je třeba začít již u školních sportovců. V USA se tak ve středoškolských sportech dostává do dívčích soutěží stále více neúspěšných chlapců, kteří doufají, že alespoň v dívčí kategorii začnou sbírat body.

Bývalá přespolní běžkyně Teagan Ewingsová se cítí trochu zmatená, když sleduje svou sestru Teanne, jak běhá na středoškolských soutěžích.

To proto, že Teanne Ewingsová musí běžet proti chlapci, který se identifikuje jako dívka.

„Když jsem byla na střední škole, ani myšlenka na to, že by se v mém závodě objevil transgender sportovec, nebyla v mém hledáčku,“ řekla 21letá Teagan Ewingsová deníku The Epoch Times.

Ve školním sportu se ale mnohé změnilo.

Ještě před rokem běhal 16letý přespolní běžec z waldorfské školy Maine Coast (MCWS) jako chlapec.

V prvním ročníku se umístil na 172. místě ve státním přespolním běhu mužů.

Pak si ale nechal narůst dlouhé vlasy a přešel na ženský přespolní běh. Nyní je díky svým běžeckým časům považován za jednu z nejlepších běžkyň ve státě.

Na mítinku 5. října vyhrál závod na 5 km (3,1 míle) s časem 18:09, když porazil druhou dívku Emmu Youngovou o 66 sekund.

26. září se umístil na pátém místě ve státě mezi všemi ženami a na třetím místě mezi státními sportovci malých škol, podle online žebříčku Maine track and cross country time website MileSplit.

Teanne Ewings je na druhém místě celkově a na druhém místě ve státní divizi pro sportovce malých škol.

Maine Principals Association (MPA) zaslala e-mailem deníku The Epoch Times prohlášení, že státní zákony vyžadují, aby ho zahrnuli do ženského sportu.

„Asociace ředitelů škol v Maine je odhodlána spolupracovat se školami v celém státě, aby zajistila, že budou dodržovány zákony státu Maine,“ uvádí se v prohlášení MPA.

Stát Maine nedávno přijal zákony, které výslovně zakazují nezákonnou diskriminaci ve vzdělávání ve školách na základě pohlaví, sexuální orientace, genderové identity, fyzického nebo mentálního postižení, původu, národnostního původu, rasy, barvy pleti nebo náboženství.

Teagan Ewingsová řekla, že vrstevníci její sestry jsou rozděleni v názoru, zda by se chlapec, který se identifikuje jako dívka, měl účastnit ženského přespolního běhu.

Některé dívky řekly její sestře, aby „běžela rychleji“ a řekly, že sport je především o zábavě.

„Chtějí jen, aby se všichni bavili a každý si mohl dělat, co chce.“

Jiné ženy vnímají začlenění chlapců jako konec ženského sportu.

Ženský sport už prostě nebude,“ řekla Teagan Ewingsová. „Budou už jen mužské sporty a pak muži, kteří budou předstírat, že jsou ženy.“

Matka jedné z dívek, Cathy Rossová, má také obavy. Středoškoláci mají podle ní mnohem lepší běžecké časy než dívky.

„Je tu hrstka maminek, které viděly, jak naše dcery pracují jako blázni,“ řekla. „Jsou to děti, které naběhají přes 40 mil týdně. Někdy, když vrcholí sezóna, se vzdají svých sobot, aby mohly cestovat dvě a půl hodiny na vzdálený závod.“

„Po všem tom úsilí a obětech je prohra s mužem pro dívky zdrcující“, řekla Rossová.

V současné době mladý muž poráží dívky, proti kterým běží, o dvě minuty. Je o několik centimetrů vyšší než dívky, se kterými soutěží.

Vědecké studie ukazují, že mužské boky umožňují mužům efektivnější běžecký krok než ženám. Testosteron také umožňuje mužům budovat více svalů než mohou mít ženy.

„V podstatě biologie znamená, že má větší srdce, více svalů na nohou, větší plíce a silnější kosti než dívky, se kterými soutěží,“ řekla Rossová.

„Dovolit mu vstup do ženských sportů se rovná tomu, že Maine dává muži zvláštní privilegium nad každou dívkou ve státě,“ řekla.

„Nechápu, proč je genderová identita jednoho jedince a snaha o její potvrzení považována za mnohem důležitější než tvrdá práce, úsilí a potřeba soutěžit spravedlivě a čestně a dosáhnout úspěchu pro dívky,“ řekla Rossová.

Katherine Collinsová má syna a dceru, kteří závodí v přespolním běhu.

„Běžec, který se identifikoval jako žena, je rychlejší,“ řekla. „Jediné, co udělal, bylo, že si nechal narůst vlasy a zapletl si do nich copánky. Chci říct, že to je všechno, co udělal. Nemusel nic dokazovat, aby mohl soutěžit jako dívka.“

„Bez ohledu na to, kolik tréninku podstoupí a kolik odhodlání dívky přinesou, nestačí to k tomu, aby porazily výhodu testosteronu,“ řekla Collinsová.

Nejrychlejší chlapecký čas na 5 km v Maine je o více než dvě minuty rychlejší než čas nejrychlejších dívek,“ řekla. „To se prostě nedá srovnat.“

Přátelé se jí přiznali, že jejich dcery už nechtějí soutěžit, protože vědí, že prohrají.

„A dcera je frustrovaná, když slyší, jak lidé dívkám říkají: ‚No, měly byste prostě pracovat tvrději,'“ řekla. „To je nemožné. Je to fyziologicky nemožné.“

„Umožnění mužům vstupovat do ženských sportů pravděpodobně připraví generaci dětí o šanci na soutěžní atletiku,“ řekla Marshi Smithová, bývalá šampionka NCAA v ženském plavání.

„Kolik dívek bude mezitím obětováno?“ zeptala se řečnicky.

Mé dceři je právě 7 let. Za 10 let to bude celá její dětská atletická kariéra.“

„Některé studentky v Maine  vítězství mužského běžce okrade o ocenění, která by mohla ovlivnit jejich přihlášky na vysokou školu,“ řekla Collinsová.

„Pokud se hlásíte na vysokou školu a řeknete, že jste národní šampion nebo státní šampion, je to velké plus,“ řekla paní Collinsová.

Takže jeho zařazení je „facka do tváře“ sportovkyním, řekla Collinsová.

„MPA se nestará o dívky,“ řekla. „Ženy je nezajímají.“

„Rodiče v Maine, kteří jsou proti tomu, aby chlapec soutěžil jako dívka, mají jen málo možností, jak situaci změnit,“ řekl deníku The Epoch Times obhájce rodičovských práv v Maine Shawn McBreairty.

Rodiče však mohou podat stížnost u svého místního školského obvodu s odvoláním na Hlavu IX, přelomový americký zákon, který má přinést rovnost mezi muži a ženami ve většině aspektů vzdělávání, navrhl pan McBreairty.

„Pokud se tím nic nezmění, mohou zvážit podání žaloby,“ řekl.

„I když se chlapec nedostal do první stovky mužských běžců v Maine, je jedním z nejlepších „ženských“ běžců ve státě,“ řekl pan McBreairty….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout