Tucker Carlson odsuzuje Zelenského válku proti křesťanství a mlčení Západu

Tucker Carlson odsuzuje Zelenského válku proti křesťanství a mlčení Západu

Bude právě tento krok tím, co zvedne již tak dostatečně velkou vlnu odporu Američanů proti zasílání zbraní a peněz na Ukrajinu? Už nyní je tato podpora malá, ale podobný krok může vést k dalšímu snížení zejména u věřících – a tím i u zákonodárců, kteří je zastupují.

Již delší dobu docházelo na Ukrajině k zavírání pravoslavných kostelů, kriminalizaci kněžstva, perzekuci věřících a to vše bylo nedávno završeno zákazem pravoslavné církve.

Dalo by se očekávat, že se proti tomuto kroku zvedne vlna odporu zejména ze strany hlav různých křesťanských církví, ale i západních politiků, nicméně reakcí je zaryté mlčení.

Navrhovaný nový ukrajinský zákon, který zakáže ukrajinské pravoslavné církvi udržovat společenství a vazby na ruskou pravoslavnou církev se sídlem v Moskvě, je připraven vstoupit v platnost.

A to poté, co se jeho kostely a kláštery již v některých případech staly terčem brutálních razií policie nebo neonacistických násilníků, což se setkalo s mezinárodním mlčením navzdory nehoráznému porušování svobody náboženství.

Biskupové byli vlečeni před soudy, kněží byli uvrženi do vězení, mniši a jeptišky byli vyhozeni na ulici.

Ukrajinský parlament zákon schválil ve čtvrtek a čeká ho druhé čtení a poté schválení prezidentem Zelenským, které by měl učinit, než vstoupí v platnost.

Ve čtvrtek večer Tucker Carlson zveřejnil nový rozhovor zaměřený na to, co je považováno za „válku Zelenského vlády proti křesťanství.“

Bob Amsterdam, mezinárodní právník z Amsterdam & Partners LLP, který byl najat Ukrajinskou pravoslavnou církví (UPC), aby bránil největší náboženskou organizaci v zemi proti tomuto nestoudnému pronásledování u evropských soudů, hovořil s Tuckerem Carlsonem.

Oba odsoudili „útok na křesťanství“ a zdůraznili, že pravoslaví má na Ukrajině domov už nejméně tisíc let. Amsterdam souhlasil s Carlsonovým sžíravým hodnocením: 

„Ze všech Bidenových zločinů může být podpora ukrajinské vlády, která zavírá kněze do vězení, možná nejvýmluvnější.“

Kyjev se snaží očernit UPC jako ochotnou sféru vlivu Kremlu, infiltrovanou a využívanou ruskou rozvědkou.

Například ukrajinská zákonodárkyně Inna Sovsunová byla citována agenturou AFP, která označila kontroverzní návrh zákona za „historické rozhodnutí“ a vysvětlila zdůvodnění většiny takto:

„Abychom porazili agresora, musíme myslet asymetricky a nenechat Rusku žádný prostor, aby nám ublížilo.“

Po celou dobu války představitelé Zelenského tvrdili – bez důkazů – že kněží a biskupové UPC jsou zprostředkovateli ruské rozvědky a zastávají proputinovské názory.

UPC tento týden formálně reagovala prohlášením: „Přijetí tohoto návrhu zákona nepochybně naznačuje, že lidská práva a svobody, za které náš stát také bojuje, ztrácejí svůj význam.“

Ale Amsterdam v segmentu Tuckera Carlsona odmítl orwellovskou nálepku ze strany Kyjeva a očerňování UPC jako jakéhosi „ruského aktiva“ a místo toho řekl:

Amsterodam dále vysvětlil, že zákon je v zásadě bezprecedentním útokem na náboženskou svobodu. Podle shrnutí jeho slov o selhání západních církevních představitelů a médií:

I když se církev ocitá v centru geopolitické bouře, mezinárodní křesťanští vůdci zachovávají znepokojivé mlčení. Zákaz není jen lokální záležitostí – porušuje ukrajinskou ústavu, mezinárodní právo a možná i principy EU.

Přesto se zdá, že svět zavírá oči, což vede Amsterdama k otázce: „Je ostudné, že nejen křesťané, ale všichni vůdci všech denominací nevystoupili proti ukrajinské vládě.“

Celý rozhovor najdete níže (anglicky):

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 5]

One thought on “Tucker Carlson odsuzuje Zelenského válku proti křesťanství a mlčení Západu

  1. Carlsonovi ako fanatickému sionistovi a podporovateľovi beštiálneho diktátora /a otroka Židov/ Orbána zjavne nevadí vraždenie palestínskych kresťanov Izraelom…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout