Slovenské volby jsou jasným potvrzením, že průzkumy mají sloužit výhradně k manipulaci voličů

Slovenské volby jsou jasným potvrzením, že průzkumy mají sloužit výhradně k manipulaci voličů

Ještě včera nám s nadšením celý mainstream sděloval, že podle průzkumů (zřejmě provedených v Bratislavě), je jasně ve vedení Progresívne Slovensko.

Tito slovenští progresivisté jsou vskutku to nejhorší, co slovenská politika nabízí – tedy pokud vezmeme do úvahy zejména parlamentní strany.

Nejde jen o zřejmé napojení na tytéž struktury, které si dlouhodobě „vodí“ naše vlády, ale i o jejich patrné hlasování v europarlamentu, které jde výhradně proti zájmům nejen Slovenska, ale i Evropy. Předpokládám, že v podobném duchu se nese i hlasování parlamentní.

I když není vítězný Smer stranou protibruselskou (opět odvozuji zejména z hlasování v EP, o kterém mám docela přehled), nejde o tvrdé progresivisty ve stylu Šimečkovy partaje a zdá se, že i válečné štváčství bude silně utlumeno.

Zatímco progresivisté by strávili polovinu pracovní doby na americké ambasádě, kam by si chodili pro své pravidelné notičky, totéž zřejmě v případě nové vlády hrozit nebude.

Nicméně v tomto článku nechci ani tak rozebírat slovenské volby, což by mnohem lépe příslušelo Slovákům, ale chci poukázat na snahu na poslední chvíli do voleb zasáhnout tím, že se náhle objevil těsně před volbami průzkum, který měl zřejmě za cíl na poslední chvíli podpořit „dvojčata“ naší pětikolky.

Podle průzkumu, který byl prezentován krátce před volbami, mělo získat Šimečkovo Progresívne Slovensko 23,5 % hlasů. Na druhém místě měl být Ficův Smer s 21,9 % voličů. A třetí největší počet hlasů měla podle průzkumů získat strana Hlas-SD někdejšího slovenského premiéra Petera Pellegriniho s 12,2 %.

To jsou první tři místa, zbytek je zbytečné rozebírat. Jaká byla realita?

Podle aktuálních výsledků v neděli brzy ráno má vítězný  Smer 23,6% hlasů, na druhém místě skončilo údajně favorizované Progresívne Slovensko s 16,5% hlasů a třetí s 15,33 je Hlas.

V tomto případě tak byly průzkumy úplně mimo, ale nezdá se, že by výsledek nějak ovlivnily. Spíš se to jeví tak, že vyděsily některé voliče, kteří chtěli volit Republiku, ale rozhodli nakonec se raději pro Smer ze strachu, že skutečně progresivci vyhrají.

Nedalo mi nevzpomenout na díky průzkumům silně zmanipulované prezidentské volby u nás.

Fraška, kdy nám již rok předem byli předváděni jako favorité tři zástupci Aspenu, aby byla jistota, že bude některý z nich zvolen, a že do voleb nezasáhne kdokoli „nepohodlný“ (což se pojistilo i účelovým vyřazením některých kandidátů dřív, než mohli do soutěže zasáhnout), jen potvrdila, že volby doprovází řada manipulací.

Průzkumy jsou tedy jedním z hlavních zdrojů volebních manipulací. Dalším jsou mainstreamová média, jejichž hlavním účelem je ostatně manipulace názorů – a tedy i voličů.

A většina lidí se nakonec zmanipulovat dá. I to je důvod proč nikde v Evropě nejsou ve vládách – a velmi často ani v parlamentech – takové politické síly, které by šly přímo proti systému, což je v případě většiny evropských zemí politika Bruselu.

Takové síly lze potlačit v zárodku – a většinou na to úplně stačí mainstreamová média spolu se zmanipulovanými průzkumy.

Zde lze zkonstatovat jediné: Pokud by volby mohly něco změnit, pak by je už dávno zrušili….

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 40 Průměrně: 5]

12 thoughts on “Slovenské volby jsou jasným potvrzením, že průzkumy mají sloužit výhradně k manipulaci voličů

 1. už tet je jasné že vládu sestavi koalice SMER, HLAS, SNS jen je škoda Republiky snad se Slovensko aspon tvrdě Orbanizuje

 2. příště to bude ale chtít netřištět hlasi Fico vládu zřejmě sestavi ale i tak to bude těsna většina příště volit místo Republiky SNS a nikdy nedovolit Liberalum a Progresivistum se vratit k moci nedopadnětě jako my Slovaci kde u voleb do parlamentu propadlo přes milion hlasu uvidime na další vysledky v polovině října v Polsku držím palce Konfederaci 👍 snad utvoři vládu s PIS

 3. ČT už několik hodin před koncem voleb lidstvu sdělovala, že progresivisté zvítězili. Děs. Oni s tím falšováním výsledků nepřestanou. ALE něco se jim pokazilo 🙂

 4. uff, bol som volit. moja strana nemusi vyhrat. ale ten vysledok..nemam slov. slovaci uz su naozaj kompletne vypatlani ked progresivcom dali druhe miesto a olano, po tom co robili pocas covidu, je aj nadalej vo vlade. nemam uz naozaj slov. tento narod je strateny. a republika sa nedostala ani cez 5%, to je asi to comu najviac neverim uz.

  1. neboj až Fico zruší korespondenční volby preference PS spadnou do příště vyrazně dolu pořad si myslím že máte vice rozumu než my Češi

 5. Ako volič ĽSNS som samozrejme sklamaný. Teraz musia všetci vlastenci veriť,že Fico /ako už mnohokrát predtým/ neoklame voličov, že Hlas sa nespojí so židom Šimečkom /aj predseda SNS Danko je Žid/ a že sa prezidentom nestane globalistický zločinec /takisto židovského pôvodu/ Ivan Korčok. Že vo voľbách si dokázali získať mandáty len vďaka oblbnutiu voličov netvori Sulík a Matovič, je isté.

 6. Progresívne Slovensko je obdoba českých Pirátov /nech nikoho nemýli,že aj na Slovensku kandidovala a získala len pár stotín percenta strana s názvom Piráti/ a musíme veriť,že nezostaví vládu.

 7. Volby jsou opravdu na parádu, systém je prohnile stuchlý už odjakživa a všude. Zlo bylo nejvíce patrné za bolševika a volbě PePy-taktéž bolševika.
  Politiku SK nesleduju, Ficovi nevěřím, podobně Parou-back aj. pol. garnitury a nové hvězdy, ale hnus vyvolávající název progresivci, hovoří za vše!
  Slibem na rozdíl od slipem nezarmoutíš…

 8. Zatím je to dobré, důležitý bude vznik koalice. Jsem zvědavá jak dopadnou Poláci. Už teď se na ně supi chystají.. Česká média drží hubu jako by se nic nedělo, ale jisté jsou protažené fialové ksichty. Je možné, že tento volební výsledek ovlivnilo jednodenní trvání voleb, kterému se Češi tolik brání. Možná se největší svinstvo děje přes noc..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout