Řada teroristů, kteří bojovali v řadách ISIS, dnes ve Švédsku pracuje s dětmi a mládeží

Řada teroristů, kteří bojovali v řadách ISIS, dnes ve Švédsku pracuje s dětmi a mládeží

Možná si ještě pamatujete na poněkud „zvláštní“ přístup tehdejší socanské švédské vlády, která navrátilce z řad teroristů ISIS  neposílala do vězení, ale jen do jakýchsi převýchovných sanatorií, ve kterých měli projít deradikalizací.

V podstatě šlo o neuzavřená zařízení hotelového typu, kde po několikatýdenním absolvování přednášek dostali potvrzení, že byli „deradikalizováni“ a mohou se zapojit do společnosti.

V tomto kontextu připomínám, že podobnými kurzy krátce před svým útokem prošel například terorista, který útočil před 3 lety v ulicích Vídně, kde zabil 4 lidi a mnoho dalších zranil.

Krátce před útokem prošel těmito kurzy také terorista, který  před 4 lety na londýnském mostě zabil několik lidí narvalím klem, ale i mnoho dalších džihádistů, jimž jsou podobné kurzy tak akorát k smíchu.

Nyní se ukazuje, že velké množství z těch, kdo řezali hlavy bezvěrcům, případně tato zvěrstva aktivně podporovali, dnes ve Švédsku pracuje s dětmi či mládeží.

Lze předpokládat, že půjde zejména o zařízení, která navštěvují muslimské děti, které se jistě v těchto školkách, klubech a zájmových kroužcích naučí ledaco zajímavého a přínosného pro budoucí život.

Třeba jak hezky rychle lze podřezat způsobem halal nejen ovci, ale také bezvěrce, či jak si vyrobit apartní výbušnou vestičku.

Více než 20 „navrátilců“ z Islámského státu nyní pracuje se švédskými dětmi a mladými lidmi jako pečovatelé o děti, vedoucí mládeže, učitelé nebo sociální pracovníci.

Předpokládá se, že několik z nich zabíjelo lidi jménem teroristické skupiny.

Noviny Expressen zkoumaly „navrátilce“ a poznamenávají, že z 83 identifikovaných teroristů ISIS nejméně 21 pracuje přímo s dětmi a mladými lidmi – často na náklady daňových poplatníků.

„Ve školce se vždycky najde nějaká práce,“ říká vdova po vysoce postaveném teroristovi ISIS, která nyní pracuje jako vychovatelka.

Podle zprávy se několik „navrátilců“ zúčastnilo bojů za Islámský stát, ale nebyli odsouzeni za účast na teroru ISIS a masakrech civilistů.

Ministryně školství Lotta Edholmová říká, že je velmi naštvaná a tvrdí, že švédská společnost je příliš naivní.

„Je naprosto nepřijatelné, aby lidé, kteří jsou teroristy ISIS, pracovali ve švédském školském systému, rekreačních střediscích pro mládež a podobně. To se nemělo stát,“ řekla novinám.

Je třeba poznamenat, že švédská bezpečnostní služba opakovaně varovala, že vracející se teroristé ISIS mohou rekrutovat a radikalizovat děti a mladé lidi ve Švédsku, ale že přibližně 20 z nich bylo přesto zaměstnáno zaměstnavateli ve veřejném sektoru.

„Chci se soustředit jen na svůj život. Daří se mi dobře,“ říká bývalý terorista ISIS, který byl krátce po návratu do Švédska zaměstnán jako sociální pracovník.

Výzkumník terorismu Magnus Ranstorp označil toto odhalení za šokující, ale poukázal na to, že kvůli chybějící švédské legislativě nebyl téměř žádný z teroristů ISIS usvědčen z žádného zločinu.

„Na tyto pozice se nehodí. Neměli by pracovat v prostředí s dětmi a mladými lidmi, kde je mohou dále ovlivňovat,“ zdůrazňuje.

Lotta Edholmová si nyní přeje lepší prověrky těch, kteří jsou zaměstnáni například ve školském systému, a domnívá se, že není lidským právem pracovat s dětmi a mladými lidmi.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Řada teroristů, kteří bojovali v řadách ISIS, dnes ve Švédsku pracuje s dětmi a mládeží

  1. ano, tomu se říká škola hrou aneb co se v mládí naučíš, ve stáru jako když najdeš.
    u nás zase s mládeží pracujou hlavně prasečkáři a peďáci ze skauta, to mi přijde mnohem horší

  2. Ulf Kristersson má pekné reči, ale určite sa nezmôže na žiadne radikálne kroky. Liberálny fašizmus sa už dávno /prakticky pred 50 rokmi/ stal oficiálnou ideológiou Švédska a liberálni fašisti majú v tejto krajine neobmedzenú moc, aj nimi chránené menšiny /predovšetkým moslimovia/. A to ešte nespomínam politickú korektnosť , ktorá je tam najbrutálnejšia na svete, a obavy prostých ľudí za vyslovenie názoru – kvôli vymývaniu mozgov, ktoré je takisto najbrutálnejšie na svete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout