Pallywood: Muž z Gazy zpívá, jásá, pláče, málem umírá a během několika hodin se plně zotavuje (video)

Pallywood: Muž z Gazy zpívá, jásá, pláče, málem umírá a během několika hodin se plně zotavuje (video)

Každý válečný konflikt je vždy doprovázen mohutnou propagandou šířenou ze všech stran. Je proto velmi složité zjistit, co je pravda a co ne.

To jsme ostatně viděli (a stále vidíme) i v případě ukrajinského konfliktu, kdy se mnohé informace, které se dostávaly na povrch, ukázaly jako záměrné lži, které měly za cíl manipulovat čtenáři či diváky videí.

Také v případě současného konfliktu na Blízkém východě je třeba počítat s tím, že mnohé z toho, co vyjde na světlo světa, je jen lež, která má za cíl vyvolat přízeň  směrem k jedné či druhé straně.

Už jen nulová reakce na počáteční útok Hamásu a bagatelizace příprav útoku ukazuje, že lidé v dané hraniční oblasti byli jednoduše obětováni.

To ovšem oficiálně Izrael odmítá přiznat, i když dokonce i většina Izraelců již věří, že nebylo možné, aby o chystaném útoku vláda nevěděla. Nezbývá tak než masakry, k nimž skutečně došlo, neboť sami teroristé se jimi chlubili, ještě zveličit.

Informace o desítkách miminek s uřezanými hlavami v jediném kibucu pak vypadala jako vypůjčená pohádka z první války v Iráku, kde byla záminkou pro invazi povídačka o novorozencích vyhazovaných z inkubátorů.

Nicméně moře propagandy přichází dlouhé roky také z Gazy. Muslimové mají navíc u výhodu, že lhát káfirům (takíja) se učí zároveň s tím, jak se učí mluvit. Jsou tedy v tomto ohledu skutečnými mistry.

Dezinformace z Gazy jsou však šířeny i Sorosovskými neziskovkami, které v oblasti hojně působí, což je také známý fakt.

Jednoduše je nutné vždy brát jakoukoli informaci odkudkoli s rezervou a to obzvlášť nyní, kdy se konflikt mezi zcela nekompatibilními komunitami, rozhořel naplno.

Možná jste také již záhy po počátku současného konfliktu zaznamenali údajného „muže z Gazy,“ který přinášel videa, ve kterých například oslavoval salvu raket na Izrael, aby později tvrdil, že se sám stal obětí jiné rakety, která přiletěla z Izraele.

Tento „reportér z Gazy“ pak plakal jako malé dítě:

Tento herec Hamásu byl pak jeden den nalezen v kritickém stavu v nemocnici a druhý den vypadá, že se velmi rychle a úspěšně zotavil.

Zde je jeho další video.

A zde několik jiných:

Zde je kompilace:

Zde je další video, na kterém zpívá údajně zraněnému dítěti.

Podle poznámek komunity X/Twitter: „Tento muž je hudebník a herec, kterého můžete vidět v mnoha různých videích z Gazy. Celkově je velmi pravděpodobné, že tato videa budou zinscenovaná.“

Muž z Gazy, který je vidět na videích, je Saleh Aljafarawi, tvůrce videí s téměř 2 miliony sledujících na Instagramu.

Vymyšlené scény z Gazy nejsou nic neobvyklého.

Zde je další video z „Pallywoodu„.

Dávejte pozor na „kriticky zraněného“, který leží na nosítkách a ukazuje na herce nesoucí nosítka, a čekající na pokyny, zatímco umírající osoba se chystá zemřít:

A zde další takové natáčení „příběhu“:

Komentář u videa:

Přiložené video, které bylo pořízeno dnes (v sobotu) ráno v Al Bireh, podle mého názoru dokonale vyjadřuje palestinský vzorec jednání téměř v každé scéně konfliktu.

Funguje to takto: palestinský mladík se postaví na střechu kontejneru s provizorní „ochrannou pozicí,“ převzatou ze zbytků plotu „Vojenského centra zdravotnických služeb Státu Palestina“ 1,5 metru od pozice IDF.
Dole ostražitě čekají palestinští zdravotníci (vědí, že bude zraněn) spolu s velkým počtem novinářů, kteří vše dokumentují.

Palestinec hodí kámen prakem na jednotky IDF – a v odpověď dostane přesný výstřel.
Palestinské „profesionální“ záchranné služby ho nedbale evakuují a pravděpodobně zhoršují jeho zranění….

V dnešní době tak není jisté, která videa jsou skutečná a která naaranžovaná. A je celkem jedno, o jaký konflikt – či kterou z jeho stran – se aktuálně jedná…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout