Migrační pakt EU: Členské státy včera dosáhly konečné dohody, platit by měl od února 2024

Migrační pakt EU: Členské státy včera dosáhly konečné dohody, platit by měl od února 2024

Migrační pakt, se kterým naše vláda bezvýhradně souhlasí, byl včera po dlouhých jednáních schválen, včetně některých nových úprav. Každopádně z něj nezmizelo to podstatné – přerozdělování, což jsou jen jinak pojmenované migrační kvóty.

Podle původního polánu se tak stihne vše připravit tak, aby pakt mohl začít platit od února 2024, jak navrhla již dříve EK.

Poslední úprava, která byla včera schválena, by měla ještě projít europarlamentem, což je však považováno jen za formalitu, neboť tam se opět – jako při prvním hlasování, které si můžete připomenout zde – zcela jistě migrační pakt odsouhlasí.

Tlačí na něj totiž mimo jiné i hraniční země EU jako Řecko, Itálie, Kypr, Malta a Španělsko, což jsou země, jejichž politické strany jsou s paktem v plném souladu.

Zástupci členských států EU včera dosáhli dohody o závěrečné části společné azylové a migrační politiky EU. Na zasedání Výboru stálých zástupců Rady zpečetily členské státy svůj mandát k jednání o nařízení o krizových situacích, včetně instrumentalizace migrace a vyšší moci v oblasti migrace a azylu.

Tento postoj bude základem pro jednání mezi předsednictvím Rady a Evropským parlamentem.

Nový právní předpis stanoví rámec, který by členským státům umožnil reagovat na krizové situace v oblasti azylu a migrace úpravou některých pravidel, například pokud jde o registraci žádostí o azyl nebo azylové řízení na hranicích.

Tyto země by rovněž mohly požádat EU a její členské státy o solidaritu a podpůrná opatření.

Zde jen připomínám, že „solidaritou“ je myšleno ono přerozdělování a „podpůrnými opatřeními“ pak již dříve EU stanovené pokuty, které bude muset dané země zaplatit za každého odmítnutého „obohacovače.“

Pokuty jsou vskutku drakonické (asi 22 000 eur za jednoho odmítnutého ilegála) a v podstatě mají vést k tomu, že je žádná země nebude schopna dlouhodobě platit, takže se nakonec přerozdělování – nebo jak říká EU „solidaritě“ – nevyhne nikdo.

A pokračujeme dále k tomu, co bylo včera v konečné verzi migračního paktu schváleno:

V případě krize nebo vyšší moci mohou být členské státy oprávněny uplatnit zvláštní pravidla týkající se azylového řízení a řízení o navrácení.

V tomto smyslu musí být kromě jiných opatření registrace žádostí o mezinárodní ochranu dokončena nejpozději čtyři týdny po jejich podání, čímž se zmírní zátěž přetížených vnitrostátních správních orgánů.

Členský stát, který čelí krizové situaci, může požádat o solidární příspěvky od jiných zemí EU. Tyto příspěvky mohou mít podobu:

  • relokace žadatelů o azyl nebo osob požívajících mezinárodní ochrany z členského státu v krizi do přispívajících členských států
  • náhrada za odpovědnost, tj. podporující členský stát by převzal odpovědnost za posuzování žádostí o azyl s cílem ulevit členskému státu v krizové situaci
  • finanční příspěvky nebo alternativní solidární opatření

Tato výjimečná opatření a solidární podpora vyžadují povolení Rady v souladu se zásadami nezbytnosti a proporcionality a při plném dodržování základních práv státních příslušníků třetích zemí a osob bez státní příslušnosti (pozn.: to je dnes většina, která přichází bez dokladů).

Nařízení zabývající se krizovými situacemi a situacemi vyšší moci v oblasti migrace a azylu je součástí nového paktu o migraci a azylu, který Komise navrhla dne 23. září 2020.

Pakt je souborem návrhů na reformu pravidel EU v oblasti migrace a azylu. Kromě řešení krizí patří mezi další významné návrhy nařízení o řízení azylu a migrace a nařízení o azylovém řízení.

Tolik k již definitivně konečné podobě migračního paktu, který zřejmě povede k tomu, že naše země v blízké době nastoupí „švédskou cestu,“ před kterou varuji již roky, neboť nemáme většinově takovou politickou reprezentaci, která by tuto cestou zastavila.

Jediná cesta z toho ven je totiž vystoupení z EU a totální změna azylové a migrační politiky, což je ovšem v našich podmínkách cesta zcela nereálná…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 26 Průměrně: 4.8]

5 thoughts on “Migrační pakt EU: Členské státy včera dosáhly konečné dohody, platit by měl od února 2024

  1. i ten Fico na Slovensku se vuči migraci ohradil s tvrzením že na zastaveni migrace je potřeba sila to u Fialy a Babiše nehrozi Fiala podepiše všechno a za Babiše se podepsali migrační pakt o uprchlicích a Marakežska deklarace a s tím co přijal Rakušan nám zustavají jen dvě řešeni bud přijimat migranty nebo se s toho vyplatit ale protože jsme zadluženi jak prase tak vyplaceni to nebude takže díky Rakušanovi se bude přijimat migranti do ČR jiné řešeni je vyrazne posileni ve volbách SPD jinak to nepujde a budeme v hajzlu když vznikne koalice ANO s ODS to je defakto koalice Bruselšti a ještě Bruselštějši s takové vlády mám strach s tím co se bliži i s pandemickým zákonem WHO a změn MZP to už bude na emigraci s ČR na Slovensko

  2. Nezabúdajme, že fašistickí diktátori Kaczynski a Orbán nechcú o vystúpení z EÚ a NATO ani počuť, vždy odsúhlasia aj tie najväčšie šialenosti z Bruselu aj Berlína /niekedy, pravda, po veľkom nátlaku/ a o ich nechutnej a lživej protimigračnej rétorike sa tu už písalo veľa. Príval migrantov do Poľska vďaka uľahčeniu víz je nesporný, aj v Maďarsku je už veľa čínskych a arabských get, Orbán /židovská manželka, židovské deti so židovskými menami, židovskou výchovou a židovským náboženstvom/ chráni Židov ako žiaden iný politik v Európe…

    1. uvidíme jak to bude u vás na Slovensku jestli pojede aspon trochu politiku jako Orban tak to u vás nebude tak hrozný jen přesně nevím co to je za stranu to SNS takže počkám na hodnoceni do budoucna snad nezradí Pellegrini to je tet největší slabina že se přidá k PS ale za vysledek LSNS a Republiky jsem zklamany čekal jsem že aspon jedna strana z těch dvou bude v parlamentu je to škoda tady se jasně ukazalo jakou udělali chybu odštěpenci z LSNS Uhrik Mazurek a podobně měli zustat v LSNS a mohla dal fungovat na Slovensku dal už tet je jisté že obě strany zaniknou LSNS je na nevolitelných 0,8% takže bez šance se znova vratit do parlamentu a Republika ta zanikne taky reforma EU je k hovnu a vystoupeni z NATO už bude realizovat Donald Trump až se vrati do Bileho domu tak se o zanik NATO postara sám takže se Republika stane zbytečnou stranou doporučim vám tet už volit jen menši zlo u vás už nemá cenu se pokoušet o referendu o EU už tet je to bez šance budete se muset Orbanizovat jinak s vami už bude konec u nás to je podobné SPD se do vlády nedostane Babiš s SPD odmita a Orbanizace u nás nehrozi když pujde s ODS jsme na tom huř než vy protože Babiš je horši než Fico a co se tyka v Polsku je potřeba podpořit ve volbách stranu Konfederace at bude ve vládě to by byl skvěli signal na opuštěni EU bylo by to nejlepši kdyby to začalo Polskem Madarsko by se pak určitě nasledně přidalo a nedivil bych se kdyby i Fico tohle ale nehrozi u Babiše 😕😢

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout