Masová střelba v USA: Nejméně 22 mrtvých a více než 50 zraněných, pachatel uniká (video)

Masová střelba v USA: Nejméně 22 mrtvých a více než 50 zraněných, pachatel uniká (video)

Jistě jste již i na mainstreamu zaznamenali, že opět došlo k čemusi, co se již stalo takřka americkým národním sportem: Masový vrah střílí do lidí a zanechává za sebou množství náhodných obětí.

Alarmující je, že jedinec, který byl léčen na psychiatrii, vlastnil zbraně zcela legálně – a to přesto, že již v minulosti doslova snil o podobné akci.

Policejní oddělení v Lewistonu ve státě Maine zveřejnilo fotografii masového střelce Roberta Carda.

Policie státu Maine identifikovala Roberta Carda jako zájmovou osobu v děsivé masové střelbě, ke které došlo na dvou populárních místech v Lewistonu ve státě Maine: Schemengees Bar & Grille Restaurant a Sparetime Recreation.

Ve středu večer Card zahájil palbu v bowlingové herně a v baru v Lewistonu ve státě Maine. Děsivá událost si vyžádala nejméně 22 mrtvých a 50 nebo více zraněných, což uvrhlo druhé největší město státu do chaosu, uvedla CNN.

„Orgány činné v trestním řízení se pokoušejí najít Roberta Carda, narozeného 4.4.1983, jako zájmovou osobu v souvislosti s masovou střelbou v baru Schemengees a Sparetime Recreation ve středu večer.

Card by měl být považován za ozbrojeného a nebezpečného.“

Podle  informací z Informačního a analytického centra v Maine:

Naposledy bylo známo, že Robert Card, narozený 4. dubna 1983, řídil bílé Subaru Outback z roku 2013 s černým nárazníkem, registrované v Maine pod poznávací značkou 9246PD. Jeho poslední známá adresa je 941 Meadow Road, Bowdoin, Maine.

Card, vyškolený instruktor střelných zbraní, je pravděpodobně spojen s armádními rezervami, které mají základnu v Saco ve státě Maine.

Situaci činí ještě znepokojivější to, že představitelé orgánů činných v trestním řízení odhalili, že Card nedávno hlásil, že má problémy s duševním zdravím, včetně toho, že slyší hlasy a vyhrožoval, že provede střelbu na základně Národní gardy v Saco.

Ještě znepokojivější je skutečnost, že Card byl v létě 2023 na čtrnáct dní umístěn do zařízení pro duševně nemocné, poté byl propuštěn.

Orgány činné v trestním řízení varovaly, že Card by měl být považován za ozbrojeného a extrémně nebezpečného. Mimořádná opatrnost by měla být důležitou, pokud dojde ke kontaktu s ním nebo vozidlem, o kterém se předpokládá, že jej řídí.

Vyšetřování vede policie státu Maine s podporou FBI a naléhá na každého, kdo má informace, aby se okamžitě přihlásil. Komunity v Lewistonu a okolí jsou ve vysoké pohotovosti.

Podle nové aktualizace bylo vozidlo, ve kterém střelec ujížděl, nalezeno v Lisabonu. Úředníci vyzývají obyvatele Lisabonu, aby zůstali ostražití. Card je stále na svobodě.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 19 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Masová střelba v USA: Nejméně 22 mrtvých a více než 50 zraněných, pachatel uniká (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout