Kennedy jako nezávislý posiluje Trumpovu pozici, Biden ztrácí

Kennedy jako nezávislý posiluje Trumpovu pozici, Biden ztrácí

V USA jsou vždy v případě voleb nejdůležitější výsledky v tzv. „swing states,“ což jsou státy, které nejsou tradičně na jedné straně. Zatímco v tradičně republikánských či naopak demokratických státech je výsledek voleb docela předvídatelný, tyto „názor měnící“ státy jsou velkým překvapením.

I proto se kandidáti na prezidenta v kampani hodně koncentrují na tyto státy, ve kterých může záležet skutečně jen na malé hrstce hlasů, aby se volba přesunula na opačnou stranu.

Dosud byla situace v těchto státech pro Bidena a Trumpa poměrně vyrovnaná, nicméně poté, co se Kennedy rozhodl jít do voleb jako nezávislý, se situace docela viditelně změnila ve prospěch Trumpa.

Zde jsou grafy ze dvou průzkumů, které vznikly poté, co se Kennedy rozhodl kandidovat jako nezávislý:

Obraz

Obraz

Jak sami vidíte, tak ze všech „swing state“ je většina na straně Trumpa. Spíš k Bidenovi se zdá, že inklinuje pouze Pensylvánie.  Michigan se zdá být hodně na vážkách.

Důležitý je i docela velký počet nerozhodných (viz 1. graf).

Již dlouho se navíc hovoří o tom, že Deep state demokraté nakonec Bidena vymění za někoho jiného, pravděpodobně krátce před samotnými primárkami, aby se již nestihl nový kandidát příliš zkompromitovat.

Každopádně je ještě do primárek asi 3/4 roku čas, do té doby se může mnohé změnit.

V USA byl většinou nakonec prezidentem zvolen někdo jiný než ten, kdo jasně vedl průzkumy rok před samotnými volbami. Trump byl například v roce 2015 jasný outsider i mezi republikány – a v roce 2016 vyhrál.

Bude hodně záležet i na dalším politickém vývoji. Pokud by například došlo k teroristickému útoku ze strany některého z mnoha muslimů, které si již USA za Bidena do země nastěhovaly, přízeň by se ještě víc přesunula k Trumpovi.

A na druhou stranu, pokud by například demokraté přišli s plošnými reparacemi pro černochy (zatím jsou vypláceny jen v některých státech a za poměrně přísných podmínek), tak by to přelilo hlasy k jejich kandidátovi, ať už tam bude kdokoli.

Ať je to jak chce, pro nás, coby oddanou kolonii, je velmi důležité, kdo vládne v USA.

Loutky v našich vládách totiž vždy jen oddaně poslouchají páníčky ve Washingtonu a Bruselu (který je však sám ovládán Washingtonem).

Politika v USA tak velmi silně ovlivňuje i politiku celé EU….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 5]

One thought on “Kennedy jako nezávislý posiluje Trumpovu pozici, Biden ztrácí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout