Jak se generální tajemník WHO dostal na svůj post – a to hned 2x?

Jak se generální tajemník WHO dostal na svůj post – a to hned 2x?

V Etiopii byl Tedros Ghebreyesus  součástí zločinecké vlády, jak jste si již dříve poměrně detailně mohli přečíst zde. Za jeho působení prováděná genocida byla zárukou, že se ani na postu šéfa WHO nebude štítit ničeho.

Vždyť to právě on – plně ovládaný farmaceutickými giganty – bude mít po schválení pandemické smlouvy a změn MZP výhradní právo rozhodovat, kde vyhlásí pandemii a k tomu nařídí i příslušné restrikce či očkování.

A jak byl vlastně zvolen? Kdo na tento post již 2x zvolil zločince, který má rozhodovat o životech a zdraví většiny pozemšťanů?

Generální ředitel WHO Tedros Ghebreyesus samozřejmě nebyl přímo zvolen námi občany a nemůžeme ani ovlivnit projekty a cíle WHO.

Na Světovém zdravotnickém shromáždění ho však již zvolili zástupci členských vlád.

A volební proces proběhl přesně tím způsobem, jakým probíhá v každé diktatuře (podobným způsobem ostatně probíhá i volba šéfa EK).

Tedros Ghebreyesus byl zvolen Světovým zdravotnickým shromážděním v květnu 2022 na druhé pětileté období tajným hlasováním. Byl jediným kandidátem. WHO o výsledcích hlasování nic nepíše. 

Ve své tiskové zprávě popisuje průběh voleb takto:

„Dnešní hlasování bylo vyvrcholením volebního procesu, který začal v dubnu 2021, kdy byly členské státy vyzvány, aby předložily návrhy kandidátů na post generálního ředitele. Výkonná rada WHO, která se sešla v lednu 2022, nominovala Dr. Tedrose na druhé funkční období.“

Toto je standardní postup pro výběr šéfa WHO. Zástupci vlády dostanou jediného kandidáta a ten je také automaticky zvolen.

Tento jeden kandidát je vybrán správní radou WHO. Představenstvo se skládá ze zástupců 34 zemí. Podle článku 24 ústavy WHO Světové zdravotnické shromáždění určuje, o které země se jedná, s požadavkem, aby byly rovnoměrně zastoupeny světové regiony WHO. 

Zde se proces ztrácí v nejasnosti a stává se neprůhledným. Někdo musí navrhnout země do voleb do shromáždění zástupců vlád, které se schází pouze jednou ročně. Pravděpodobně to bude kancelář WHO, kterou zase vede generální ředitel.

Jisté je, že – podobně jako je tomu v EK – jsou i do zdravotnického shromáždění vybíráni jen  absolutně poslušní jedinci, kteří jsou plně v souladu s politikou WHO.

Jedna věc je jasná: proti vůli nadnárodních korporací převážně se sídlem v USA a jejich nadací, které z velké části financují WHO a bez souhlasu vlády USA, nebude navržen a zvolen žádný generální tajemník WHO a sotva kdokoli jiný důležitý ve WHO. 

Pokud pandemická smlouva a zpřísnění Mezinárodních zdravotních předpisů projdou podle plánu, pak tento generální tajemník WHO, který byl vybrán tím nejnetransparentnějším způsobem, dostane kvazidiktátorské pravomoci

Může se pak například zcela sám rozhodnout, kdy nastane mezinárodní zdravotní nouze a kdy skončí. Kdo mu bude naše rozhodnutí našeptávat, je vám jistě jasné…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 4.7]

4 thoughts on “Jak se generální tajemník WHO dostal na svůj post – a to hned 2x?

  1. Záleží na představitelích vlád, jak budou hlasovat. O našich kolaborantech a poskocích mám dávno jasno. Černá huba je už na první pohled zmetek. Ovšem my máme ve vládě bílé huby a jsou to naprosto stejní zmrdi.

  2. To je komedie jako všechno a nejhorší je že to jsou samí kadři jednou nohou v hrobě a tito dementi nám řídí život to je prostě tragédie a podle toho to vypadá a když není na výběr tak proč tyto geronty vůbec volit? Jediné smysluplné řešení je okamžitě z tohoto cirkusu vypadnout a zapomenout na všechny Šváby a Tedrose a jiné hnusné existence

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout